Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

,,Poznaj różnicę Arboretum – Las' '. Mogłoby się wydawać, że Arboretum i las są prawie identyczne, przede wszystkim dlatego, że na terenie obu z nich.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ",,Poznaj różnicę Arboretum – Las' '. Mogłoby się wydawać, że Arboretum i las są prawie identyczne, przede wszystkim dlatego, że na terenie obu z nich."— Zapis prezentacji:

1 ,,Poznaj różnicę Arboretum – Las' '

2 Mogłoby się wydawać, że Arboretum i las są prawie identyczne, przede wszystkim dlatego, że na terenie obu z nich rosną rośliny. Jednak prawda jest taka, że każde ma swoje odrębne cechy i dzisiaj chcemy je wam przedstawić. Najpierw jednak małe przypomnienie co i jak.

3 Arboretum to inaczej ogród dendrologiczny, miejsce o charakterze badawczym i edukacyjnym, w którym kolekcjonowane są rośliny drzewiaste. Las natomiast jest bardzo złożonym ekosystemem składającym się z naturalnie rosnących drzew i krzewów, a także przebywających w nim zwierząt.

4 Teraz już wiecie co kryje każde z tych słów. Czas, abyście dowiedzieli się jakie są różnice.

5 Cechy Arboretum ● brak zagrożenia ze strony zwierząt ● wydzielony obszar ● środowisko stworzone przez człowieka ● kolekcja roślin niewystępujących na terenie Polski oraz odmian i mieszańców ● nawożenie roślin ● specjalna ochrona przeciwko szkodnikom

6 Cechy Lasu ● istnienie zagrożenia ze strony zwierząt ● obszar o nieokreślonych granicach ● środowisko naturalne ● wyłącznie rośliny występujące na terenie Polski

7 Na zakończenie Teraz już każdy z was zna cechy Arboretum, jak i Lasu. Cieszymy się, że dzięki naszemu projektowi mogliście zaczerpnąć wyczerpujących informacji na temat każdego z nich. Dziękujemy za obejrzenie! Uczniowie klasy I w Gimnazjum nr 5 w Sobieszowie


Pobierz ppt ",,Poznaj różnicę Arboretum – Las' '. Mogłoby się wydawać, że Arboretum i las są prawie identyczne, przede wszystkim dlatego, że na terenie obu z nich."

Podobne prezentacje


Reklamy Google