Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CYFRYZACJA TELEWIZJI.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CYFRYZACJA TELEWIZJI."— Zapis prezentacji:

1 CYFRYZACJA TELEWIZJI

2 CYFRYZACJA TELEWIZJI Co to jest cyfryzacja telewizji?
Schematy instalacji anteny DVB-T Dlaczego zachodzą te zmiany? NOWE urządzenia RTV … Czy cyfryzacja jest obowiązkowa? Porady dla kupujących nowe urządzenia Terminy wyłączenia sygnału analogowego Urządzenia do nagrywania TV? Uwaga na nieuczciwych sprzedawców! Gdzie są nadajniki telewizji cyfrowej w woj. podkarpackim? Gdzie znajdę dodatkowe informacje o cyfryzacji? Co to jest telewizja naziemna? Jakie programy będę mógł oglądać? Co powinienem zrobić? Jak podłączyć dekoder? Czy mam dobrą antenę?

3 Co to jest cyfryzacja telewizji?
Cyfryzacja telewizji to zastępowanie klasycznej analogowej telewizji naziemnej przez nowy sygnał Cyfrowej Telewizji Naziemnej. Analogowy sygnał telewizji naziemnej, który aktualnie odbierasz, będzie wyłączony i zastąpiony przez nowy cyfrowy sygnał telewizyjny.

4 Dlaczego zachodzą te zmiany?
Wymagają tego rozporządzenia Unii Europejskiej. Wszyscy będą musieli przełączyć się na standard cyfrowy, aby odbierać telewizję naziemną. Zyskasz w zamian cyfrową jakość obrazu i dźwięku.

5 Czy cyfryzacja jest obowiązkowa?
Tak. Jeżeli nie przystosujesz swoich urządzeń do odbioru transmisji cyfrowej, to nie będziesz mógł oglądać telewizji naziemnej.

6 Terminy wyłączenia sygnału analogowego - podkarpackie
Nazwa regionu Wyłączenie sygnału analogowego RZESZÓW LUBLIN PRZEMYŚL KIELCE LEŻAJSK Nazwa regionu Wyłączenie sygnału analogowego RZESZÓW LUBLIN PRZEMYŚL KIELCE LEŻAJSK

7 Gdzie są nadajniki telewizji cyfrowej w woj. podkarpackim?

8 Co to jest telewizja naziemna?
Jest to taka telewizja, którą odbiera się przy pomocy anten dachowych (np. siatkowych) lub anten pokojowych.

9 Podstawowe typy nadawania i odbioru sygnału telewizyjnego

10 Jakie programy będę mógł oglądać?

11 Co powinienem zrobić? Przystosowanie do odbioru sygnału cyfrowego polega na podłączeniu dekodera pomiędzy telewizor i antenę.

12 Jak podłączyć dekoder? Odłącz telewizor od zasilania wyciągając wtyczkę z gniazdka sieciowego. Nie włączaj telewizora do czasu, gdy nie skończysz podłączać wszystkich urządzeń. Podłącz kabel SCART i przewód antenowy, tak jak na rysunku poniżej. Następnie podłącz wszystkie kable zasilające do gniazdek sieciowych. Jako pierwszy włącz telewizor i poczekaj aż się uruchomi. Następnie włącz pozostałe urządzenia. Na koniec wyszukaj nowe cyfrowe kanały postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie TV.

13 Jak podłączyć dekoder?

14 Czy mam dobrą antenę? Jeżeli dotychczasowa analogowa telewizja odbierana jest za pomocą aktualnie posiadanej anteny bez zakłóceń to prawdopodobnie nie będzie potrzeby wymiany takich anten. Odbiór telewizji cyfrowej nie wymaga instalowania nowych anten odbiorczych, ponieważ sygnał jest nadawany w tym samym paśmie co dotychczasowa telewizja analogowa i może być odbierany przy użyciu dotychczasowej instalacji antenowej.

15 Schematy instalacji anteny DVB-T
Przykładowy schemat instalacji  anteny ze wzmacniaczem  na dwa odbiorniki (telewizor lub tuner). Przykładowy schemat instalacji  anteny (bez wzmacniacza) na dwa odbiorniki (telewizor lub tuner).

16 NOWE urządzenia RTV – Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?
Tylko telewizory z wbudowanym dekoderem DVB-T MPEG4 H.264 są przystosowane do odbioru polskiego naziemnego sygnału cyfrowego i nie trzeba do nich nic dokupywać.

17 Porady dla kupujących nowe urządzenia do odbioru telewizji cyfrowej

18 Urządzenia do nagrywania TV?
Istnieją cztery typy cyfrowych nagrywarek TV:

19 Jaka jest różnica między nagrywarkami z jednym i z dwoma tunerami (Twin Tuner)?
Cyfrowe dekodery z funkcją nagrywania i jednym tunerem umożliwiają nagrywanie jednego kanału. Cyfrowe dekodery z funkcją nagrywania i dwoma tunerami umożliwiają nagrywanie jednego kanału i oglądanie innego w tym samym czasie.

20 Jakie są korzyści z posiadania cyfrowej nagrywarki TV z dyskiem?

21 Uwaga na nieuczciwych sprzedawców!
Nieuczciwi akwizytorzy i sprzedawcy, powołując się na nieprawdziwe informacje, namawiają do kupna np. odbiorników satelitarnych i podpisywania umów abonamentowych, wmawiając, że są one niezbędne do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Ponadto niektórzy oszuści, podając się za przedstawicieli operatorów telewizji cyfrowej, przekonują starszych ludzi, że przestroją im telewizor, aby odbierał sygnał cyfrowy, albo proponują im, aby kupili dekoder. Zdarza się, że oferują urządzenia, których nigdy nie dostarczają lub które sprzedają drożej, niż wynosi cena rynkowa (nawet po 400 zł). Naciągacze biorą pieniądze i się ulatniają.

22 Gdzie znajdę dodatkowe informacje o cyfryzacji?

23 Prezentacja powstała dzięki materiałom znajdującym się na stronie http://www.CyfrowyDoradca.pl


Pobierz ppt "CYFRYZACJA TELEWIZJI."

Podobne prezentacje


Reklamy Google