Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Liceum ogólnokształcące profil wojskowy Nowość !.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Liceum ogólnokształcące profil wojskowy Nowość !."— Zapis prezentacji:

1 Liceum ogólnokształcące profil wojskowy Nowość !

2 Jak zostać żołnierzem? Droga do kariery żołnierza zawodowego zaczyna się od dobrowolnego zgłoszenia się kandydata do Woskowej Komendy Uzupełnień. Służbę można pełnić w jednym z trzech korpusów, tj. zawodowych szeregowców, podoficerów oraz oficerów. Każdy z korpusów ma własne kryteria, jednak zanim złożysz wniosek do któregokolwiek z nich musisz spełnić następujące wymagania podstawowe: ●pełnoletność ●polskie obywatelstwo ●zaświadczenie o niekaralności ●odpowiednia sprawność fizyczna oraz psychiczna

3 Co dalej? Wniosek o powołanie na kandydata do zawodowej służby wojskowej składasz w najbliższej Wojskowej Komendzie Uzupełnień (WKU). Zostaną Ci tam udzielone wszystkie potrzebne informacje o wymaganych dokumentach i warunkach, które musisz spełniać by służyć w danym korpusie. 1.Komendant WKU dokona rezerwacji w jednostce wojskowej,gdzie w wyznaczonym terminie przystąpisz do : ●rozmowy kwalifikacyjnej i egzaminu sprawności fizycznej ●testu oraz rozmowy z psychologiem. 2.Następnie udasz się przed komisję kwalifikacyjną. 3.O wyniku rekrutacji zostaniesz poinformowany ustnie przez komendanta WKU.

4 Co dalej? Następnie w WKU będziesz musiał złożyć wniosek o powołanie do służby wraz z wymaganymi załącznikami. Zostaniesz także skierowany na badania do Terenowej Wojskowej Komisji Lekarskiej (TWKL). Po stwierdzeniu przez TWKL zdolności do służby, zostaniesz skierowany przez WKU, do dowództwa wybranej jednostki wojskowej, gdzie podpiszesz kontrakt. Następnie od Komendanta WKU otrzymasz kartę powołania, z którą stawisz się do jednostki w terminie wyznaczonym w kontrakcie, aby rozpocząć służbę.

5 Kształcenie kandydatów na oficerów: Dwa modele ścieżki awansu: studia wojskowe studia cywilne z tytułem magistra Studium oficerskie w Wyższych Szkołach Oficerskich dla absolwentów szkół wyższych z tytułem magistra Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, Wyższa Szkoła Oficerska we Wrocławiu.

6 Kształcenie kandydatów na podoficerów: Szkolenie trwa od 6 do 11 miesięcy. Podczas szkolenie kandydaci otrzymują bezpłatne wyżywienie, zakwaterowanie i umundurowanie. Po ukończeniu szkolenia i mianowania na stopień kaprala z absolwentami są podpisywane kontrakty terminowe na okres 6lat na pełnienie służby wojskowej.

7 Kształcenie kandydatów na podoficerów: Procedura rekrutacyjna: 1.Kandydaci składają wniosek do komendanta o przyjęcie do szkoły podoficerskiej za pośrednictwem Wojskowej Komendy Uzupełnień lub dowódców jednostek/ w przypadku żołnierzy nadterminowych i żołnierzy służby zasadniczej/. 2. Kandydaci są kierowani na badania lekarskie i psychologiczne oraz poddawani są postępowaniu kwalifikacyjnemu, które obejmują: ●test sprawności fizycznej ●test z wiedzy ogólnej i z języka angielskiego na poziomie podstawowym ●analizę opinii wojskowej pracowni psychologicznej ●rozmowę kwalifikacyjną.

8 Kształcenie kandydatów na podoficerów: Kandydaci mają do wyboru osiem szkół podoficerskich: 1.Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych we Wrocłąwiu 2.Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu 3.Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Zegrzu 4.Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Toruniu 5.Szkoła Podoficerska Sił Powietrznych w Dęblinie 6.Szkoła Podoficerska Sił Powietrznych w Koszalinie 7.Szkoła Podoficerska Marynarki Wojennej w Ustce 8.Szkoła Podoficerska Służb Medycznych w Łodzi

9 opracowała: Jolanta Senkowska- doradca zawodowy


Pobierz ppt "Liceum ogólnokształcące profil wojskowy Nowość !."

Podobne prezentacje


Reklamy Google