Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Raz na ludowo - - spotkanie po latach. Nikt dziś nie ma czasu, każdy goni szczęście, Na koniec zostawia to, co najważniejsze. Stój, człowieku!!!Zatrzymaj.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Raz na ludowo - - spotkanie po latach. Nikt dziś nie ma czasu, każdy goni szczęście, Na koniec zostawia to, co najważniejsze. Stój, człowieku!!!Zatrzymaj."— Zapis prezentacji:

1 Raz na ludowo - - spotkanie po latach

2 Nikt dziś nie ma czasu, każdy goni szczęście, Na koniec zostawia to, co najważniejsze. Stój, człowieku!!!Zatrzymaj się na chwilę! Uciszymy na moment rozpędzony bieg naszych minut, Godzin i dni, naszych słów i myśli, Aby się wsłuchać...

3 Bóg się rodzi, moc truchleje, Pan niebiosom obnażony.... Zaproszenie Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i uczniowie Gimnazjum im. J. Korczaka w Blachowni mają zaszczyt zaprosić Klub Emerytów Nauczycieli Jutrzenka na uroczystość pt. Raz na ludowo – spotkanie po latach, która odbędzie się dnia 19 grudnia 2006r. o godz. 16 30 w budynku gimnazjum przy ulicy Bankowej 13. Gwarantujemy ciepłą, rodzinną atmosferę, liczne atrakcje- wspólne śpiewy, degustację potraw ludowych, dobrą zabawę, a także program artystyczny skłaniający do refleksji nad współczesnością, tradycją i wartością niepowtarzalnej wigilijnej nocy...

4 Kolęda towarzyszyła nam w każdej minucie naszego spotkania....

5 Nasi aktorzy w przedstawieniu Historia tradycji Świąt Bożego Narodzenia Cóż to byłyby za święta, gdyby nie tradycja, zwyczaje jakie przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Od maleńkiego dziecka wpajane nam są wartości rodzina, wyrozumiałość, tolerancja, miłość, szacunek. Od maleńkiego dziecka uczono nas, że symbolem Świąt Bożego Narodzenia jest szopka i zielone drzewko.

6 ..... Już wiemy co symbolizuje choinka, jak dawniej ozdabiano chałupy, co podawano do stołu. A teraz chcielibyśmy zaprosić nasze szanowne Grono do kilku chwil zwierzeń i wspomnień. Każdy z nas ma w pamięci zapisane zgłoskami zarówno te dobre, jak i te złe chwile. Serdecznie witamy Panie i Panów, którzy w czasie swojej kariery zawodowej pracowały w gmachu obecnego Gimnazjum, a dawniej Szkole Podstawowej nr2, w Szkole Podstawowej nr 3, w Cisiu, w Łojkach i przedszkolach naszej Gminy.... Chwile wspomnień i.... Ile lat pracowała Pani w SP nr1? Jak wspomina Pani te lata? Jacy uczniowie pozostali na długo w Waszej pamięci? Czy trzeba być prymusem, aby pozostać we wspomnieniach swej wychowawczyni czy ulubionej nauczycielki? Czy jesteście Panie do dziś rozpoznawane przez swych uczniów i czy wy pamiętacie swoich uczniów z imienia, nazwiska lub pseudonimu?

7 Chwile wspomnień i zadumy.... Jaki wpływ ma na nauczyciela praca w szkole? Jedni twierdzą, że powoduje zgorzkniałość, nerwowość, inni- ze odmładza poprzez kontakt z młodzieżą. Co pani o tym sądzi? Proszę podać receptę, jak zostać dobrym nauczycielem. Co doradziłaby Pani młodym pedagogom? Jakie cechy charakteru i zachowania są szczególnie cenione u nauczyciela? W jaki sposób poprawiały Panie relacje z uczniami trudnymi? Wiadomo, że zawsze i w prawie każdej klasie znajdował się klasowy dowcipniś, leń odmawiający pracy, arogant, spóźnialski lub inny tzw. smyk. Jak radziłyście sobie z dyscypliną, bez procedur ministra R. Giertycha?

8 Czyż te wspomnienia to nie cudowny podarunek od życia? A jakie życie zgotował nam nasz los? Los wygranej czy przegranej? Smutek czy radość. O tym dowiedzieliśmy się w refleksji nad współczesnością – jasełka inaczej- wykonanej przez grupę aktorów koła teatralnego.

9 Polska tradycja nakazuje, czym chata bogata tym rada. Życzymy smacznego. Gościnie nasze spotkanie uświetnił Zespół Ludowy Blachowianki


Pobierz ppt "Raz na ludowo - - spotkanie po latach. Nikt dziś nie ma czasu, każdy goni szczęście, Na koniec zostawia to, co najważniejsze. Stój, człowieku!!!Zatrzymaj."

Podobne prezentacje


Reklamy Google