Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

LAS W MOJEJ OKOLICY Dobrzewino. Las-Kompleks roślinności swoisty dla danego kontynentu geograficznego charakteryzujący się dużym udziałem drzew rosnących.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "LAS W MOJEJ OKOLICY Dobrzewino. Las-Kompleks roślinności swoisty dla danego kontynentu geograficznego charakteryzujący się dużym udziałem drzew rosnących."— Zapis prezentacji:

1 LAS W MOJEJ OKOLICY Dobrzewino

2 Las-Kompleks roślinności swoisty dla danego kontynentu geograficznego charakteryzujący się dużym udziałem drzew rosnących w zwarciu wraz ze światem zwierzęcym i różnymi czynnikami przyrody nieożywionej.

3 Największym bogactwem Kaszub są lasy. Malownicze tereny,urozmaicona rzeźba terenu, kompleksy jezior i czyste powietrze to krajobraz, który mnie otacza.

4 Lasy porastają przeważnie tereny o zbyt trudniej dla rolnictwa rzeźbie terenu np.wzgórza,doliny rzeczne oraz miejsca w których gleba jest za słaba na rolnictwo.

5 Na Kaszubach przeważają lasy iglaste i mieszane. Dominującymi gatunkami drzew są buk zwyczajny, dęby, grab pospolity, sosna zwyczajna, jawor i świerk pospolity.

6 Lasy są często nazywane płucami świata to dzięki nim żyje wiele gatunków roślin i zwierząt a przede wszystkim człowiek.

7 Las jest piękny. Ścieżki leśne są usłane barwnymi liśćmi. Ścieżka ma za zadanie zapoznać odwiedzających las z zagadnieniami ekologii leśnej a także przybliżyć florę i faunę leśną.

8 Przez rozłożyste konary drzew wpadają promyki słońca, co czyni las jeszcze ładniejszym.

9 Martwe drzewo jest naturalnym i niezbędnym składnikiem ekosystemów leśnych. Nie jest to materiał zaśmiecający. Martwe drewno jest miejscem rozwoju i życia wielu gatunków ssaków,ptaków,gadów,płazów,owadów,gr zybów i glonów. Próchno z martwego drewna użyźnia glebę dając miejsce do życia nowym pokoleniom drzew.

10 Dziękuje za uwagę Oliwier Odya Klasa Ia Gimnazjum


Pobierz ppt "LAS W MOJEJ OKOLICY Dobrzewino. Las-Kompleks roślinności swoisty dla danego kontynentu geograficznego charakteryzujący się dużym udziałem drzew rosnących."

Podobne prezentacje


Reklamy Google