Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Miejsce: Kraków i okolice Termin: maja 2015 r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Miejsce: Kraków i okolice Termin: maja 2015 r."— Zapis prezentacji:

1 Miejsce: Kraków i okolice Termin: 11- 16 maja 2015 r.
WYCIECZKA Miejsce: Kraków i okolice Termin: maja 2015 r.

2 PROGRAM I ATRAKCJE WYCIECZKI
11 maja (poniedziałek) – Wyjazd sprzed budynku gimnazjum ok. godz i nocny przejazd do Krakowa.

3 1 DZIEŃ: 12 maja (wtorek) Przyjazd do Krakowa w godzinach rannych i krótki odpoczynek. Następnie zwiedzanie najciekawszych zabytków dawnej stolicy Polski pod opieką przewodnika.

4 1 DZIEŃ: 12 maja (wtorek) Miasto zaczniemy zwiedzać idąc po trasie tzw. Drogi Królewskiej od Barbakanu i Bramy Floriańskiej w stronę Rynku Głównego.

5 1 DZIEŃ: 12 maja (wtorek) Na Rynku Głównym wysłuchamy o godz hejnału z wieży Kościoła Mariackiego, a następnie obejrzymy gotycki ołtarz Wita Stwosza z XV w.

6 1 DZIEŃ: 12 maja (wtorek)

7 1 DZIEŃ: 12 maja (wtorek) Ulicą Grodzką obok przepięknych kościołów św. Piotra i Pawła oraz św. Andrzeja przejdziemy na Wawel – dawną siedzibę królów polskich.

8 1 DZIEŃ: 12 maja (wtorek) Na Wawelu – największym polskim zamku - zwiedzać będziemy z przewodnikiem komnaty reprezentacyjne królów polskich.

9 1 DZIEŃ: 12 maja (wtorek)

10 1 DZIEŃ: 12 maja (wtorek)

11 1 DZIEŃ: 12 maja (wtorek) Zajdziemy też w pobliże słynnej Smoczej Jamy. Koło Wawelu będzie okazja do zakupu pamiątek.

12 1 DZIEŃ: 12 maja (wtorek) Po wizycie u Smoka przejdziemy plantami na teren dawnej dzielnicy uniwersyteckiej (Collegium Maius, Collegium Novum, kolegiata św. Anny). Będzie też czas na zakup pamiątek w okolicach Rynku. Ok przyjazd do ośrodka, obiadokolacja i czas wolny.

13 1 DZIEŃ: 12 maja (wtorek)

14 2 DZIEŃ: 13 maja (środa) Po śniadaniu wyjazd do Niepołomic i zwiedzanie tamtejszego królewskiego zamku z XIV wieku, przebudowanego w stylu renesansowym z pięknymi krużgankami. Zamek jest nazywany „małym Wawelem”.

15 2 DZIEŃ: 13 maja (środa) Po południu przejazd do miejscowości Nowy Wiśnicz, gdzie będziemy zwiedzać wczesnobarokowy zamek obronny należący m.in. do rodziny Lubomirskich. Zamek posiada wspaniałe fortyfikacje bastionowe.

16 2 DZIEŃ: 13 maja (środa) Ostatnim punktem zwiedzania przewidzianym na ten dzień będzie wyprawa do drewnianego gotyckiego kościoła w Lipnicy Murowanej.

17 2 DZIEŃ: 13 maja (środa) Obiekt posiadający piękne polichromie znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ok przejazd na obiadokolację i czas wolny.

18 3 DZIEŃ: 14 maja (czwartek)
Po śniadaniu wyjazd do Wieliczki, gdzie będziemy zwiedzać wspaniale zachowaną kopalnię soli (niezapomniane 3 godziny zwiedzania podziemnych korytarzy, sal, labiryntów, a wszystko wykute w soli).

19 3 DZIEŃ: 14 maja (czwartek)

20 3 DZIEŃ: 14 maja (czwartek)

21 3 DZIEŃ: 14 maja (czwartek)

22 3 DZIEŃ: 14 maja (czwartek)
Po południu wracamy do Krakowa, aby zwiedzić Katedrę Wawelską. W podziemiach zobaczymy sarkofagi królów i znanych Polaków (Mickiewicz, Słowacki, Piłsudski, Kaczyńscy).

23 3 DZIEŃ: 14 maja (czwartek)

24 3 DZIEŃ: 14 maja (czwartek)

25 3 DZIEŃ: 14 maja (czwartek)
Na wieży katedry wawelskiej zobaczymy także najsłynniejszy w Polsce dzwon Zygmunt, który był świadkiem wielu ważnych wydarzeń w naszej historii.

26 3 DZIEŃ: 14 maja (czwartek)
Ze wzgórza wawelskiego skierujemy się w stronę dzielnicy żydowskiej, zatrzymując się po drodze na Skałce, gdzie w XI w. poćwiartowano ciało biskupa Stanisława.

27 3 DZIEŃ: 14 maja (czwartek)
Na Kazimierzu, który był kiedyś osobnym miastem, a później dzielnicą żydowską zwiedzimy synagogę – żydowski dom modlitwy. Po powrocie obiadokolacja i czas wolny.

28 OPCJA DODATKOWA W zależności od czasu i chęci uczestników i finansów rozważane jest także wejście na Kopiec Kościuszki lub/oraz zwiedzanie niedawno udostępnionych podziemi Rynku Głównego.

29 OPCJA DODATKOWA

30 4 DZIEŃ: 15 maja (piątek) Po śniadaniu wyjazd do Wadowic – rodzinnego miasta papieża Jana Pawła II. Na miejscu zwiedzamy z przewodnikiem miasto: dom rodzinny papieża, kościół oraz spróbujemy słynnych kremówek.

31 4 DZIEŃ: 15 maja (piątek)

32 4 DZIEŃ: 15 maja (piątek) Po południu przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej, znanego w całej Polsce sanktuarium, z przepięknymi stacjami Drogi Krzyżowej. Ok przejazd na obiadokolację (przy dobrej pogodzie także wieczorne ognisko lub wieczorny spacer po Krakowie).

33 4 DZIEŃ: 15 maja (piątek)

34 5 DZIEŃ: 16 maja (sobota) Po śniadaniu wyjazd do Oświęcimia – muzeum obozu Auschwitz – Birkenau, w którym zginęło w czasie II wojny światowej kilka milionów ludzi.

35 5 DZIEŃ: 16 maja (sobota) Zwiedzanie obozu (Oświęcim i Brzezinka) potrwa do 3 godzin.

36 5 DZIEŃ: 16 maja (sobota)

37 5 DZIEŃ: 16 maja (sobota) Wyjazd z Oświęcimia ok i przejazd z postojem na posiłek (w połowie drogi) do Prabut. Spodziewany powrót w późnych godzinach wieczornych (ok – )

38 Koszt udziału w wycieczce: 520 zł.
płatne w 3 ratach: - I rata przy zapisie 100 zł. + pisemna zgoda rodziców na wyjazd - II rata w marcu – 200 zł. - III rata w kwietniu – 220 zł. Po ewentualnym uzyskaniu dofinansowania wyjazdu jego koszt może się nieznacznie zmniejszyć.

39 Cena zawiera: - przejazd komfortowym autokarem na całej trasie wycieczki - noclegi i wyżywienie (4 śniadania + 4 obiadokolacje) w ośrodku „Cztery pory roku” w miejscowości Konary k. Krakowa adres internetowy: - wstęp do wszystkich zwiedzanych obiektów i przewodnicy – bogata oferta zwiedzania!!!

40 Ważne!!! Na prośbę rodziców wydajemy potwierdzenie wpłaty określonej kwoty (potrzebne np. w celu dofinansowania przez zakład pracy). Proszę o przemyślaną decyzję o zapisaniu się na listę uczestników (ewentualne wycofywanie się tuż przed terminem wyjazdu tylko ze znalezieniem zastępcy zaakceptowanego przez organizatora). Kolejność zwiedzania może się zmienić.

41 Informacje o ośrodku „Cztery pory roku”
„Cztery pory roku” to ośrodek na 50 miejsc noclegowych mieszczący się w miejscowości Konary kilka kilometrów na południe od Krakowa. Ośrodek to miejsce bezpieczne, z odpowiednim zapleczem i terenem przylegającym (ok. 2 ha), z którego można korzystać.

42 Informacje o ośrodku „Cztery pory roku”
Mamy do dyspozycji pokoje w 2 sąsiadujących ze sobą budynkach (w obydwu przez cały czas będą opiekunowie). Pokoje są 3, 4 i 5 osobowe z łazienkami (w pokoju telewizor i internet bezprzewodowy). W jadalni ośrodka będziemy jeść też śniadania i obiadokolacje.

43 Uwaga!!! Liczba miejsc ograniczona: 45 (decyduje kolejność zgłoszeń z I wpłatą i zgodą rodziców) Zapisy (od poniedziałku 2 marca) i wszelkie dodatkowe informacje u organizatora: p. Macieja Śmieszniaka.


Pobierz ppt "Miejsce: Kraków i okolice Termin: maja 2015 r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google