Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podsumowanie maja- Starszaki Powoli czuć… lato! Widać to po naszych humorach i dobrej energii każdego dnia!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podsumowanie maja- Starszaki Powoli czuć… lato! Widać to po naszych humorach i dobrej energii każdego dnia!"— Zapis prezentacji:

1 Podsumowanie maja- Starszaki Powoli czuć… lato! Widać to po naszych humorach i dobrej energii każdego dnia!

2 Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

3 Tego dnia przypominaliśmy sobie co to jest niepełnosprawność, w tym intelektualna. Naszym celem było kształtowanie prawidłowych postaw społecznych, jak tolerancja i empatia.

4 Lody- smerfowe i shrekowe ;)

5

6 Majowe urodziny

7 Wizyta na poczcie

8 Tego dnia dzieci miały okazję poznać pracę na poczcie „od środka”. Same stemplowały swoje kartki, które później wysyłaliśmy rodzicom.

9 Dzień Farmaceuty

10 Wizyta w aptece dała dzieciom wiele radości- każdy samodzielnie mógł pomóc w przygotowaniu kremu do rąk.

11 Dzień Mleka Tego dnia dzieci miały okazję nauczyć się czegoś nowego o mleku. Poznały jego skład, wartości odżywcze, alergie jakie powoduje i przetwory mleczne. Później piły smakowe mleka ;)

12 Dzień Mamy i Taty

13 Tego dnia dzieci miały okazję zaprezentować wiersze i piosenki, a także przedstawienie Czerwonego Kapturka. Dodatkowo zaprezentowały umiejętność gry na cymbałkach oraz dwie piosenki w języku angielskim. Wszystko oczywiście dla Rodziców

14

15 Maj Oczywiście najważniejszym wydarzeniem w maju był Dzień Mamy i Taty, na który długo się przygotowywaliśmy. Dzieci bardzo się starały, ćwiczyły wierszyki, piosenki, a także swoje role z przedstawienia. Dużo czasu spędziliśmy także na świeżym powietrzu, ponieważ pogoda coraz bardziej sprzyja zabawie właśnie na podwórku.

16 4-latki: - Poznawały ciekawe zjawiska pogodowe, a także zwierzęta żyjące na łące - Eksperymentowały z barwieniem kwiatów - Tworzyły grzechotki, wykorzystywane podczas zabaw i piosenek - Ćwiczyły aparat artykulacyjny - Poznawały zawody i ich atrybuty - Zdrobnienia imion nie są im obce ;) - Przypomniały sobie zwroty grzecznościowe - Usprawniały małą motorykę - Doskonaliły mowę przez wypowiedzi wielozdaniowe.

17 5-6-latki: - Dzieci wiedzą wszystko o burzy i tęczy - Tworzyły barwy pochodne z podstawowych - Poznały cykl rozwojowy motyla - Stworzyły pelerynki- biedronki - Projektowały kostium żołnierza - Opowiadały o swoim przyszłym zawodzie i rysowały go, a także o pracy rodziców - Numery alarmowe nie są dzieciom obce, a także pojazdy uprzywilejowane - Wiedzą o konieczności zachowania bezpieczeństwa podczas kąpieli - Dużo bawiły się matematyką. Anna Zielińska


Pobierz ppt "Podsumowanie maja- Starszaki Powoli czuć… lato! Widać to po naszych humorach i dobrej energii każdego dnia!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google