Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

18. Małżeństwo w aspekcie prawa kanonicznego

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "18. Małżeństwo w aspekcie prawa kanonicznego"— Zapis prezentacji:

1 18. Małżeństwo w aspekcie prawa kanonicznego
Kanon 1055 definiuje małżeństwo jako „małżeńskie przymierze, przez które mężczyzna i kobieta ustanawiają między sobą wspólnotę całego życia, skierowaną ze swej natury do dobra małżonków oraz zrodzenia i wychowania potomstwa”. Małżeństwo stwarza zgoda stron – akt woli, którym mężczyzna i kobieta w nieodwołalnym przymierzu wzajemnie się sobie oddają i przyjmują (kanon 1057).

2 Niezdolność małżeńska Przeszkoda węzła małżeńskiego
18. Małżeństwo w aspekcie prawa kanonicznego Przeszkody małżeńskie Przeszkoda wieku Niezdolność małżeńska Przeszkoda węzła małżeńskiego Przeszkoda odmiennej religii Przeszkoda święceń Przeszkoda publicznego ślubu wieczystej czystości Przeszkoda uprowadzenia Przeszkoda występku Przeszkoda pokrewieństwa Przeszkoda powinowactwa Przeszkoda przyzwoitości publicznej Przeszkoda pokrewieństwa prawnego

3 W Kościele katolickim nie ma rozwodów!
18. Małżeństwo w aspekcie prawa kanonicznego Separacja to uchylenie wspólnoty małżeńskiej bez prawa wstępowania w nowy związek małżeński. Orzeczenie o nieważności małżeństwa to werdykt sądu kościelnego, że małżeństwo od samego początku było nieważne. W Kościele katolickim nie ma rozwodów!


Pobierz ppt "18. Małżeństwo w aspekcie prawa kanonicznego"

Podobne prezentacje


Reklamy Google