Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NIEMCY - INDIE Jacek Bagiński klasa V d. NIEMCYINDIE Niemcy maja bardzo silną gospodarkę Indie to ciągle biedny kraj.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NIEMCY - INDIE Jacek Bagiński klasa V d. NIEMCYINDIE Niemcy maja bardzo silną gospodarkę Indie to ciągle biedny kraj."— Zapis prezentacji:

1 NIEMCY - INDIE Jacek Bagiński klasa V d

2

3 NIEMCYINDIE Niemcy maja bardzo silną gospodarkę Indie to ciągle biedny kraj

4 NIEMCY INDIE W Indiach pracuje od 11 do 23 mln. dzieci Niemcy były pierwszym krajem, który wprowadził obowiązek edukacji.

5 NIEMCYINDIE W INDIACH jest jeden z najwyższych wskaźników umieralności z głodu W Niemczech duży nacisk kładzie się na opiekę nad dziećmi

6

7

8 WNIOSKI W Indiach istnieją poważne zaniedbania w stworzeniu ludziom godnych warunków życia. Znaczna część ludzi nie posiada własnych domów, a problem niedożywienia jest udziałem co trzeciego obywatela Indii. Niemcy są potęgą gospodarczą Europy i jednym z najpotężniejszych krajów na świecie. Angażują się w działania na rzecz pokoju, demokracji i przestrzegania praw człowieka. W Niemczech wszystkie dzieci są równe, natomiast w Indiach istnieją kasty, które faworyzują jednych, przyznając im prawa, a dyskryminują innych, odbierając przywileje. Dysproporcje w rozwoju obu krajów wynikają z religii i ich historii…..


Pobierz ppt "NIEMCY - INDIE Jacek Bagiński klasa V d. NIEMCYINDIE Niemcy maja bardzo silną gospodarkę Indie to ciągle biedny kraj."

Podobne prezentacje


Reklamy Google