Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła …

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła …"— Zapis prezentacji:

1 „Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła …

2 Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim …” Czesław Niemen

3 Zwalczać zło, czyli pomagać drugiemu człowiekowi na wiele sposobów
Najbogatsi ludzie często dzielą się swoim majątkiem z potrzebującymi. Pomagają im poprzez założone przez siebie fundacje oraz przekazują ogromne sumy na cele charytatywne. Także Kościół i organizacje pozarządowe prowadzą zbiórki żywności, pieniędzy, środków medycznych i sanitarnych. Zakładają schroniska dla bezdomnych, opiekują się starszymi, chorymi ludźmi oraz dziećmi.

4 W krąg „ludzi dobrej woli” włącza się także społeczność naszego gimnazjum Z inicjatywy pani Beaty Stelmach, założycielki Klubu Młodego Plastyka w Gimnazjum nr 5 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Mysłowicach, od 6 lat organizuje się w naszej szkole aukcje prac plastycznych uczniów należących do koła. Dochód z tych imprez w dużej części przeznaczony jest dla Dzieci z Domu Dziecka w Mysłowicach.

5 Jakie są nasze aukcje …? Każda kolejna aukcja jest ciekawsza, ponieważ staramy się być oryginalni i za każdym razem wystawiać na licytację coś nowego, niepowtarzalnego. Sprzedawaliśmy między innymi: kartki świąteczne, ozdoby choinkowe, obrazy olejne i akwarele, pastele wyroby z gipsu, masy papierowej i solnej, ikony, obrazy na szkle. Przebojem corocznej licytacji są wspaniałe anioły wykonane w różnych technikach. To one zapewniają licytacjom dreszczyk emocji i osiągają najwyższe ceny – nawet ponad 100 zł.

6 Jakie są nasze aukcje cd. …?
Co roku na naszą imprezę przychodzi coraz więcej gości. Zaproszenia przyjmują ważne osoby w mieście i naszej dzielnicy, a także nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice uczniów i ich dziadkowie oraz inni ludzie dobrej woli. Każdą aukcję poprzedza przedstawienie szkolnego kabaretu „Szopa” , którym kieruje pani Agata Nowak – Szeligowska. W czasie aukcji otwarta jest także specjalna kawiarenka, w której można kupić przygotowane przez rodziców ciasta i inne smakołyki.

7 I Aukcja - 14 grudnia 2000 r. Na pierwszej aukcji, obok prac uczniów naszego gimnazjum, znalazły się obrazy namalowane przez panie Barbarę Precz i Beatę Stelmach. Aukcja okazała się bardzo dobrym pomysłem i goście przyjęli ją bardzo pozytywnie. „Chciałam uspokoić sumienie pracowników i uczniów gimnazjum. Poza tym Święta to czas, kiedy pamiętamy o niedoli innych”. Beata Stelmach

8 II Aukcja – 14 grudnia 2001 r. Organizatorzy, zachęceni dużym sukcesem
pierwszej aukcji, postanowili zorganizować ją ponownie. Odbyła się ona dokładnie rok później, tuż przed Bożym Narodzeniem. Znowu wystawiono kilkanaście prac najzdolniejszych uczniów. Także tym razem zaciętej licytacji towarzyszyła świetna zabawa i dobry humor. Akcję dostrzegł większy krąg publiczności. Ukazało się kilka artykułów na temat tej imprezy w regionalnych gazetach. Dzięki zebranym pieniądzom dzieci z Domu Dziecka miały trochę więcej szczęścia w dzień, kiedy każdy potrzebuje bliskości swojej rodziny i przyjaciół.

9 III Aukcja – 3 grudnia 2002 r. Opowiem wam moje wrażenia
Z niezwykłego wydarzenia. W pewien wieczór grudniowy, Spotkali się według umowy: Nauczyciele, rodzice, dzieci By z dala od śnieżnej zamieci Wesprzeć artystów pomysł nowy, Że zdolni są nasi uczniowie, Każdy to dzisiaj powie: Malują, rzeźbią, rysują I z powagą dzieła traktują, A do tego mają piątkę z przedsiębiorczości Zaprosili więc kilku gości, Aukcję swych prac zorganizowali I za najwyższe ceny kciuki trzymali. Umilili nam czas kolędami I niezwykłej mody pokazami. Licytowaliśmy więc zawzięcie A wszystkie prace miały duże wzięcie Pieniędzy z portfeli trochę nam ubyło Ale zgodnie uważamy, że warto było Zadbali również o nasze podniebienia, Była kawa i pyszne ciasto do kupienia. Humory wszystkim dopisywały, Panie nauczycielki chętnie licytowały Panie za świetlicy znowu się sprawdziły I chwile emocji wszystkim zapewniły Organizatorom i artystom serdecznie dziękujemy Pomysłu i talentu gratulujemy

10 IV Aukcja – 9 grudnia 2003 r.

11 V Aukcja – 2004 r. Aukcja w 2004 roku przyniosła
pasjonujące licytacje i wiele pozytywnych emocji. Goście odchodzili z zakupionymi pracami i uśmiechami na twarzach, a także różnymi refleksjami na temat ludzkich losów, które sugestywnie przybliżyło zebranej publiczności przedstawienie kabaretu „Szopa” pt. „Nie było dla nich miejsca”. Serca ludzi rozgrzały też kolędy Zbigniewa Preisnera.

12 VI Aukcja – 7 grudnia 2005 r. Także tym razem organizatorzy nie zawiedli. Wystawiono na aukcję jeszcze ciekawsze i piękniejsze prace. Zziębnięci ludzie przychodzący na miejsce licytacji mogli jak zwykle udać się do kawiarenki, gdzie do ich dyspozycji byłą ciepła kawa i coś smacznego do przegryzienia. Ta aukcja była Przełomowa, gdyż przybyło na nią ponad osiemdziesięciu gości. Uzbierano także rekordową kwotę prawie 2 tysięcy złotych. Za taką sumę można było podarować dzieciom dużo szczęścia.

13 Aukcja VII –7 grudnia 2006 r. Organizatorzy nie osiedli na laurach po
dotychczasowych sukcesach. Chcą, aby ich aukcja przyciągnęła jeszcze więcej „ludzi dobrej woli”, dlatego także w tym roku wystawione zostaną na licytacje nowe prace uczniów, które są równie ciekawe jak prezentowane w latach poprzednich. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia niektórych prac, które -mamy nadzieję- wzbudzą żywe zainteresowanie i zachwyt publiczności…

14

15

16


Pobierz ppt "„Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła …"

Podobne prezentacje


Reklamy Google