Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nazwa Szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Chorzowie Adres szkoły: Chorzów ul. Dąbrowskiego 41 322410362 www.sp1chorzow.pl Koordynator.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nazwa Szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Chorzowie Adres szkoły: Chorzów ul. Dąbrowskiego 41 322410362 www.sp1chorzow.pl Koordynator."— Zapis prezentacji:

1

2 Nazwa Szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Chorzowie Adres szkoły: Chorzów ul. Dąbrowskiego 41 322410362 www.sp1chorzow.pl Koordynator projektu: Ewa Kostoń

3

4 Opis dobrej praktyki: Przejście dziecka z przedszkola do szkoły jest bardzo ważnym momentem edukacyjnym. Wiąże się z pozostawieniem tego co znane i wejściem w nowe sytuacje i środowisko. Aby zniwelować lęk przed szkołą nauczyciele postanowili zorganizować warsztaty mające na celu wprowadzenie przedszkolaków w atmosferę szkoły, zapoznanie z pomieszczeniami, klasopracowniami, wyposażeniem. We wrześniu pierwszoklasiści powinni przekroczyć próg szkolny z bagażem pozytywnych doświadczeń i poczuciem bezpieczeństwa. Zdajemy sobie sprawę, że jednorazowe zajęcia otwarte nie gwarantują przyszłym uczniom złagodzenia niepokoju i zbudowania pomostu pomiędzy zabawą a nauką. Dlatego warsztaty mają charakter cykliczny, prowadzone w formie zabawowej, wzbogaconej o wiedzę z różnych dziedzin. Łącznie 11 spotkań w roku szkolnym 2013/2013 i 12 spotkań w roku szkolnym 2013/2014, prowadzonych przez nauczycieli specjalistów.

5 W efekcie w roku szkolnym 2012/2013 odbyły się następujące warsztaty : 1.Spotkanie z matematyką-„W matematycznej krainie” 2.Popołudniowe spotkanie z plastyką-„Choinka piękna jak las“ 3.Spotkanie z Małymi Talentami-„MAM Talent“ 4.Spotkanie z plastyką-„Walentynkowy upomínek“ 5.Popołudniowe spotkanie z plastyką- „W poszukiwaniu wielkanocnego zająca“ 6.Zajęcia w pracowni komputerowej-„Komputer też może być przyjacielem“ 7.Zajęcia teatralne-„Podwieczorek u Króla Bóla“ 8. Spotkanie z poezją- „Wierszykowe popołudnie“ 9.Wieczorek z językiem angielskim-„Herbatka u królowej“ 10.Spotkanie w pracowni przyrodniczej „Człowiek i środodowisko“ 11.Gry i zabawy dydaktyczne z wykorzystaniem tablicy multimedialnej

6 1.Spotkanie z plastyką – „Jesienne dary“ 2.Spotkanie z przyrodą-„Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki“ 3.Spotkanie w pracowni komputerowej-„Komputer też może być przyjacielem“ 4. Spotkanie z matematyką-„W matematycznej krainie“ 5.Spotkanie z Małymi Talentami 6.Teatr drama-małe formy teatralne 7.Warsztaty teatralne 8.Zabawy ruchowe 9.Gry i zabawy dydaktyczne z tablicą multimedialną 10. Sportowe popołudnie 11. Zabawy z j.angielskim

7 Przykłady niektórych warsztatów :

8 12 grudnia 2012 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia dla przedszkolaków pod nazwą „W matematycznej krainie”. Dzieci ćwiczyły rozpoznawanie figur geometrycznych układając pajacyka do wiersza czytanego przez nauczyciela oraz wykonały bałwanka i aniołka techniką origami. Doskonaliły umiejętności rachunkowe licząc w zakresie 10 na zbiorach, a także grając w komputerowe gry matematyczne. Poznały również możliwości tablicy interaktywnej. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały słodki poczęstunek i papierowe prezenty wykonane techniką origami.

9 „Choinka piękna jak las” 18 grudnia 2012 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty plastyczne pt ”Choinka piękna jak las”. Zaproszone na zajęcia przedszkolaki miały okazję własnoręcznie udekorować tekturową choinkę, wykorzystując różne techniki i materiały. Przy dźwiękach polskich kolęd dzieci tworzyły nie tylko piękne świąteczne drzewka, ale też ozdabiały bożonarodzeniowekartki oraz budowały i ubierały bałwanka z waty

10 Spotkanie z Małymi Talentami 14 stycznia świetlica gościła przedszkolaków na pokazie młodych talentów. Być może przyszli uczniowie naszej szkoły mieli okazję posłuchać gry na skrzypcach, saksofonie, flecie i gitarze, zobaczyć popis gimnastyczki artystycznej oraz podziwiać pokaz break dance i tańca współczesnego. Na koniec wszyscy uczestnicy występu otrzymali pudełeczka ze słodkościami, które przygotowali uczniowie uczęszczający na zajęcia „Coś z niczego”. Bardzo dziękuję wszystkim występującym uczniom oraz ich rodzicom za pomoc w przygotowaniu tego spotkania.

11 „Walentynkowy upominek” 5 lutego 2013r. w naszej szkole odbyły się warsztaty plastyczne pt. „Walentynkowy upominek” zorganizowane i prowadzone przez Agnieszkę Piotrowską i p. Anię Harabas. Zaproszone na zajęcia dzieci z pobliskich przedszkoli wykonały kilka bardzo efektownych podarunków i kartek walentynkowych, wykorzystując technikę papieroplastyki. Dzieci doskonaliły przy okazji swoje zdolności manualne. Wszyscy uczestnicy zajęć wykonywali swoje prace z olbrzymim zaangażowaniem, za co zostali wynagrodzeni wielkim cukierkiem- niespodzianką.

12 „Wierszykowe popołudnie” To już kolejne popołudniowe spotkanie zorganizowane dla przedszkolaków z okolicznych przedszkoli - a już wkrótce uczniów naszej szkoły! Tym razem wystąpiło Kółko Teatralne prowadzone przez panią Asię. Był i spektakl, i wiersze, no i niespodzianki.. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkową pracę plastyczną z dedykacją od młodych aktorów. Maluchy mogły też spróbować swoich sił „na scenie” i zatańczyć wraz z Kółkiem teatralnym! Ponadto przedszkolaki wraz z rodzicami zwiedziły naszą szkołę- bardzo im się podobało!!!

13 „Człowiek i środowisko” Kolejne spotkanie z przedszkolakami za nami. Tym razem w pracowni przyrodniczej. Ciekawe świata przedszkolaki miały okazję wziąć udział w zajęciach: Człowiek i środowisko: "Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki". Z pomocą starszych uczniów maluszki brały udział w zabawach i konkursach (zagadki, rymowanki, puzzle, praca plastyczna), prezentacji, animacjach i ćwiczeniach na tablicy interaktywnej, a nawet w doświadczeniach. Świetnie sobie także poradziły w pracy z modelem człowieka, naszego przysłowiowego "Józia", zaglądając mu do "brzuszka". Zajęcia dotyczyły nie tylko warzyw i owoców i zawartych w nich witamin, a także informacji jak powstają owoce, jak przebiega trawienie. Była mowa o zasadach zachowania higieny, rozpoznawanie owoców i warzyw, a także wiedza o zmysłach człowieka. Na koniec wszystkich czekała miła niespodzianka - pyszna sałatka owocowa, która "wpadła" do maleńkich brzuszków. Z uśmiechami, drobnymi upominkami i dyplomami przedszkolaki wracały do domów.

14 Gry i zabawy z tablicą multimedialną W poniedziałek 20 maja 2013 r. odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie z przedszkolakami. Tym razem nasi goście uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez p. Sabinę Nowak oraz p. Katarzynę Ogermann, podczas których z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali różnorodne zadania z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Przyszli uczniowie mieli okazję przekonać się, jak można ciekawie połączyć naukę z zabawą. Podczas spotkania dzieci wykonały również wspaniałe laurki dla swoich mam z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

15 Każdy rodzic marzy o tym, aby jego dziecko było szczęśliwe i wszechstronnie rozwinięte. Dlatego dążymy do stworzenia dzieciom takiej szkoły, w której można się bawić i jednocześnie uczyć. Mając to na uwadze podjęliśmy współpracę z przedszkolami w ramach której odbywały się spotkania z rodzicami. Nauczyciele prezentowali spostrzeżenia i doświadczenia dot. pracy z dziećmi sześcioletnimi, odpowiadali na pytania rodziców, wyjaśniali zagadnienie gotowości szkolnej. Zarówno dyrektorzy przedszkoli, wychowawcy, jak i rodzice chętnie zapraszają nauczycieli naszej szkoły na spotkania, w czasie których przybliżany jest temat „Łagodnego przejścia z przedszkola do szkoły. ”

16 Opis wszystkich warsztatów i galerię zdjęć mogą Państwo znaleźć na stronie naszej szkoły, pod adresem: www.sp1chorzow.pl www.sp1chorzow.pl w zakładce : „Warsztaty dla przedszkolaków ”


Pobierz ppt "Nazwa Szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Chorzowie Adres szkoły: Chorzów ul. Dąbrowskiego 41 322410362 www.sp1chorzow.pl Koordynator."

Podobne prezentacje


Reklamy Google