Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

* Używka to produkt spożywczy, zwykle bez wartości odżywczej, działający pobudzająco na organizm ludzki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "* Używka to produkt spożywczy, zwykle bez wartości odżywczej, działający pobudzająco na organizm ludzki."— Zapis prezentacji:

1

2 * Używka to produkt spożywczy, zwykle bez wartości odżywczej, działający pobudzająco na organizm ludzki.

3 * kawa * tytoń * alkohol * napoje energetyzujące ‎ * Używkami mogą być również leki, narkotyki.

4 * kawa tytoń alkohol

5 * Napoje energetyczne * leki

6 * Napój sporządzany z palonych, a następnie zmielonych lub poddanych instantyzacji ziaren kawowca. * Jedna z najpopularniejszych używek na świecie i główne źródło kofeiny. * Zawiera przeciwutleniacze, które zapobiegają powstawaniu wolnych rodników.

7 * Picie kawy w małych ilościach (1-3 filiżanki dziennie) nie ma szkodliwego wpływu na nasz organizm. * Nadużywanie kawy, picie jej w dużych ilościach, powoduje obniżenie nastroju, nerwowość, rozdrażnienie, problemy z zaśnięciem, a także nieprzyjemności natury żołądkowej.

8 * Wyrób tytoniowy składający się z rurki z cienkiej bibułki (gilzy) o średnicy do 1 cm i długości do 12 cm (zwykle 85 mm). * W papierosie znajduje się mieszanka tytoniowa zawierająca spreparowane liście różnych odmian tytoniu. tytoniu

9 * Podczas biernego palenia osoba narażona na wdychanie dymu tytoniowego ma kontaktu głównie ze strumieniem bocznym – dymem wydobywającym się z tlącego się papierosa. * Palenie szkodzi zdrowiu!!!!

10 * Związki organiczne zawierające jedną lub więcej grup hydroksylowych połączonych z atomem węgla w hybrydyzacji. * Napój alkoholowy – napój zawierający etanol. Napoje alkoholowe dzielone są na piwa, wina oraz alkohole spirytusowe.

11 * Alkohol w ciąży, zdaniem wielu badaczy, powinien być całkowicie zakazany. Dlaczego? Jeśli w czasie ciąży kobieta wypije choćby kieliszek wina lub jedno piwo, jej nienarodzone dziecko wypije go wraz z nią.

12 * Napoje energetyczne, energetyzujące,. Z nazwy wynika, że ich zadaniem jest dostarczenie organizmowi energii, która ma być łatwo i szybko przyswajalna. * Ma na celu błyskawiczną poprawę psychicznej i fizycznej kondycji człowieka.

13 * Nikt nie badał napojów pod kątem ich długotrwałego, wieloletniego wpływu na organizm. * One pobudzają komórki nerwowe w mózgu, przyspieszają akcję serca, podnoszą ciśnienie krwi, przez co, owszem, czujemy ożywienie, ale z czasem także migreny, a możemy spodziewać się i nadciśnienia tętniczego.

14 Nie pij za dużo alkoholu bo picie szkodzi zdrowiu!! Nie pal,bo palenie szkodzi zdrowiu!!

15 * Każda substancja, niezależnie od pochodzenia (naturalnego lub syntetycznego), nadająca się do bezpośredniego wprowadzania do organizmu. * Leki nasenne i uspokajające stosowane nadmiernie mogą prowadzić do uzależnienia. * Uzależnienie od leków jest niebezpieczne.

16 * Potoczna nazwa niektórych substancji odurzających działających na ośrodkowy układ nerwowy. * Substancje, których regularne przyjmowanie prowadzi do uzależnienia fizycznego. * Wszystkie substancje psychotropowe, które aktualnie są nielegalne.

17 * Przy długotrwałym nadużywaniu są trucizną, która powoli niszczy cały organizm. * Wpływają nie tylko na funkcjonowanie poszczególnych narządów, lecz także mogą zmieniać psychikę człowieka.

18 Duża dawka używek szkodzi zdrowiu!!!!

19 * Wykonała Magdalena Dudek


Pobierz ppt "* Używka to produkt spożywczy, zwykle bez wartości odżywczej, działający pobudzająco na organizm ludzki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google