Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Historia SMSu Stowarzyszenie Młodzieży Suchedniowia zostało założone na początku 2006 roku przez młodych mieszkańców tego miasta. Nazwę tej organizacji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Historia SMSu Stowarzyszenie Młodzieży Suchedniowia zostało założone na początku 2006 roku przez młodych mieszkańców tego miasta. Nazwę tej organizacji."— Zapis prezentacji:

1

2 Historia SMSu Stowarzyszenie Młodzieży Suchedniowia zostało założone na początku 2006 roku przez młodych mieszkańców tego miasta. Nazwę tej organizacji wymyśliła Jagoda Staszewska. Założycielami byli między innymi Marek Materek oraz Piotr Herman. Pierwszym przewodniczącym został Marek Materek, aktualnie tę funkcję przejęła Maja Piasta. SMS funkcjonuje do dziś, co tydzień odbywają się spotkania. Obecnie, w kręgach SMS znajduje się 37 osób. SMS współpracuje z Olimpią Suchedniów, WOŚP, Caritasem oraz świetlicami środowiskowymi.

3 Członkowie SMS-u.

4 Zbiórki żywności Tradycyjną działalnością SMS-u jest organizowanie zbiórek żywności. Odbywają się one we wrześniu, przed Wielkanocą oraz przed świętami Bożego Narodzenia. Rok temu odbyła się specjalna zbiórka dla powodzian. Podczas pierwszej akcji zgromadzono 670 kg produktów spożywczych. Z roku na rok ta liczba zwiększa się. Rekordem SMS jest zebranie ponad 1400 kg żywności. Do każdej akcji włącza się ponad stu wolontariuszy. Paczki z produktami dostarczane są do świetlic środowiskowych oraz ubogich rodzin. Brałyśmy udział w zbiórkach żywności i zapewniamy, że dają one niesamowitą satysfakcję oraz radość z pomocy innym ludziom.

5 Pierwsza wielkanocna zbiórka żywności.

6 Spotkanie z misjonarzem z Syberii ks. Eugeniuszem Spyrką
W 2006r. rekolekcje w Suchedniowie miał przeprowadzić misjonarz z Syberii, ks. Eugeniusz Spyrka. Ówczesny przewodniczący SMSu, Marek Materek wpadł na pomysł, by w jednym dniu zamiast nauczania w Kościele zorganizować spotkanie w formie rozmowy. Odbyło się ono dzięki aktywnym włączeniu się w tę akcję osób należących do SMSu, które przygotowały salę widowiskową Ośrodka Kultury Chrześcijańskiej. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży. Na pamiątkę spotkania ks. Eugeniusz Spyrka otrzymał obrazek przedstawiający suchedniowską świątynię.

7 Spotkanie z misjonarzem ks. Eugeniuszem Spyrką

8 Misjonarz, ks. Eugeniusz Spyrka

9 Wystawa ,,Suchedniów dawniej i dziś”
SMS zaaranżował w 2006 roku wystawę „Suchedniów dawniej i dziś”, która doczekała się już kilku edycji. Zbiory obejmowały pamiątki, fotografie związane z Suchedniowem. Dzięki współdziałaniu z pasjonatami, miejscowymi artystami, zainteresowani mogli podziwać zbiory kolekcjonerów, a także dzieła lokalnych artystów. Były to m.in.: papieskie pióro, jedno z 50 na świecie, nieznane zdjęcia, liczne eksponaty militatrne, dokumenty związane z przeszłością Suchedniowa, trofea suchedniowskich sportowców, hełmy, stare radia, materiały Związku Strzeleckiego, trofea myśliwskie i wreszcie pokaz multimedialny, dotyczący działalności Stowarzyszenia Młodzieży Suchedniowa.

10 Wystawa ,,Suchedniów dawniej i dziś”

11 Wystawa myśliwska

12 Wystawa myśliwska cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.

13 Aukcja dobroczynna SMS zorganizował aukcję dobroczynną na rzecz chorego mieszkańca Suchedniowa, który potrzebował pieniężnego wsparcia. Stowarzyszenie podjęło decyzję, że najlepiej będzie zorganizować aukcję charytatywną podczas odbywającego się, co roku Jarmarku Suchedniowskiego. W aukcji wzięło udział wiele osób. Wielkim sukcesem była suma 10 tysięcy 621 złotych, które udało się zebrać podczas aukcji.

14 Aukcja dobroczynna

15 Figurka, która trafiła na aukcję.

16 Wyróżnienia dla wolontariuszy z SMSu
Aktywne działanie młodych ludzi należących do SMSu, ich zapał oraz niesienie pomocy potrzebującym zostało wielokrotnie docenione. Co rok w grudniu w Skarżysku - Kamiennej odbywa się Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Głównym celem tego spotkania jest zaprezentowanie różnych form pracy wolontariuszy w powiecie skarżyskim oraz wyróżnienie najbardziej zaangażowanych w pracę. Członkowie Stowarzyszenia Młodzieży Suchedniowa dostają tam często wyróżnienia za swoją działalność, są to między innymi: Maja Piasta, Gosia Kuszewska, Piotr Herman, Łukasz Gałczyński oraz Luiza Bolechowska.

17 Luiza Bolechowska, organizatorka młodzieżowej grupy teatralnej przy SMS odbiera nagrodę Wolontariusza Roku 2010.

18 Wolontariusze Roku 2010, wśród nich Luiza Bolechowska

19 W SMSie zawsze jest wesoło !
SMS opiera się przede wszystkim na działalności wolontariackiej, ale nie tylko! Członkowie tej organizacji w ciekawy sposób organizują sobie czas wolny. Jeżdżą na wycieczki rowerowe, piesze, autokarowe i do kina. Na pewno poznasz to wielu wspaniałych osób. W SMSie nie można się nudzić! Już dziś pomyśl nad przystąpieniem do tej organizacji ! 

20 Wycieczka rowerowa

21 Działacze SMS u z ks. Sławomirem Szustakiem na grillu.

22

23 Pamiątkowa fotografia młodzieżowej orkiestry z Krasnojarska.

24 Fotografia członków SMSu i młodzieży z Syberii w parku w Suchedniowie.

25 Ksiądz inułat Józef Wójcik wspiera działania SMSu.

26 SMS z księdzem infułatem Józefem Wójcikiem.

27 Młodzież z SMSu przed jednym z piatkowych spotkań.

28 Paulina Pedryc,Anna Materek i Piotr Herman podczas zbiorki na Caritas.

29 Spotkanie organizacyjne w gimnazjum w Suchedniowie.

30 Wolntariusze SMSu w przedstawieniu ,,Mały Książę”

31 Pamiątkowa fotografia części członków SMS.

32 Podsumowanie roku pracy SMSu

33


Pobierz ppt "Historia SMSu Stowarzyszenie Młodzieży Suchedniowia zostało założone na początku 2006 roku przez młodych mieszkańców tego miasta. Nazwę tej organizacji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google