Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czyli krótka lekcja o ochronie środowiska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czyli krótka lekcja o ochronie środowiska."— Zapis prezentacji:

1 Czyli krótka lekcja o ochronie środowiska.
Dbajmy o środowisko Czyli krótka lekcja o ochronie środowiska.

2 Chciałabym dzisiaj przedstawić moją prezentacje na temat dzikich wysypisk, akcji zbierania śmieci i segregacji śmieci. Zapraszam!

3 Każdy z Was widział pewnie rzeki,

4 pola, na których rosną piękne kwiaty,

5 lasy, w których rośnie mnóstwo drzew i mieszka wiele cudownych zwierząt…

6 Prawda, że piękne… Ale niestety istnieją również dzikie wysypiska…

7 Jakie są zagrożenia wywołane przez dzikie wysypiska?
Zagrożenia wywołane przez dzikie wysypiska: -zanieczyszczenie gleb, wód podziemnych, -zagrożone są zwierzęta leśne, -zanieczyszczenie wód pitnych, -zagrożenie pożarowe, -niszczenie środowiska, -wybuchanie epidemii , -samozapłony gazów. Niestety, coraz więcej pięknych miejsc jest zamienianych w wysypiska… :C Jakie są zagrożenia wywołane przez dzikie wysypiska?

8 Jaki wpływ na glebę mają nielegalne wysypiska?
Nielegalne wysypiska są szkodliwe, bowiem śmieci zawierają szkodliwe substancje. Spłukiwane stopniowo pod wpływem deszczy oraz działania temperatury trafiają do gleby i przenikają do wód gruntowych. Na dużą skalę może spowodować to zatrucie wody. Ponadto nawet zwierzęta pijące taką wodę mogą chorować, a w efekcie umierać, co jest niebezpieczne dla zagrożonych gatunków .

9 Akcja „Sprzątanie Świata – Polska” odbywa się w trzeci tydzień września, a mianowicie września. „Sprzątanie Świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska- Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. Jak pomóc Ziemi?

10 W akcji uczestniczy młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy.

11 Jak segregować śmieci? To proste!


Pobierz ppt "Czyli krótka lekcja o ochronie środowiska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google