Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

O autorze… Yann Martel (ur. 25 czerwca 1963r. w Salamance) to

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "O autorze… Yann Martel (ur. 25 czerwca 1963r. w Salamance) to"— Zapis prezentacji:

1

2 O autorze… Yann Martel (ur. 25 czerwca 1963r. w Salamance) to
kanadyjski pisarz i podróżnik. Ukończył studia filozoficzne a od 27. roku życia rozpoczął prawdziwą karierę literacką i od tamtego czasu utrzymuje się z pisarstwa. W skład jego twórczości wchodzą następujące powieści: ,,Historia rodziny Roccamatio’’, ,,Ja’’, Życie Pi’’, ,,We ate the children’’ i ,,Beatrycze i Wergili’’. Książka ,,Życie Pi’’ w Polsce została wydana w 2003, a rok wcześniej wyróżniona najbardziej prestiżową nagrodą literacką - Nagrodą Bookera. Ekranizacji ,,Życia Pi’’ podjął się ceniony reżyser Ang Lee i jego dzieło mogliśmy oglądać na polskim ekranach od 11 stycznia 2013r.

3 O książce…

4 Pierwsza część powieści przybliża dzieciństwo głównego bohatera - Piscine Molitor Patela i daje zarys jego dorosłego życia.

5 Druga część to opowieść o 227 dniach dryfowania na Oceanie Spokojnym w szalupie ratunkowej, w towarzystwie orangutana, zebry, hieny i… tygrysa bengalskiego.

6 Bohater będzie musiał zmierzyć się z siłami przyrody…

7 …brakiem pożywienia…

8 czy dzikim zwierzęciem.

9 W podróży nie zabraknie też wspaniałych doznań.

10

11 Ostatnia część jest historią ocalenia.

12 Dlaczego warto przeczytać?
,,Życie Pi’’ jest uniwersalną opowieścią o Bogu, woli przetrwania a nawet prawdziwej przyjaźni. Powieść zachwyci od miłośników literatury katastroficznej aż po osoby szukającej własnej drogi życiowej. Polecam dla czytelników w każdym wieku i zapewniam, że ,,Życie Pi’’ zostawi duży ślad w pamięci i świadomości wszystkich odbiorców.

13 Wykonała: Aneta Dynowska Zdjęcia: google grafika


Pobierz ppt "O autorze… Yann Martel (ur. 25 czerwca 1963r. w Salamance) to"

Podobne prezentacje


Reklamy Google