Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zwierzęta i drzewa, które możemy zobaczyć w lesie …

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zwierzęta i drzewa, które możemy zobaczyć w lesie …"— Zapis prezentacji:

1 Zwierzęta i drzewa, które możemy zobaczyć w lesie …

2 Las (biocenoza leśna) - kompleks roślinności swoisty dla danego kontynentu geograficznego, charakteryzujący się dużym udziałem drzew rosnących w zwarciu, wraz ze światem zwierzęcym i różnymi czynnikami przyrody nieożywionej oraz związkami, które między nimi występują..

3 Zwierzęta Jeleń Lis Sowa Jeż Wilk Borsuk Dzik Wiewiórka Dzięcioł Ryś

4 Jeleń Jest to zwierzę które występuje w większości lasów liściastych oraz w borach . Jelenie to piękne zwierzęta które są bardzo charakterystyczne. Jelenia od sarny można rozróżnić po rogach , jeleń ma sarna nie . Cały dzień jelenie są ukryte w głębi lasu , są to bardzo strachliwe zwierzęta , w czasie godów jelenie często toczą ze sobą walki co jest bardzo ciekawym widowiskiem .

5 Jeleń

6 Sowa Sowy przeważnie polują nocą . Mają doskonały wzrok , co sprawia że są szczególnie niebezpieczne dla takich zwierząt jak myszy , szczury czy dla norek . Ptaki te głównie śpią przez dzień w dziuplach drzew czy też w zadaszeniach naszych domów . Są to naprawdę piękne zwierzęta , są szybkie i zwinne oraz piękne w czasie lotu. Sowy to częste zwierzęta występujące w lasach , można je spotkać niemal na całym świecie , jest dużo gatunków tych ptaków.

7 Sowa

8 Jeż Jeże są bardzo ciekawymi zwierzętami , głównie aktywne są nocą , często można spotkać je nie tylko w lasach ale także w naszych ogródkach czy niestety na jezdniach . Jeże żywią się owadami , ślimakami , dżdżownicami a co ciekawe jako przysmak jeż obrał sobie żmije , co z pewnością intryguje. Niestety większość tych zwierząt ginie nie z powodu ataków na nie przez drapieżniki ale giną pod kołami samochodów .

9 Jeż

10 Wilk Są to zwierzęta stadne . Wilki są bardzo inteligentnymi drapieżnikami , żyją w tak zwanych sforach , czyli w stadach . Są również zhieratyzowani co świadczy o ich inteligencji . Wilki są bardzo dobrymi łowcami a co za tym idzie są sprytne , świadczy o tym również fakt , który mówi że wilki szybko biegają tylko po własnych śladach , dlatego rzadko można określić liczebność stada . Wilki są bardzo ciekawymi zwierzętami , niestety ich liczebność gwałtownie zmalała przez działalność człowieka .

11 Wilk

12 Lis Są to bardzo ciekawe zwierzęta , a przede wszystkim bardzo sprytne i chytre . Lisy są bardzo szybkie i zwinne , bez problemu mogą przedostać się przez małe szczeliny czy być bardzo szybkie w gęstym lesie . Lisy przez większość swojego życia żyją samotnie . Mają naturalnych wrogów ale to nie jest ich największym problemem , często zwierzęta te zapadają na chorobę zwaną wścieklizną , co praktycznie zawsze równoważne jest ze śmiercią .

13 Lis

14 Dzik Dziki to bardzo specyficzne zwierzęta. Przez setki lat wykształciło u siebie całkiem odmienne zwyczaje niż świnia domowa , dziki są podobne do nich lecz diametralnie różnią się charakterem . Dziki są bardzo niebezpieczne , szczególnie lochy , czyli samice podczas gdy opiekują się jeszcze warchlakami czyli młodymi . Dziki żywią się głównie korzeniami i bulwami , swoim ryjem przeszukuje polany w poszukiwaniu tych przysmaków .

15 Dzik

16 Wiewiórka Są to bardzo żywiołowe zwierzęta . Wiewiórka jest bardzo zwinnym i szybkim gryzoniem , który mieszka na drzewach . Wiewiórki są bardzo charakterystyczne , małe zwierzątka o przeważnie rudym ogonku . Gryzonie te mają naturalnych wrogów takich jak lis czy ryś oraz niektóre gatunki sowy . Wiewiórki są bardzo skoczne, zamieszkują na wysokich drzewach i tam budują dziuple , w których śpią i wychowują młode .

17 Wiewiórka

18 Dzięcioł Są to bardzo rozpoznawalne ptaki w lasach . Dzięcioł jest tak charakterystycznym ptakiem z tego powodu że pożywienia szuka w korach drzew , głównie termitów. Dzięcioł w poszukiwaniu tych szkodników często stuka w drzewa , wykonując charakterystyczny hałas roznoszący się po całym lesie . Ptak ten występuje w praktycznie każdych lasach a również w parkach . Są to piękne i ciekawe ptaki które zaskakują samych badaczy .

19 Dzięcioł

20 Ryś Jest to bardzo piękne zwierzę . Masywny kot , który ma wiele walorów , i wyostrzonych zmysłów by jak najlepiej spełnić się w roli myśliwego . Rysie żyją w bujnych lasach oraz w górach . Na wolności w Polsce jest ich stosunkowo mało. Ryś ma również bardzo charakterystyczny wygląd , jego ogon jest krótki , jest podobny do kota domowego ale znacznie większy od niego . Rysie mogą ważyć do 50 kilo .

21 Ryś

22 Borsuk Jest to bardzo interesujące zwierzę . Borsuki to zwierzęta które prowadzą nocny tryb życia , co oznacza że w przez cały dzień śpią w norach ukrytych pod ziemią . Borsuki żywią się gryzoniami oraz owadami . Są to bardzo ciekawe zwierzęta ze względu na ich tryb życia . Co roku borsuk buduje sobie nową norę a starą zamieszkują inne zwierzęta na przykład jeż czy lis .

23 Borsuk

24 Drzewa Dąb Kasztan Sosna Świerk Klon Jodła Modrzew Buk Brzoza Lipa

25 Dąb

26 Kasztanowiec

27 Sosna

28 Świerk

29 Klon

30 Jodła

31 Modrzew

32 Buk

33 Brzoza

34 Lipa

35 Bibliografia http://lesne.zwierzatka.com/

36 Dziękujemy za uwagę ! Wykonały : Barbara Cicharska I Marta Świątek
Koniec Dziękujemy za uwagę ! Wykonały : Barbara Cicharska I Marta Świątek


Pobierz ppt "Zwierzęta i drzewa, które możemy zobaczyć w lesie …"

Podobne prezentacje


Reklamy Google