Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

4H Klub „Słomianki” "Najlepsze niech będzie jeszcze lepsze".

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "4H Klub „Słomianki” "Najlepsze niech będzie jeszcze lepsze"."— Zapis prezentacji:

1 4H Klub „Słomianki” "Najlepsze niech będzie jeszcze lepsze".

2 HISTORIA „SŁOMIANEK” Klub 4H „Słomianki” rozpoczął swoją działalność w 1995 roku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Skoczowie. Został założony z inicjatywy Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bielsku-Białej oraz pani Wandy Kozieł, która wówczas była jego liderem. Obecnie opiekunkami Klubu są panie Alicja Cieślar i Marta Herman. Klub działa przy Zespole Szkół nr 3 w Skoczowie.

3 CO ROBIMY? Zajmujemy się rozwijaniem swoich zdolności manualnych poprzez wyrób rękodzieła (m. in. sztuczna biżuteria, decoupage, kompozycje kwiatowe, stroiki świąteczne) Uczestniczymy w akcjach charytatywnych, konkursach, prelekcjach i wycieczkach, które pozwalają poznać nam historię naszego miasta oraz regionu.

4 Inicjatywy Klubu 4H

5 WARSZTATY Od początku swojej działalności organizowaliśmy warsztaty układania kompozycji z suchych kwiatów i traw. Corocznie przed Wielkanocą oraz Bożym Narodzeniem zajmujemy się układaniem stroików świątecznych. Zajmujemy się również tworzeniem sztucznej biżuterii (z koralików i kordonku), dzięki czemu udało nam się wygrać konkurs Asy Biznesu. Trudnimy się również ozdabianiem przedmiotów techniką decoupage.

6 WARSZTATY WIELKANOCNE

7 WARSZTATY WIELKANOCNE

8 WARSZTATY WIELKANOCNE

9 KIERMASZ OZDÓB WYKONANYCH PODCZAS WARSZTATÓW WIELKANOCNYCH

10 WARSZTATY BIŻUTERII

11 WARSZTATY KOMPOZYCJI Z SUCHYCH KWIATÓW I TRAW

12 WARSZTATY KOMPOZYCJI Z SUCHYCH KWIATÓW

13 WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

14 Konkursy, w których braliśmy udział:
Angażujemy się w konkursy ogólnopolskie organizowane przez Fundację Edukacyjną 4H w Polsce, zdobywając nagrody oraz wyróżnienia. Konkursy, w których braliśmy udział: Asy Biznesu. Goście w naszej gminie. Szkolny ogródek. Wiem co jem. Droga Mleczna. Uczestnicząc w konkursach nierzadko mamy okazję poznać ciekawych ludzi i uczestniczyć w wycieczkach dydaktycznych.

15 PRELEKCJA W SIEDZIBIE POLSKIEGO KLUBU EKOLOGICZNEGO KOŁO W SKOCZOWIE
(do projektu Szkolny Ogródek)

16 PROJEKT „SZKOLNY OGRÓDEK”

17 PROJEKT „SZKOLNY OGRÓDEK”

18 DEGUATACJA WYPIEKÓW KLUBOWICZEK W RAMACH KONKURSU „WIEM CO JEM”

19 POMOC DLA ZWIERZĄT Co roku organizujemy pomoc dla zwierząt leśnych poprzez zbiórkę kasztanów i żołędzi dla Koła Łowieckiego. W nagrodę wszystkie osoby, które włączają się aktywnie w akację mają możliwość uczestniczenia w wycieczce zorganizowanej przez prezesa Koła Łowieckiego – pana Mariana Wojtasa.

20 WSPÓŁPRACA MIĘDZYKLUBOWA
Wspólnie z Klubem 4H „Ecochampions” z Pierśćca organizujemy warsztaty, podczas których Klubowicze mogą wymieniać się swoimi pomysłami oraz nabyć nowe umiejętności.

21 Dziękujemy za uwagę!


Pobierz ppt "4H Klub „Słomianki” "Najlepsze niech będzie jeszcze lepsze"."

Podobne prezentacje


Reklamy Google