Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WYCIECZKA Miejsce: Kraków i okolice Termin: 11- 16 maja 2015 r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WYCIECZKA Miejsce: Kraków i okolice Termin: 11- 16 maja 2015 r."— Zapis prezentacji:

1 WYCIECZKA Miejsce: Kraków i okolice Termin: 11- 16 maja 2015 r.

2 PROGRAM I ATRAKCJE WYCIECZKI 11 maja (poniedziałek) – Wyjazd sprzed budynku gimnazjum ok. godz. 23.00. i nocny przejazd do Krakowa. 11 maja (poniedziałek) – Wyjazd sprzed budynku gimnazjum ok. godz. 23.00. i nocny przejazd do Krakowa.

3 1 DZIEŃ: 12 maja (wtorek) Przyjazd do Krakowa w godzinach rannych i krótki odpoczynek. Przyjazd do Krakowa w godzinach rannych i krótki odpoczynek. Następnie zwiedzanie najciekawszych zabytków dawnej stolicy Polski pod opieką przewodnika. Następnie zwiedzanie najciekawszych zabytków dawnej stolicy Polski pod opieką przewodnika.

4 1 DZIEŃ: 12 maja (wtorek) Miasto zaczniemy zwiedzać idąc po trasie tzw. Drogi Królewskiej od Barbakanu i Bramy Floriańskiej w stronę Rynku Głównego. Miasto zaczniemy zwiedzać idąc po trasie tzw. Drogi Królewskiej od Barbakanu i Bramy Floriańskiej w stronę Rynku Głównego.

5 1 DZIEŃ: 12 maja (wtorek) Na Rynku Głównym wysłuchamy o godz. 12.00 hejnału z wieży Kościoła Mariackiego, a następnie obejrzymy gotycki ołtarz Wita Stwosza z XV w. Na Rynku Głównym wysłuchamy o godz. 12.00 hejnału z wieży Kościoła Mariackiego, a następnie obejrzymy gotycki ołtarz Wita Stwosza z XV w.

6 1 DZIEŃ: 12 maja (wtorek)

7 Ulicą Grodzką obok przepięknych kościołów św. Piotra i Pawła oraz św. Andrzeja przejdziemy na Wawel – dawną siedzibę królów polskich. Ulicą Grodzką obok przepięknych kościołów św. Piotra i Pawła oraz św. Andrzeja przejdziemy na Wawel – dawną siedzibę królów polskich.

8 1 DZIEŃ: 12 maja (wtorek) Na Wawelu – największym polskim zamku - zwiedzać będziemy z przewodnikiem komnaty reprezentacyjne królów polskich. Na Wawelu – największym polskim zamku - zwiedzać będziemy z przewodnikiem komnaty reprezentacyjne królów polskich.

9 1 DZIEŃ: 12 maja (wtorek)

10

11 Zajdziemy też w pobliże słynnej Smoczej Jamy. Zajdziemy też w pobliże słynnej Smoczej Jamy. Koło Wawelu będzie okazja do zakupu pamiątek. Koło Wawelu będzie okazja do zakupu pamiątek.

12 1 DZIEŃ: 12 maja (wtorek) Po wizycie u Smoka przejdziemy plantami na teren dawnej dzielnicy uniwersyteckiej (Collegium Maius, Collegium Novum, kolegiata św. Anny). Po wizycie u Smoka przejdziemy plantami na teren dawnej dzielnicy uniwersyteckiej (Collegium Maius, Collegium Novum, kolegiata św. Anny). Będzie też czas na zakup pamiątek w okolicach Rynku. Będzie też czas na zakup pamiątek w okolicach Rynku. Ok. 17.00 przyjazd do ośrodka, obiadokolacja i czas wolny. Ok. 17.00 przyjazd do ośrodka, obiadokolacja i czas wolny.

13 1 DZIEŃ: 12 maja (wtorek)

14 2 DZIEŃ: 13 maja (środa) Po śniadaniu wyjazd do Niepołomic i zwiedzanie tamtejszego królewskiego zamku z XIV wieku, przebudowanego w stylu renesansowym z pięknymi krużgankami. Po śniadaniu wyjazd do Niepołomic i zwiedzanie tamtejszego królewskiego zamku z XIV wieku, przebudowanego w stylu renesansowym z pięknymi krużgankami. Zamek jest nazywany „małym Wawelem”. Zamek jest nazywany „małym Wawelem”.

15 2 DZIEŃ: 13 maja (środa) Po południu przejazd do miejscowości Nowy Wiśnicz, gdzie będziemy zwiedzać wczesnobarokowy zamek obronny należący m.in. do rodziny Lubomirskich. Zamek posiada wspaniałe fortyfikacje bastionowe. Po południu przejazd do miejscowości Nowy Wiśnicz, gdzie będziemy zwiedzać wczesnobarokowy zamek obronny należący m.in. do rodziny Lubomirskich. Zamek posiada wspaniałe fortyfikacje bastionowe.

16 2 DZIEŃ: 13 maja (środa) Ostatnim punktem zwiedzania przewidzianym na ten dzień będzie wyprawa do drewnianego gotyckiego kościoła w Lipnicy Murowanej. Ostatnim punktem zwiedzania przewidzianym na ten dzień będzie wyprawa do drewnianego gotyckiego kościoła w Lipnicy Murowanej.

17 2 DZIEŃ: 13 maja (środa) Obiekt posiadający piękne polichromie znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obiekt posiadający piękne polichromie znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ok. 18.00 przejazd na obiadokolację i czas wolny. Ok. 18.00 przejazd na obiadokolację i czas wolny.

18 3 DZIEŃ: 14 maja (czwartek) Po śniadaniu wyjazd do Wieliczki, gdzie będziemy zwiedzać wspaniale zachowaną kopalnię soli (niezapomniane 3 godziny zwiedzania podziemnych korytarzy, sal, labiryntów, a wszystko wykute w soli). Po śniadaniu wyjazd do Wieliczki, gdzie będziemy zwiedzać wspaniale zachowaną kopalnię soli (niezapomniane 3 godziny zwiedzania podziemnych korytarzy, sal, labiryntów, a wszystko wykute w soli).

19 3 DZIEŃ: 14 maja (czwartek)

20

21

22 Po południu wracamy do Krakowa, aby zwiedzić Katedrę Wawelską. Po południu wracamy do Krakowa, aby zwiedzić Katedrę Wawelską. W podziemiach zobaczymy sarkofagi królów i znanych Polaków (Mickiewicz, Słowacki, Piłsudski, Kaczyńscy). W podziemiach zobaczymy sarkofagi królów i znanych Polaków (Mickiewicz, Słowacki, Piłsudski, Kaczyńscy).

23 3 DZIEŃ: 14 maja (czwartek)

24

25 Na wieży katedry wawelskiej zobaczymy także najsłynniejszy w Polsce dzwon Zygmunt, który był świadkiem wielu ważnych wydarzeń w naszej historii. Na wieży katedry wawelskiej zobaczymy także najsłynniejszy w Polsce dzwon Zygmunt, który był świadkiem wielu ważnych wydarzeń w naszej historii.

26 3 DZIEŃ: 14 maja (czwartek) Ze wzgórza wawelskiego skierujemy się w stronę dzielnicy żydowskiej, zatrzymując się po drodze na Skałce, gdzie w XI w. poćwiartowano ciało biskupa Stanisława. Ze wzgórza wawelskiego skierujemy się w stronę dzielnicy żydowskiej, zatrzymując się po drodze na Skałce, gdzie w XI w. poćwiartowano ciało biskupa Stanisława.

27 3 DZIEŃ: 14 maja (czwartek) Na Kazimierzu, który był kiedyś osobnym miastem, a później dzielnicą żydowską zwiedzimy synagogę – żydowski dom modlitwy. Na Kazimierzu, który był kiedyś osobnym miastem, a później dzielnicą żydowską zwiedzimy synagogę – żydowski dom modlitwy. Po powrocie obiadokolacja i czas wolny. Po powrocie obiadokolacja i czas wolny.

28 OPCJA DODATKOWA W zależności od czasu i chęci uczestników i finansów rozważane jest także wejście na Kopiec Kościuszki lub/oraz zwiedzanie niedawno udostępnionych podziemi Rynku Głównego. W zależności od czasu i chęci uczestników i finansów rozważane jest także wejście na Kopiec Kościuszki lub/oraz zwiedzanie niedawno udostępnionych podziemi Rynku Głównego.

29 OPCJA DODATKOWA

30 4 DZIEŃ: 15 maja (piątek) Po śniadaniu wyjazd do Wadowic – rodzinnego miasta papieża Jana Pawła II. Po śniadaniu wyjazd do Wadowic – rodzinnego miasta papieża Jana Pawła II. Na miejscu zwiedzamy z przewodnikiem miasto: dom rodzinny papieża, kościół oraz spróbujemy słynnych kremówek. Na miejscu zwiedzamy z przewodnikiem miasto: dom rodzinny papieża, kościół oraz spróbujemy słynnych kremówek.

31 4 DZIEŃ: 15 maja (piątek)

32 Po południu przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej, znanego w całej Polsce sanktuarium, z przepięknymi stacjami Drogi Krzyżowej. Po południu przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej, znanego w całej Polsce sanktuarium, z przepięknymi stacjami Drogi Krzyżowej. Ok. 17.00 przejazd na obiadokolację (przy dobrej pogodzie także wieczorne ognisko lub wieczorny spacer po Krakowie). Ok. 17.00 przejazd na obiadokolację (przy dobrej pogodzie także wieczorne ognisko lub wieczorny spacer po Krakowie).

33 4 DZIEŃ: 15 maja (piątek)

34 5 DZIEŃ: 16 maja (sobota) Po śniadaniu wyjazd do Oświęcimia – muzeum obozu Auschwitz – Birkenau, w którym zginęło w czasie II wojny światowej kilka milionów ludzi. Po śniadaniu wyjazd do Oświęcimia – muzeum obozu Auschwitz – Birkenau, w którym zginęło w czasie II wojny światowej kilka milionów ludzi.

35 5 DZIEŃ: 16 maja (sobota) Zwiedzanie obozu (Oświęcim i Brzezinka) potrwa do 3 godzin. Zwiedzanie obozu (Oświęcim i Brzezinka) potrwa do 3 godzin.

36 5 DZIEŃ: 16 maja (sobota)

37 Wyjazd z Oświęcimia ok. 14.30. i przejazd z postojem na posiłek (w połowie drogi) do Prabut. Wyjazd z Oświęcimia ok. 14.30. i przejazd z postojem na posiłek (w połowie drogi) do Prabut. Spodziewany powrót w późnych godzinach wieczornych (ok. 22.00 – 23.00.) Spodziewany powrót w późnych godzinach wieczornych (ok. 22.00 – 23.00.)

38 Koszt udziału w wycieczce: 520 zł. płatne w 3 ratach: płatne w 3 ratach: - I rata przy zapisie 100 zł. + pisemna zgoda rodziców na wyjazd - I rata przy zapisie 100 zł. + pisemna zgoda rodziców na wyjazd - II rata w marcu – 200 zł. - II rata w marcu – 200 zł. - III rata w kwietniu – 220 zł. - III rata w kwietniu – 220 zł. Po ewentualnym uzyskaniu dofinansowania wyjazdu jego koszt może się nieznacznie zmniejszyć. Po ewentualnym uzyskaniu dofinansowania wyjazdu jego koszt może się nieznacznie zmniejszyć.

39 Cena zawiera: - przejazd komfortowym autokarem na całej trasie wycieczki - noclegi i wyżywienie (4 śniadania + 4 obiadokolacje) w ośrodku „Cztery pory roku” w miejscowości Konary k. Krakowa adres internetowy: www.agroturystyka- krakow.pl - wstęp do wszystkich zwiedzanych obiektów i przewodnicy – bogata oferta zwiedzania!!!

40 Ważne!!! Na prośbę rodziców wydajemy potwierdzenie wpłaty określonej kwoty (potrzebne np. w celu dofinansowania przez zakład pracy). Na prośbę rodziców wydajemy potwierdzenie wpłaty określonej kwoty (potrzebne np. w celu dofinansowania przez zakład pracy). Proszę o przemyślaną decyzję o zapisaniu się na listę uczestników (ewentualne wycofywanie się tuż przed terminem wyjazdu tylko ze znalezieniem zastępcy zaakceptowanego przez organizatora). Proszę o przemyślaną decyzję o zapisaniu się na listę uczestników (ewentualne wycofywanie się tuż przed terminem wyjazdu tylko ze znalezieniem zastępcy zaakceptowanego przez organizatora). Kolejność zwiedzania może się zmienić. Kolejność zwiedzania może się zmienić.

41 Informacje o ośrodku „Cztery pory roku” „Cztery pory roku” to ośrodek na 50 miejsc noclegowych mieszczący się w miejscowości Konary kilka kilometrów na południe od Krakowa. „Cztery pory roku” to ośrodek na 50 miejsc noclegowych mieszczący się w miejscowości Konary kilka kilometrów na południe od Krakowa. Ośrodek to miejsce bezpieczne, z odpowiednim zapleczem i terenem przylegającym (ok. 2 ha), z którego można korzystać. Ośrodek to miejsce bezpieczne, z odpowiednim zapleczem i terenem przylegającym (ok. 2 ha), z którego można korzystać.

42 Informacje o ośrodku „Cztery pory roku” Mamy do dyspozycji pokoje w 2 sąsiadujących ze sobą budynkach (w obydwu przez cały czas będą opiekunowie). Mamy do dyspozycji pokoje w 2 sąsiadujących ze sobą budynkach (w obydwu przez cały czas będą opiekunowie). Pokoje są 3, 4 i 5 osobowe z łazienkami (w pokoju telewizor i internet bezprzewodowy). Pokoje są 3, 4 i 5 osobowe z łazienkami (w pokoju telewizor i internet bezprzewodowy). W jadalni ośrodka będziemy jeść też śniadania i obiadokolacje. www.agroturystyka-krakow.pl W jadalni ośrodka będziemy jeść też śniadania i obiadokolacje. www.agroturystyka-krakow.plwww.agroturystyka-krakow.pl

43 Uwaga!!! Liczba miejsc ograniczona: 45 (decyduje kolejność zgłoszeń z I wpłatą i zgodą rodziców) Liczba miejsc ograniczona: 45 (decyduje kolejność zgłoszeń z I wpłatą i zgodą rodziców) Zapisy (od poniedziałku 2 marca) i wszelkie dodatkowe informacje u organizatora: p. Macieja Śmieszniaka. Zapisy (od poniedziałku 2 marca) i wszelkie dodatkowe informacje u organizatora: p. Macieja Śmieszniaka.


Pobierz ppt "WYCIECZKA Miejsce: Kraków i okolice Termin: 11- 16 maja 2015 r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google