Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkodliwości w używaniu używek !!!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkodliwości w używaniu używek !!!"— Zapis prezentacji:

1 Szkodliwości w używaniu używek !!!

2 Co to jest używka??? Używka to produkt spożywczy, zwykle bez wartości odżywczej, działający pobudzająco na organizm ludzki.

3 Pobudzająco na organizm ludzki działa???
kawa tytoń alkohol napoje energetyzujące‎ Używkami mogą być również leki, narkotyki.

4 kawa tytoń alkohol

5 Napoje energetyczne leki

6 Kawa Napój sporządzany z palonych, a następnie zmielonych lub poddanych instantyzacji ziaren kawowca. Jedna z najpopularniejszych używek na świecie i główne źródło kofeiny. Zawiera przeciwutleniacze, które zapobiegają powstawaniu wolnych rodników.

7 Kawa pomaga czy szkodzi??
Picie kawy w małych ilościach (1-3 filiżanki dziennie) nie ma szkodliwego wpływu na nasz organizm. Nadużywanie kawy, picie jej w dużych ilościach, powoduje obniżenie nastroju, nerwowość, rozdrażnienie, problemy z zaśnięciem, a także nieprzyjemności natury żołądkowej.

8 Tytoń Wyrób tytoniowy składający się z rurki z cienkiej bibułki (gilzy) o średnicy do 1 cm i długości do 12 cm (zwykle 85 mm). W papierosie znajduje się mieszanka tytoniowa zawierająca spreparowane liście różnych odmian tytoniu.

9 Jak palenie szkodzi zdrowiu??
Podczas biernego palenia osoba narażona na wdychanie dymu tytoniowego ma kontaktu głównie ze strumieniem bocznym – dymem wydobywającym się z tlącego się papierosa. Palenie szkodzi zdrowiu!!!!

10 Alkohol Związki organiczne zawierające jedną lub więcej grup hydroksylowych połączonych z atomem węgla w hybrydyzacji. Napój alkoholowy – napój zawierający etanol. Napoje alkoholowe dzielone są na piwa, wina oraz alkohole spirytusowe.

11 Alkohol w ciąży!! Alkohol w ciąży, zdaniem wielu badaczy, powinien być całkowicie zakazany. Dlaczego? Jeśli w czasie ciąży kobieta wypije choćby kieliszek wina lub jedno piwo, jej nienarodzone dziecko wypije go wraz z nią.

12 Napoje energetyczne Napoje energetyczne, energetyzujące,. Z nazwy wynika, że ich zadaniem jest dostarczenie organizmowi energii, która ma być łatwo i szybko przyswajalna. Ma na celu błyskawiczną poprawę psychicznej i fizycznej kondycji człowieka.

13 Czy napoje energetyczne może pić bez obaw??
Nikt nie badał napojów pod kątem ich długotrwałego, wieloletniego wpływu na organizm. One pobudzają komórki nerwowe w mózgu, przyspieszają akcję serca, podnoszą ciśnienie krwi, przez co, owszem, czujemy ożywienie, ale z czasem także migreny, a możemy spodziewać się i nadciśnienia tętniczego.

14 Nie pij za dużo alkoholu bo picie szkodzi zdrowiu!!
Nie pal ,bo palenie szkodzi zdrowiu!! Nie pij za dużo alkoholu bo picie szkodzi zdrowiu!!

15 Leki Każda substancja, niezależnie od pochodzenia (naturalnego lub syntetycznego), nadająca się do bezpośredniego wprowadzania do organizmu. Leki nasenne i uspokajające stosowane nadmiernie mogą prowadzić do uzależnienia. Uzależnienie od leków jest niebezpieczne.

16 Narkotyki Potoczna nazwa niektórych substancji odurzających działających na ośrodkowy układ nerwowy. Substancje, których regularne przyjmowanie prowadzi do uzależnienia fizycznego. Wszystkie substancje psychotropowe, które aktualnie są nielegalne.

17 Jak na zdrowiu szkodzą narkotyki??
Przy długotrwałym nadużywaniu są trucizną, która powoli niszczy cały organizm. Wpływają nie tylko na funkcjonowanie poszczególnych narządów, lecz także mogą zmieniać psychikę człowieka.

18 Duża dawka używek szkodzi zdrowiu!!!!

19 Wykonała Magdalena Dudek


Pobierz ppt "Szkodliwości w używaniu używek !!!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google