Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

4H Klub Słomianki "Najlepsze niech będzie jeszcze lepsze".

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "4H Klub Słomianki "Najlepsze niech będzie jeszcze lepsze"."— Zapis prezentacji:

1 4H Klub Słomianki "Najlepsze niech będzie jeszcze lepsze".

2 Klub 4H Słomianki rozpoczął swoją działalność w 1995 roku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Skoczowie. Został założony z inicjatywy Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bielsku-Białej oraz pani Wandy Kozieł, która wówczas była jego liderem. Obecnie opiekunkami Klubu są panie Alicja Cieślar i Marta Herman. Klub działa przy Zespole Szkół nr 3 w Skoczowie.

3 Zajmujemy się rozwijaniem swoich zdolności manualnych poprzez wyrób rękodzieła (m. in. sztuczna biżuteria, decoupage, kompozycje kwiatowe, stroiki świąteczne) Uczestniczymy w akcjach charytatywnych, konkursach, prelekcjach i wycieczkach, które pozwalają poznać nam historię naszego miasta oraz regionu.

4

5 Od początku swojej działalności organizowaliśmy warsztaty układania kompozycji z suchych kwiatów i traw. Corocznie przed Wielkanocą oraz Bożym Narodzeniem zajmujemy się układaniem stroików świątecznych. Zajmujemy się również tworzeniem sztucznej biżuterii (z koralików i kordonku), dzięki czemu udało nam się wygrać konkurs Asy Biznesu. Trudnimy się również ozdabianiem przedmiotów techniką decoupage.

6 WARSZTATY WIELKANOCNE

7 WARSZTATY WIELKANOCNE

8 WARSZTATY WIELKANOCNE

9 KIERMASZ OZDÓB WYKONANYCH PODCZAS WARSZTATÓW WIELKANOCNYCH

10 WARSZTATY BIŻUTERII

11 WARSZTATY KOMPOZYCJI Z SUCHYCH KWIATÓW I TRAW

12 WARSZTATY KOMPOZYCJI Z SUCHYCH KWIATÓW

13 WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

14 Angażujemy się w konkursy ogólnopolskie organizowane przez Fundację Edukacyjną 4H w Polsce, zdobywając nagrody oraz wyróżnienia. Konkursy, w których braliśmy udział: Asy Biznesu. Goście w naszej gminie. Szkolny ogródek. Wiem co jem. Droga Mleczna. Uczestnicząc w konkursach nierzadko mamy okazję poznać ciekawych ludzi i uczestniczyć w wycieczkach dydaktycznych.

15 PRELEKCJA W SIEDZIBIE POLSKIEGO KLUBU EKOLOGICZNEGO KOŁO W SKOCZOWIE (do projektu Szkolny Ogródek)

16 PROJEKT SZKOLNY OGRÓDEK

17 PROJEKT SZKOLNY OGRÓDEK

18 DEGUATACJA WYPIEKÓW KLUBOWICZEK W RAMACH KONKURSU WIEM CO JEM

19 Co roku organizujemy pomoc dla zwierząt leśnych poprzez zbiórkę kasztanów i żołędzi dla Koła Łowieckiego. W nagrodę wszystkie osoby, które włączają się aktywnie w akację mają możliwość uczestniczenia w wycieczce zorganizowanej przez prezesa Koła Łowieckiego – pana Mariana Wojtasa.

20 Wspólnie z Klubem 4H Ecochampions z Pierśćca organizujemy warsztaty, podczas których Klubowicze mogą wymieniać się swoimi pomysłami oraz nabyć nowe umiejętności.

21


Pobierz ppt "4H Klub Słomianki "Najlepsze niech będzie jeszcze lepsze"."

Podobne prezentacje


Reklamy Google