Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Telefony komórkowe w szkole

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Telefony komórkowe w szkole"— Zapis prezentacji:

1 Telefony komórkowe w szkole
SAMORZĄD UCZNIOWSKI PRZEDSTAWIA: Telefony komórkowe w szkole

2 Młodzi ludzie w procesie socjalizacji wtórnej uczą się dopiero kontaktów z rówieśnikami i otoczeniem. Zbyt częste używanie telefonu komórkowego, może znacząco zaburzyć budowanie tych relacji. Może powodować to negatywne konsekwencje rozwojowe, które w dorosłym życiu mogą objawić się niskim poczuciem własnej wartości i nieumiejętnością nawiązywania relacji bezpośrednich. .

3 Komórka rzadko służy dziecku do kontaktu z rodzicami, częściej staje się przenośną konsolą gier, odtwarzaczem muzyki, aparatem fotograficznym. Brak telefonu dla wielu młodych ludzi uniemożliwia codzienne funkcjonowanie. Telefon stał się przedłużeniem naszego Ja. Przestajemy nawet zauważać, że używanie go w niektórych miejscach czy sytuacjach jest nietaktem, czy wyrazem złego wychowania.

4

5

6

7

8 Zasady korzystania z telefonu komórkowego
korzystaj z telefonu wtedy gdy jest to konieczne, wyłącz telefon: w czasie lekcji w szkole, gdy odrabiasz lekcje w domu, w miejscach gdzie obowiązuje cisza: w kościele, bibliotece, przychodni lekarskiej, kinie, teatrze, na zebraniu. kontroluj stan konta, nie przekraczaj abonamentu, traktuj telefon jako narzędzie, dzięki któremu umówisz się na spotkanie, jeśli musisz użyć komórki w miejscu publicznym, np.: w autobusie, tramwaju, na ulicy rób to dyskretnie, pamiętaj, że rozmowa, którą prowadzisz zbyt głośno może przeszkadzać innym, rozmawiając, kontroluj co się dzieje wokół ciebie, rób zdjęcia, filmuj osobę, która wyraziła na to zgodę, nie przesyłaj tych materiałów osobom trzecim, odpowiadaj na SMS-y, MMS-y i telefony w dogodnym dla ciebie czasie, jeśli przebywasz poza domem zwłaszcza wieczorem miej włączony telefon by rodzice mogli się z tobą skontaktować. Na informacje rodziców powinieneś odpowiadać od razu.

9


Pobierz ppt "Telefony komórkowe w szkole"

Podobne prezentacje


Reklamy Google