Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W tym miejscu znajdziesz informacje na temat bezpiecznego użytkowania energii elektrycznej. W tym miejscu znajdziesz informacje na temat bezpiecznego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W tym miejscu znajdziesz informacje na temat bezpiecznego użytkowania energii elektrycznej. W tym miejscu znajdziesz informacje na temat bezpiecznego."— Zapis prezentacji:

1

2 W tym miejscu znajdziesz informacje na temat bezpiecznego użytkowania energii elektrycznej. W tym miejscu znajdziesz informacje na temat bezpiecznego użytkowania energii elektrycznej.

3 Czego na pewno nie wolno robić podczas korzystania z energii elektrycznej z energii elektrycznej ? Czego na pewno nie wolno robić podczas korzystania z energii elektrycznej z energii elektrycznej ?

4 Myć włączonych do sieci odbiorników elektrycznych! Odbiorniki elektryczne czyścimy tylko odłączone od gniazdka i tylko lekko wilgotną szmatką! Myć włączonych do sieci odbiorników elektrycznych! Odbiorniki elektryczne czyścimy tylko odłączone od gniazdka i tylko lekko wilgotną szmatką!

5 Korzystać w wannie z suszarki, lokówki i innych odbiorników podłączonych do gniazdka! Korzystać w wannie z suszarki, lokówki i innych odbiorników podłączonych do gniazdka!

6 Korzystać z uszkodzonych odbiorników elektrycznych -np. z uszkodzoną -obudową i bez obudowy! Korzystać z uszkodzonych odbiorników elektrycznych -np. z uszkodzoną -obudową i bez obudowy!

7 Wrzucać do wody lub polewać wodą odbiorników elektrycznych ! Wrzucać do wody lub polewać wodą odbiorników elektrycznych !

8 Korzystać z urządzeń z uszkodzonym lub niedokończonym przewodem połączeniowym.

9 Wymieniać przepalonych bezpiecz – ników na nowe o innych wartościach! Wymieniać przepalonych bezpiecz – ników na nowe o innych wartościach!

10 Pozostawiać bez nadzoru włączone urządzenia elektryczne np. roboty kuchenne, prodiże, silniki! Pozostawiać bez nadzoru włączone urządzenia elektryczne np. roboty kuchenne, prodiże, silniki!

11 Samodzielnie naprawiać elementów instalacji elektrycznej - przewodów, puszek łączeniowych, gniazdek, wyłączników, przedłużaczy! Samodzielnie naprawiać elementów instalacji elektrycznej - przewodów, puszek łączeniowych, gniazdek, wyłączników, przedłużaczy!

12 Jak bezpiecznie korzystać z energii elektrycznej i urządzeń? Jak bezpiecznie korzystać z energii elektrycznej i urządzeń?

13 Przed kupieniem nowego urządzenia zasilanego prądem elektrycznym sprawdź, czy Twoja domowa instalacja elektryczna jest przystosowana do jego podłączenia. Nie naprawiaj samodzielnie domowego sprzętu elektrycznego, nawet jeśli Ci się wydaje, że "trochę się na tym znasz". Zanim wymienisz żarówkę, koniecznie odłącz dopływ prądu.

14 Większość nowoczesnego elektrycznego sprzętu AGD (lodówki, pralki, żelazka) wymaga zastosowania instalacji uziemiającej. Nie dotykaj uszkodzonych kabli i wtyczek. W takich sytuacjach najpierw wyłącz bezpieczniki. Nie naprawiaj uszkodzonych przewodów elektrycznych taśmą izolacyjną, samoprzy– -lepną lub plastrami. Koniecznie wymień je. Nie dotykaj mokrymi rękami urządzeń zasilanych prądem.

15 W łazience gromadzi się dużo pary wodnej, co sprzyja przewodnictwu elektrycznemu. Kąpiąc się w wannie, nigdy nie używaj równo – -cześnie suszarki do włosów, lokówek oraz innych podręcznych, domowych urządzeń elektrycznych. Nie odchodź od włączonego żelazka, nie okręcaj go sznurem, gdy jest jeszcze gorące - to może uszkodzić izolację przewodu zasilającego. Nie wyciągaj wtyczki z gniazdka, ciągnąc za sznur. Wyciągnij ją, przytrzymując jedną ręką obudowę gniazdka, a drugą ciągnąc wtyczkę.

16 Przestrzegając zasad bezpiecznego użytkowania energii elektrycznej, Unikniemy niemiłych i tragicznych sytuacji typu porażenie lub poparzenia Prądem elektrycznym. Może to doprowadzić do dużych uszkodzeń ciała, inwalidztwa a w najgorszym wypadku do śmierci. BĄDŹMY OSTROŻNI!!! Przestrzegając zasad bezpiecznego użytkowania energii elektrycznej, Unikniemy niemiłych i tragicznych sytuacji typu porażenie lub poparzenia Prądem elektrycznym. Może to doprowadzić do dużych uszkodzeń ciała, inwalidztwa a w najgorszym wypadku do śmierci. BĄDŹMY OSTROŻNI!!!

17 Autor: Agata Chwaszcz kl. IIIa Zdjęcia: praca własna Teksty źródłowe: http://www.mojaenergia.pl http://www.mojaenergia.pl Autor: Agata Chwaszcz kl. IIIa Zdjęcia: praca własna Teksty źródłowe: http://www.mojaenergia.pl http://www.mojaenergia.pl


Pobierz ppt "W tym miejscu znajdziesz informacje na temat bezpiecznego użytkowania energii elektrycznej. W tym miejscu znajdziesz informacje na temat bezpiecznego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google