Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Edukacyjne programy komputerowe” Autor: Mikołaj Kosuń.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Edukacyjne programy komputerowe” Autor: Mikołaj Kosuń."— Zapis prezentacji:

1 „Edukacyjne programy komputerowe” Autor: Mikołaj Kosuń

2 Informatyka – zrozum i zaprogramuj komputer Informatyka - zrozum i zaprogramuj komputer to aplikacja dedykowana młodszym użytkownikom komputera, a dokładnie młodzieży powyżej 10 roku życia chcącym wiązać swoją przyszłość zawodową z komputerami. Wirtualny profesor przeprowadza w programie przez 11 lekcji, w których należy wykonać zadania z podstaw logiki, zaprogramować mikroprocesor, sterować robotem i napisać dziesiątki programów w językach wysokiego poziomu oraz wykonać zadania na Linuksie. Po zakończeniu zabawy nie będzie nikomu obca również znajomość bramek logicznych. Dzięki kursowi użytkownik zrozumie jak działają komputery oraz programy. Autorzy polecają go zwłaszcza początkującym programistom, licealistom pragnącym studiować informatykę, ale także tym, którzy zaczynają studia i chcą opanować podstawy materiału przed wykładami.

3 Dzieje ludzi Dzieje ludzi cz. 1: Prehistoria to bogato ilustrowany program złożony z dwóch części: encyklopedycznej - prezentującej odkrycia, wynalazki, militaria, architekturę i życie codzienne dawnych ludzi oraz zabawowo- testowej - składającej się z gier edukacyjnych i quizów utrwalających nabytą już wiedzę. W wersji demonstracyjnej producent udostępnił kilka gier i animacji odpowiadających na takie pytania jak: co to jest Biskupin, jak budowano w nim wały obronne, jak mieszkali prehistoryczni ludzie, jak zbudować łódkę dłubankę, jak skonstruować dzidę kamienną, do czego potrzebny był ogień czy jak polowali prehistoryczni myśliwi i czym się zajmowali. Program kierowany jest do dzieci w wieku od 4 do 8 lat.

4 Angielski z Cambridge Najbardziej rozbudowana i uniwersalna odmiana z serii niezwykle popularnych i wysoko ocenianych, multimedialnych kursów EuroPlus+. Angielski z Cambridge obejmuje trzy poziomy zaawansowania (Beginner, Pre-intermediate, Intermediate). Program składa się tysięcy interaktywnych ćwiczeń, nagrań, zdjęć, ilustracji, filmów wideo i animacji, a zawarty w nim materiał odpowiada ok. 150 godzinom intensywnej nauki. Materiał językowy kursu umożliwia kompleksowe kształcenie wszystkich sprawności językowych, tzn. mówienia, rozumienia ze słuchu, czytania i pisania. Szczególnie interesujący jest zintegrowany system oceny wymowy z analizą błędów. Program jest niezwykle pomocny w przygotowaniu do wielu egzaminów (KET, PET) oraz ułatwia przejście na poziom bezpośrednio przygotowujący do FCE. Kurs EuroPlus+ Angielski z Cambridge może być zarówno samodzielnym narzędziem do indywidualnej nauki języka, jak i pomocą naukową w nauczaniu grupowym. Program stworzyli wybitni specjaliści w zakresie nauczania języków obcych, opierając się na materiale renomowanych podręczników Language in Use wydawnictwa Cambridge University Press. GŁÓWNE FUNKCJE I ZALETY PROGRAMU precyzyjnie dobrany zakres zagadnień gramatycznych od poziomu dla początkujących do poziomu dla średniozaawansowanych. skuteczne i szybkie rozwijanie słownictwa bogaty materiał językowy na trzech poziomach zaawansowania - każdy poziom odpowiada około 150 godzinom intensywnej nauki zaawansowane programy narzędziowe zintegrowane z programem inteligentny system śledzenia postępów w nauce nowoczesny system oceny wymowy z analizą błędów elastyczność - możliwość wykorzystywania do nauki indywidualnej lub grupowej. tysiące interaktywnych ćwiczeń, nagrań, zdjęć, ilustracji, filmów wideo i animacji. łatwa nawigacja nowoczesna i atrakcyjna szata graficzna setki dialogów i opowiadań doskonałe lekcje wideo

5 Przyroda świata Bezpłatny program do nauki podstawowych i wybranych zagadnień z zakresu przyrody. Podzielony jest na kilka części: Sprawdź ile wiesz, Rekordy w świecie przyrody, Rozpoznaj to zwierzę, Puzzle, Zwierzęta na kontynentach, Wielcy przyrodnicy. Każda z nich prezentuje część wiedzy przyrodniczej bez zbędnego encyklopedyzmu ale w przyjemny sposób, zazwyczaj w formie zabawy, z przewagą zdjęć nad tekstem. Przyroda 2.0 nie jest programem kompleksowo obejmującym zagadnienia ze swojej dziedziny - ma raczej za zadanie zainteresować tą tematyką i w miarę "bezboleśnie" przekazać odrobinę wiedzy. Przyroda jest bliźniaczym programem dla programu Geografia świata, tego samego autora.

6 Geometria 2.1 Bezpłatny program umożliwiający rysowanie figur geometrycznych. Przeznaczony jest zarówno do samodzielnego wykorzystania, jak i do pomocy dla nauczycieli podczas lekcji matematyki. Geometria umożliwia rysowanie wszystkich podstawowych figur geometrycznych na płaszczyźnie, wykonywanie różnorodnych konstrukcji geometrycznych, a także zapoznawanie się z niektórymi własnościami narysowanych figur. Obaz z narysowanymi figurami można zapisać do pliku (format własny programu) do późniejszego odtwarzania i ew. modyfikacji.

7 Organizer ucznia 1.0 Program Organizer ucznia jest narzędziem, którego zadaniem jest przechowywanie wszystkich informacji dotyczących nauki w jednym miejscu. Program posiada wszystkie funkcje potrzebne do zarządzania stopniami, planem lekcji, terminarzem czy zadaniami domowymi. Wśród oferowanych opcji na uwagę zasługuje możliwość definiowania znaków "+" i "-" stawianych przy ocenach oraz nadawania im właściwego znaczenia oraz wagi w przypadku konkretnych stopni. Ponadto Organizer pozwala na wyświetlanie statystyk z takimi informacjami jak średnia czy ilość ocen, a także odlicza czas jaki pozostał do końca roku szkolnego. Dzięki obsłudze wielu kont i opcji zabezpieczenia każdego z nich hasłem, możliwe jest korzystanie z programu przez kilku użytkowników na jednym komputerze.


Pobierz ppt "„Edukacyjne programy komputerowe” Autor: Mikołaj Kosuń."

Podobne prezentacje


Reklamy Google