Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Dnia 18 grudnia 2014r. Klasa 2b i 2c pojechały na wycieczkę do hotelu w Arłamowie. Hotel ten aż w 90% zasilany jest biomasą.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Dnia 18 grudnia 2014r. Klasa 2b i 2c pojechały na wycieczkę do hotelu w Arłamowie. Hotel ten aż w 90% zasilany jest biomasą."— Zapis prezentacji:

1

2  Dnia 18 grudnia 2014r. Klasa 2b i 2c pojechały na wycieczkę do hotelu w Arłamowie. Hotel ten aż w 90% zasilany jest biomasą.

3  Wycieczka zaczęła się wyjaśnieniem nam czym jest biomasa. Opowiedział nam o tym pan Artur Bąk.

4  Biomasa to najstarsze i najszerzej współcześnie wykorzystywane odnawialne źródło energii. Należą do niej zarówno odpadki z gospodarstwa domowego, jak i pozostałości po przycinaniu zieleni miejskiej. Biomasa to cała istniejąca na Ziemi materia organiczna, wszystkie substancje pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego ulegające biodegradacji. Biomasą są resztki z produkcji rolnej, pozostałości z leśnictwa, odpady przemysłowe i komunalne.

5  Jedną z najbardziej popularnych biomas jest biomasa ze słomy czyli - liście oraz łodygi dojrzałych lub wysuszonych roślin uprawnych: zbożowych i strączkowych oraz trzciny.

6  Słoma wykorzystywana do celów energetycznych najczęściej pochodzi z upraw pszenicy, jęczmienia, rzepaku oraz kukurydzy.

7  Najważniejszymi parametrami określającymi przydatność energetyczną słomy są zawartość wilgoci oraz stopień zwiędnięcia.

8  Do pozyskiwania energii ze słomy używa się specjalnych kotłów przystosowanych do jej spalania.

9 Proces spalania drewna zachodzi w trzech etapach:  wysuszenie biomasy  rozkład termochemiczny  przemiana węgla drzewnego w popiół.

10 Temperatura zapłonu koksu:200-250°C Temperatura spalania w warstwie:800-1000°C Temperatura spalania w płomieniu:1200- 1700°C

11 Po dowiedzeniu się czym jest biomasa poszliśmy skorzystać z zasilanego przez nią basenu.

12  Następnie poszliśmy wspinać się na ściance wspinaczkowej, ćwiczyć na siłowni oraz na jazdę konną. Pomieszczenia, w których przebywaliśmy również były oświetlone oraz klimatyzowane poprzez wykorzystanie energii płynącej ze spalania biomasy.

13  Na koniec oczywiście biesiadowaliśmy.

14 Potem pożegnaliśmy Arłamów i wróciliśmy do Przemyśla. Wszystkim bardzo się podobało i już nie możemy się doczekać aż znów odwiedzimy ten hotel.

15 Aleksandra Bednarczyk, 2c


Pobierz ppt " Dnia 18 grudnia 2014r. Klasa 2b i 2c pojechały na wycieczkę do hotelu w Arłamowie. Hotel ten aż w 90% zasilany jest biomasą."

Podobne prezentacje


Reklamy Google