Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

20 lat minęło … Gmina Prabuty /Obrzynowo i okolice/ Szkoła Podstawowa w Obrzynowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "20 lat minęło … Gmina Prabuty /Obrzynowo i okolice/ Szkoła Podstawowa w Obrzynowie."— Zapis prezentacji:

1 20 lat minęło … Gmina Prabuty /Obrzynowo i okolice/ Szkoła Podstawowa w Obrzynowie

2 Władz wiejskich - sołtysów Mieszkańców Obrzynowa, Jakubowa, Stańkowa Stan dróg uległ znacznej poprawie, dobrze i fachowo położono nową nawierzchnię od Obrzynowo do Stańkowa. W Obrzynowie ułożono chodnik z polbruku. Stan niektórych dróg uległ znacznej poprawie. Są też takie, które wymagają naprawy (Obrzynowo – Jakubowo). Drogi w gminie Działania samorządu lokalnego na przestrzeni 20 lat w ocenie:

3 droga Obrzynowo - Stańkowo chodnik w Obrzynowie przystanek przed szkołą chodnik w Obrzynowie

4 Edukacja W ciągu ostatnich lat znacznie poprawiła się baza Szkoły Podstawowej w Obrzynowie. Szkoła posiada monitoring, na boisku urządzono plac zabaw oraz wykonano termomodernizację budynku. Samorząd zadbał o dowóz dzieci nie tylko z Jakubowa i Stańkowa, lecz także z okolic Obrzynowa tzw. kolonii. Szkoła zabezpiecza wszystkie potrzeby dzieci związane z edukacją. monitoring w szkole

5 plac zabaw przy szkole busy dowożące dzieci

6 Zdrowie Na terenie gminy, sprawnie działa ośrodek zdrowia oraz szpital. Dostęp do lekarzy specjalistów jest znacznie utrudniony. Pomoc społeczna Zwiększyło się bezrobocie o 15 %. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zapewnia pomoc materialną i finansową najbardziej potrzebującym mieszkańcom gminy. Brak ofert pracy.

7 Kultura Szeroką ofertę dla młodzieży i starszych mieszkańców ma Dom Kultury w Prabutach, którego działalność stale się rozwija. Przestały istnieć kluby na wsiach, brak kina w Prabutach, jednak nie są to bardzo odczuwalne braki w związku z tym, że w każdym domu jest telewizor, dvd itp. Gospodarka wodna Wybudowano wodociągi.Woda jest doprowadzona do każdego gospodarstwa.

8 Ochrona środowiska Odpady komunalne są utylizowane, istnieje 10 przydomowych oczyszczalni ścieków. Przy każdym gospodarstwie znajduje się jeden lub kilka metalowych śmietników, ale nie ma kontenerów do segregowania śmieci. Bezpieczeństwo Każdy mieszkaniec może czuć się bezpiecznie z uwagi na możliwość telefonicznego kontaktu z policją i innymi służbami. Mieszkańcy czują się bezpiecznie.

9 Otwartość władz samorządowych Urzędnicy służą mieszkańcom. Nie ma problemu w kontaktach z władzami samorządowymi, które w wielu sytuacjach wychodzą naprzeciw oczekiwaniom ludzi. Są spotkania władzy z ludźmi także poza budynkiem urzędu, w codziennych okolicznościach. Każdy mieszkaniec może liczyć na zainteresowanie urzędników, nie ma utrudnień w kontaktach władza samorządowa – mieszkańcy.

10 Inne Burmistrz Miasta i Gminy w Prabutach partycypował w kosztach remontu dachu i wieży kościoła pw. Matki Boskiej Anielskiej w Obrzynowie. kościół po remoncie dachu i wieży

11 Podsumowanie Po analizie wypowiedzi sołtysów wsi Obrzynowo, Jakubowo oraz wywiadów, które przeprowadzili uczniowie ze swoimi bliskimi można jednoznacznie stwierdzić, że nasz lokalny samorząd działa prężnie, sprawnie i zawsze na korzyść mieszkańców. Obraz wsi oraz życie ludzi uległo w ostatnich 20 latach dużym zmianom. Widoczny jest znaczny postęp w każdej dziedzinie życia. Władze wiejskie oraz władze gminne mogą sobie przypisać znaczne sukcesy w dbaniu o mieszkańców, ich edukację, zdrowie, bezpieczeństwo i styl życia. Jak wynika z wywiadów jest jeszcze sporo pracy, lecz to, co zdołano osiągnąć w ostatnim 20 – leciu świadczy o tym, że władze podołają kolejnym wyzwaniom.

12 Prezentację przygotowali:  Karol Domżalski  Natalia Kępka  Eugeniusz Kierepka  Karolina Langmesser  Justyna Laskowska  Monika Lechowska  Agnieszka Piotrowska  Radosław Słowiński  Malwina Szydłowska  Dawid Tatara  Paula Wajs  Dawid Żak Opieka:  Dorota Mosakowska  Karol Juszczak


Pobierz ppt "20 lat minęło … Gmina Prabuty /Obrzynowo i okolice/ Szkoła Podstawowa w Obrzynowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google