Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biuro Akcji Charytatywnych II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie Nauczyliśmy się pomagać innym – Spróbujcie i Wy !

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biuro Akcji Charytatywnych II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie Nauczyliśmy się pomagać innym – Spróbujcie i Wy !"— Zapis prezentacji:

1 Biuro Akcji Charytatywnych II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie Nauczyliśmy się pomagać innym – Spróbujcie i Wy !

2 Historia Biuro Akcji Charytatywnych zostało powołane na początku stycznia 2014r. przez Samorząd Uczniowski 2014 w II Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. Głównym celem powstania Biura było szerzenie wartości wolontariatu, bezinteresowności i pomocy innym oraz utworzenie prężnie działającej grupy uczniów, która propagowałaby te idee wśród Sobieskiej społeczności.

3 Co to znaczy pomagać? – kilka słów od nas - Kiedy ktoś pomaga, to dzieli się z innymi tym co ma najlepszego i uczy się dostrzegać w innych to, co dobre. Aneta - Pomagając możemy sprawić, że ktoś mimo wszystko się uśmiechnie. Iza - Kochać ludzi i to co złe w świecie – naprawiać. A ludzi uciśnionych - odciążać. Janek - Dawać siebie innym! Grzegorz

4 Nasze działania

5 Pomoc w ośrodku opiekuńczo – wychowawczym Sióstr Służebniczek N. M. P. Wspólna zabawa, pomoc w odrabianiu lekcji, ogólne spędzanie czasu w przyjaznej, miłej atmosferze wraz z niepełnosprawnymi dzieciakami. ul. Lenartowicza 4 – Kraków Z Natalią i Weroniką (po lewej) i z Magdą (po prawej)

6 Zbiórka różańców dla misji franciszkańskich na Ukrainie Zbiórka nadal trwa !

7 Kiermasz świąteczny na rzecz Hospicjum św. Łazarza Sprzedajemy przygotowane przez nas kartki świąteczne, czy ozdoby na choinkę i wigilijny stół i całą kwotę przeznaczamy na rzecz Hospicjum świętego Łazarza.

8 Wspieranie akcji organizowanych przez Bank Żywności Akcje zbiórki żywności tej organizacji odbywają się na terenie całej Polski. Członkowie BACh wzięli udział w spotkaniu organizacyjnym akcji, a następnie koordynowali samo wydarzenie na terenie sklepu Biedronka na Azorach i przy Bonarce oraz Alma w Galerii Kazimierz. Siedziba w Krakowie ul. Zabłocie 22 przy Akademii im. Frycza Modrzejewskiego.

9 Akcja zbiórki zakrętek Czyli jak wykorzystać rzeczy niepotrzebne, by zrobić coś dobrego. Pierwszym etapem akcji było przygotowanie i udekorowanie pudełek. Następnie rozstawiliśmy je w widocznych punktach na terenie szkoły. Każdy mógł wrzucić zakrętkę przy okazji wyrzucania butelki po napoju. Także Ci którzy zbierali plastikowe zakrętki w swoim domu mogli przynieść je do szkoły i oddać na szczytny cel, jakim było zakupienie sprzętu rehabilitacyjnego dla Dominika

10 Akcja: Rodzina Rodzinie – paczka dla rodzin na Ukrainie Wpierana przez Caritas Polska akcja polega na zbiórce na terenie szkoły produktów żywnościowych, ubrań, koców i tym podobnych produktów codziennego użytku, a następnie za pośrednictwem Caritasu przekazaniem ich do rodzin na Ukrainie. AKCJA TRWA!

11 Akcja Krwiodawstwa We współpracy z Centrum Krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Krakowie na terenie II Liceum zorganizowaliśmy akcję krwiodawstwa cieszącą się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. 48 z nich zgłosiło swój udział, natomiast aż 40 udało się oddać krew, dzięki czemu uzyskano 17.650ml krwi pełnej tj. 39 pełnych jednostek krwi! Siedziba Wojewódzkiego Centrum znajduje się na ul. Rzeźniczej 11 (przy Galerii Krakowskiej)

12 Członkowie Biura Akcji Charytatywnych: Grzegorz Ziarko Aneta Ciarach Izabella Kubik Jan Szydłowski Roksana Marek Zuzanna Szylkiewicz Anna Gibała Zuzanna Święch Magdalena Graca Opiekun grupy: p. Anna Kuźma

13 Kontakt Dane szkoły: ul. Sobieskiego 9 31-136 Kraków E-mail: dyrekcjasobieski@gmail.com Sekretariat: tel/fax: +48 12 633-73-92 tel: +48 12 633-06-41 Biuro Akcji Charytatywnych: bawole_oko@onet.pl Niektóre grafiki zaczerpnięte z www.google.pl


Pobierz ppt "Biuro Akcji Charytatywnych II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie Nauczyliśmy się pomagać innym – Spróbujcie i Wy !"

Podobne prezentacje


Reklamy Google