Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pompon z Bąblem Oferta spektakli edukacyjnych. Idea POMPON i BĄBEL to bohaterowie spektakli dla dzieci o charakterze edukacyjnym. Aktorzy zapewniają 60.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pompon z Bąblem Oferta spektakli edukacyjnych. Idea POMPON i BĄBEL to bohaterowie spektakli dla dzieci o charakterze edukacyjnym. Aktorzy zapewniają 60."— Zapis prezentacji:

1 Pompon z Bąblem Oferta spektakli edukacyjnych

2 Idea POMPON i BĄBEL to bohaterowie spektakli dla dzieci o charakterze edukacyjnym. Aktorzy zapewniają 60 minut świetnej zabawy, ekscytujące konkursy oraz wspólne śpiewanie piosenek. Bohaterowie przedstawień w scenkach sytuacyjnych w przystępny sposób przekazują przedszkolakom i uczniom szkół podstawowych istotne informacje na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, m.in.: bezpiecznego poruszania się po drodze, właściwego zachowania w obliczu różnych zagrożeń, rozpoznawania niebezpieczeństw czyhających na dzieci w szkole, na podwórku czy w domu…

3

4 „To nie żarty – czyli ostrożność nigdy nie zawadzi” BĄBEL jest pechowcem jakich mało… Przytrafiają mu się niemal wszystkie niebezpieczeństwa czyhające na małe dzieci: zgubił się na mieście, był zaczepiany przez nieznajomego i niewiele brakowało, a padłby ofiarą kradzieży. Na szczęście spotyka na swojej drodze dzielnicowego POMPONA, który zdradza mu trzy magiczne cyferki… Celem tego spektaklu jest wskazanie zagrożeń, jakie mogą spotkać dzieci podczas kontaktu z nieznajomymi, a oprócz tego jakie niebezpieczeństwa czają się na nie podczas zabawy na podwórku, w szkole, w lesie czy nad wodą. Spektakl uczy jak świadomie korzystać z numerów alarmowych, co to jest rysopis, oraz jakie są konsekwencje zabawy materiałami wybuchowymi.

5 „Bąbel w drodze do szkoły – czyli komunikacja na wesoło” To spektakl o podstawowych zagrożeniach komunikacyjnych, czyhających na dzieci w drodze z domu do szkoły. Twórcy przedstawienia poprzez zabawę uczą małych widzów, jak bezpiecznie poruszać się poza domem i szkołą. Widzowie dowiadują się m.in. co to jest pobocze i jak się na nim zachować, jak przechodzić na drugą stronę ulicy, co to są znaki drogowe i co oznaczają, a także, jak bezpiecznie poruszać się na rowerze.

6 Obsada Absolwent Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, (1983); W roku 1991 zdobył eksternistycznie uprawnienia dla aktorów dramatycznych. Związany z Teatrem Polskim we Wrocławiu od 1.09.2005 Aktorzy z uwagi na swoje doświadczenie zawodowe gwarantują wysoki poziom artystyczny spektakli oraz znakomity kontakt z młodą i dynamiczną publicznością. Wiesław CichyDariusz Skowroński Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie (1973). Wyst ę pował w teatrach: im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, im. Jana Kochanowskiego w Opolu, im. Adama Mickiewicza w Cz ę stochowie i Współczesnym im. Edmunda Wierci ń skiego we Wrocławiu. Od roku 2001 zwi ą zany z Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu.

7 Rekomendacje Program spektakli, z uwagi na walory edukacyjne spotkał się z pozytywnym odbiorem pedagogów i instytucji kształtujących bezpieczne postawy obywatelskie, m.in.: O Komenda Miejska Policji w Gliwicach O Komenda Wojewódzka Policji w Opolu O Urząd Miasta Gliwice O Urząd Miasta Świdnica


Pobierz ppt "Pompon z Bąblem Oferta spektakli edukacyjnych. Idea POMPON i BĄBEL to bohaterowie spektakli dla dzieci o charakterze edukacyjnym. Aktorzy zapewniają 60."

Podobne prezentacje


Reklamy Google