Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W dniach od 21 do 31 marca bieżącego roku w naszej szkole odbyły się akcje promujące wolontariat. Na ten czas wcieliliście się w rolę wolontariuszy. Wspólnie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W dniach od 21 do 31 marca bieżącego roku w naszej szkole odbyły się akcje promujące wolontariat. Na ten czas wcieliliście się w rolę wolontariuszy. Wspólnie."— Zapis prezentacji:

1

2 W dniach od 21 do 31 marca bieżącego roku w naszej szkole odbyły się akcje promujące wolontariat. Na ten czas wcieliliście się w rolę wolontariuszy. Wspólnie odwiedziliśmy wiele placówek i pomoglismy tym, którzy nas potrzebują. Każdy zobaczył, jak wielką radość sprawia niesienie pomocy.

3 Zaoferowaliśmy odbycie wolontariatu w następujących placówkach: Dom Pomocy Społecznej Placówka opiekuńczo-wychowawcza Fundacja „Można inaczej” Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (rodziny indywidualne) „Caritas” przy parafii św. Wojciecha

4 Związek Harcerstwa Polskiego Młodzieżowa Rada Miasta Młodzieżowa Rada Powiatu Stado Ogierów w Starogardzie Gdańskim Schronisko dla bezdomnych zwierząt.

5  Placówka opiekuńczo-wychowawcza była nie lada wyzwaniem dla naszych wolontariuszy. Udzielanie korepetycji dzieciom w różnym wieku wymagało wiele cierpliwości, jak również umiejętności przekazywania wiedzy. Największą nagrodą była jednak szczera radość dzieci, z otrzymanej w szkole pozytywnej oceny.  Fundacja „Można inaczej” znalazła się na liście naszych placówek głównie za sprawą pani psycholog, która czynnie udziela się w tej formie wolontariatu i wielokrotnie zachęcała nas do udziału w niej. Dzięki tym namowom placówkę tą wybrało aż 13 osób.

6  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przekazało nam 3 adresy najbardziej potrzebujących rodzin. Do każdej z nich przydzielone zostały dwie osoby, które przez te parę godzin stawały się towarzyszami dzieci, zarówno do zbaw jak i nauki. Dwie uczennice naszego liceum - Joanna Koss oraz Mariola Dolna pomagały rodzinie wielodzietnej w Zblewie. Z wielkim zaangażowaniem opowiadały nam o roli, jaka tam spełniały. „W tej rodzinie jest sześcioro dzieci, dlatego już na początku ustaliłyśmy, że najpierw nauka, potem zabawa. Choć 8 godzin naszej pracy już dawno minęło, na tym nie kończy się nasza pomoc. Polubiłyśmy bardzo te dzieciaki. Mieszkamy w Zblewie i możemy codziennie odwiedzać tą rodzinę. „

7  „Caritas” przy parafii św. Wojciecha działa w naszym mieście już od lat. Kilku uczniów naszej szkoły bierze czynny udział w tym wolontariacie. Joanna Piskorska zapewnia: „ Praca w Caritasie jest, można powiedzieć, dla każdego z nas. Ja sama mam wiele dodatkowych zajęć, lecz chętnie uczestniczę w akcjach Caritasu, takich jak zbiórki pieniędzy czy żywność. Na takie rzeczy czas zawsze się znajdzie”

8  Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego jest dobrze znany naszym uczniom, ponieważ wielu z nich było kiedyś zuchami, a teraz są już harcerzami. Nasi wolontariusze nie związani wcześniej z harcerstwem przyglądali się jak pracuje ta placówka, a wspólne śpiewanie z dziećmi na pewno pozostanie pozytywnym wspomnieniem.

9  Młodzieżowa Rada Miasta (kontakt - Mateusz Czerniga) i Młodzieżowa Rada Powiatu (kontakt - Bartosz Wika) to miejsca, w którym odbywała się trochę inna forma wolontariatu. Zainteresowane były nią szczególnie osoby na profilu społeczno- prawnym. Łącznie zgłosiło się 10 osób, i według zapewnień każda z nich była zadowolona.

10  Stado Ogierów po mimo iż mieści się na obrzeżach miasta, nasi wolontariusze dotarli również i tam. Placówkę tą wybrały osoby, których pasją są konie. Z wielkim zapałem pomagały w pielęgnacji koni oraz w zajęciach hipoterapii.  Schronisko dla bezdomnych zwierząt było jedną z najbardziej „obleganych” placówek. Zgłosiło się do niej 11 osób, które przeważnie po2-3 osoby wychodziły z psami na spacer. Podczas tych wycieczek wielu z nich spotkały zabawne sytuacje, które ciągle przywołują uśmiech na twarzy i miłe wspomnienia.

11 Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za tak ogromne zaangażowanie się w akcje wolontariatu. Na zakończenie przedstawimy parę zdjęć wykonanych w różnych placówkach.

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30


Pobierz ppt "W dniach od 21 do 31 marca bieżącego roku w naszej szkole odbyły się akcje promujące wolontariat. Na ten czas wcieliliście się w rolę wolontariuszy. Wspólnie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google