Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przygotowały Patrycja Sufin i Klaudia Ledwójcik

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przygotowały Patrycja Sufin i Klaudia Ledwójcik"— Zapis prezentacji:

1 Przygotowały Patrycja Sufin i Klaudia Ledwójcik
ZWOLENNICZKI SAMORZĄDU I WOLONTARIATU Przygotowały Patrycja Sufin i Klaudia Ledwójcik

2 O NAS  Jesteśmy uczniami gimnazjum w Suchedniowie. Chodzimy do klasy 2b. Jesteśmy przyjaciółkami, a zarazem uczestnikami tego projektu. Chcemy siebie sprawdzić, a także polepszyć komunikację z innymi. Tematem naszych działań jest samorząd uczniowski oraz wolontariat. Podczas projektu dostałyśmy propozycję zostania wolontariuszami na pobliskiej świetlicy środowiskowej, które jest największym osiągnięciem naszej współpracy.

3 DEBATA Dnia r. Odbyła się debata, na której poruszyłyśmy temat wolontariatu oraz samorządu. Zaprosiłyśmy wielu gości m.in.: Radnego Miasta- p. Hermana, dyrektora naszej szkoły- p. Wojnarskiego, przedstawicieli innych szkół oraz ich pedagogów, wolontariuszy oraz uczniów naszej szkoły, księdza Łabądźa, który zajmuje się wolontariatem w naszej parafii, opiekunów samorządu w naszej szkole- p. Sołkiewicz i p. Obarskiego i wiele innych osób.

4

5

6

7 ANKIETA W naszej szkole przeprowadziłyśmy ankietę, która uświadomiła nam co uczniowie sądzą oraz wiedzą o samorządzie i wolontariacie.

8

9 WNIOSKI Z PRZEPROWADZONEJ ANKIETY
NA TEMAT SAMORZĄDU I WOLONTARIATU W NASZEJ SZKOLE 1.Czy kiedykolwiek startowałeś/aś do Samorządu Uczniowskiego? Co skłoniło cię do podjęcia takiej decyzji? Wniosek: Większość ankietowanych odpowiedziało, że brało udział w wyborach do SU. Główną tego przyczyną było chęć zrobienia czegoś fajnego dla szkoły. Niektórzy uczniowie brali udział w wyborach, gdyż chcieli umilić czas szkolny lub poczuć smak fajnej zabawy. Inni, którzy nie startowali do samorządu nie mieli czasu lub chęci na obowiązki członka SU. 2. Jak oceniasz pracę Samorządu w naszej szkole? Wniosek: Około 90% uczniów rozwiązujących ankietę nie zachwyca się pracą naszego Samorządu. Jest to spowodowane brakiem współpracy oraz pomysłów. 10% ankietowanych uważało, że Samorząd pracuje sprawnie ( na miarę swoich możliwości). 3. Czy Samorząd Uczniowski jest potrzebny w szkole ? Uzasadnij dlaczego ? Wniosek: Z odpowiedzi na pytania wynika, że każdy uczeń sądzi, iż SU potrzebny jest w każdej szkole. Umila on czas i ,, podrzuca „ pomysły dyrekcji. Samorząd organizuje apele okolicznościowe, a także wiele konkursów. 4.Czy warto brać udział w wolontariacie? Odpowiedź uzasadnij. Wniosek: Ankietowani uważają, że warto brać udział w wolontariacie, a pomoc wolontariuszy jest bardzo przydatna. Zbiórki żywności, czy inne tego typu spotkania pomogą osobą potrzebującym poradzić sobie w życiu. Działając w wolontariacie czujemy satysfakcję, że przyczyniliśmy się do pokonania problemów innych.

10 5.Czego uczy nas wolontariat?
Wniosek: Z odpowiedzi osób wypełniających ankietę wynika, że wolontariat uczy nas głównie samodzielności, wytrwałości, współpracy z innymi oraz jak być pomocnym. Wiele nastolatków sądzi, że działając w wolontariacie staramy się myśleć o innych, a nie tylko o sobie. 6. Jak myślisz, czy wolontariat działający w naszej szkole spełnia swoje obowiązki? Uzasadnij. Wniosek: Z ankiet wynika, że wolontariat w naszej szkole spełnia swoje obowiązki. Organizowane są zbiórki pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, zbiórki żywności itp. W naszej szkole działa koło PCK, które szczególnie pomaga mieszkańcom naszego miasta 7. Jakie cechy powinien mieć przewodniczący Samorządu, a jakie wolontariusz? Wniosek: Przewodniczący powinien być: pomysłowy, koleżeński, kulturalny, kreatywny,odważny,komunikatywny, zorganizowany. Wolontariusz powinien się cechować: wytrwałością, dobrocią, szczerością, sumiennością oraz sprawiedliwością. 8.Czy uważasz, że SU może współpracować z wolontariatem. Jakie byłyby korzyści? Wniosek: Samorząd może współpracować z wolontariuszami. Jedną z głównych korzyści byłoby więcej pomysłów. Organizowane byłyby szersze akcje społeczne.

11 KONIEC 


Pobierz ppt "Przygotowały Patrycja Sufin i Klaudia Ledwójcik"

Podobne prezentacje


Reklamy Google