Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Książki z tej prezentacji możesz wypożyczyć z biblioteki szkolnej!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Książki z tej prezentacji możesz wypożyczyć z biblioteki szkolnej!"— Zapis prezentacji:

1 Książki z tej prezentacji możesz wypożyczyć z biblioteki szkolnej!
Szkolna lista bestsellerów książkowych klas IV-VI Bestseller wydawniczy - książka, która najlepiej się sprzedaje w księgarniach, - książka, która ma największe powodzenie wśród czytelników.

2 Kubuś Puchatek Autor: Alan Alexander Milne
Bohaterami tej książki są zwierzęta -zabawki, przyjaciele Krzysia. Wśród nich tytułowy Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Królik, Mama Kangurzyca z Maleństwem, osioł Kłapouchy. Akcja książki toczy się w fikcyjnym Stumilowym Lesie i to właśnie na jego obszarze przyjaciele przeżywają wiele fantastycznych przygód. Zachęcamy do przeczytania także Chatki Puchatka, kolejnej części bajki.

3 Koszmarny Karolek Autor: Franceska Simon
Szelmowski uśmiech, szaleństwo w oczach i już wiadomo, że zaraz stanie się coś nieoczekiwanego. Główny bohater, według jego rodziców, jest najkoszmarniejszym dzieckiem na świecie. Lubi denerwować innych, a szczególnie swojego brata Damianka. Uwielbia chipsy. Nienawidzi oszczędzać, ale za to nade wszystko lubi wydawać pieniądze.

4 Tomek na tropach Yeti Autor: Alfred Szklarski
Cykl książek przygodowych: Tomek w krainie kangurów Tomek na Czarnym Lądzie Tomek na wojennej ścieżce Tomek na tropach Yeti Tajemnicza wyprawa Tomka Tomek wśród łowców głów Tomek u źródeł Amazonki Tomek w Gran Chaco Tomek w grobowcach faraonów W książkach opisane są losy Tomka Wilmowskiego, który uczestniczy w niesamowitych wyprawach, często stając twarzą w twarz z wieloma niebezpieczeństwami. W te niezwykłe przygody wplecione jest historia odkryć dokonywanych przez polskich podróżników. Dzięki wspaniałemu stylowi pisarskiemu Alfreda Szklarskiego książki są bardzo atrakcyjną i łatwą lekturą dla młodych Czytelników już od wielu lat.

5 Koziołek Matołek – bohater w jednej z pierwszych w Polsce historyjek obrazkowych dla dzieci w roku 1933 (pierwszy polski komiks). Autorzy: Kornel Makuszyński (tekst) Marian Walentynowicz (kolorowe rysunki) . Książeczki: 120 przygód Koziołka Matołka, Druga księga przygód Koziołka Matołka, Trzecia księga przygód Koziołka Matołka, Czwarta księga przygód Koziołka Matołka opisują podróż bohatera po całym świecie w poszukiwaniu Pacanowa, jedynego miejsca w świecie, gdzie jakoby podkuwają kozy.

6 Harry Potter - seria siedmiu powieści fantasy.
Autor: Joanne Kathleen Rowling W bibliotece szkolnej znajdują się następujące części: Akcja Harry'ego Pottera odbywa się w świecie magii, który istnieje równolegle ze światem mugoli (niemagicznych ludzi) i w ścisłej tajemnicy przed nimi. Głównym bohaterem jest Harry Potter, który w dniu jedenastych urodzin dowiaduje się o swojej przynależności do świata czarodziejów. Chłopiec rozpoczyna siedmioletnią edukację w Szkole Magii i Czarodziejstwa o nazwie Hogwart, gdzie poznaje przyjaciół Rona i Hermionę oraz stawia czoła kolejnym przygodom. Najważniejszą z nich jest walka z najpotężniejszym czarnoksiężnikiem wszech czasów, Lordem Voldemortem.

7 Opowieści z Narnii Autor: Clive Staples Lewis
Lew, czarownica i stara szafa Książę Kaspian Podróż „Wędrowca do Świtu” Srebrne krzesło Koń i jego chłopiec Siostrzeniec czarodzieja Ostatnia bitwa Opowieści z Narnii opowiadają o przygodach dzieci, które odkrywają miejsce, gdzie zwierzęta mówią, magia jest powszechna, a dobro walczy ze złem.

8 Kopciuszek - tytuł znanej baśni oraz przydomek jej głównej bohaterki, pochodzący od słowa kopeć, oznaczającego osad z sadzy. Powstało około 700 wersji tej baśni. Najbardziej znani autorzy: Charles Perrault Wilhelm Karl Grimm, Jacob Ludwig Karl Grimm

9 Czerwony Kapturek – postać małej dziewczynki noszącej czerwone nakrycie głowy, wywodząca się z baśni ludowych, a opisana po raz pierwszy przez Ch. Perraulta w książce Bajki Babci Gąski.

10 Śpiąca królewna Najbardziej znani autorzy: Charles Perrault
Wilhelm Karl Grimm, Jacob Ludwig Karl Grimm W wersji Ch. Perraulta nie ma wymienionego imienia królewny i występuje siedem dobrych wróżek oraz jedna zła. W wersji braci Grimm księżniczka nosi imię Różyczka, dobrych wróżek jest dwanaście, a zła jest trzynasta.

11 Królewna Śnieżka - ludowa baśń niemiecka po raz pierwszy
spisana i opublikowana przez braci Grimm w zbiorze Baśni. Mędrek Gburek Apsik Wesołek Śpioszek Gapcio Nieśmiałek Imiona krasnoludków: (wymyślone przez wytwórnię Disneya) "Lustereczko, powiedz przecie Kto jest najpiękniejszy w świecie."

12 Królik miniaturowy seria Hobby Autor: Maria Taborska
Chomik dżungarski (Banach Małgorzata) Chomik syryjski (Gorazdowski Marcin Jan) Chomiki (Taborska Maria) Myszy (Zas Agnieszka) Nimfy (Grabowski Tomasz) Papużki faliste (Gorazdowski Marcin Jan) Kochane kundelki (Binkiewicz Agnieszka) Świnka morska (Gorazdowski Marcin Jan) Żółw ozdobny (Kisiel Beata) Żółw stepowy (Gorazdowski Marcin Jan) seria Hobby Autor: Maria Taborska Królik miniaturowy Poradnik dotyczący hodowli królików miniaturowych. Autorka przedstawia w nim swoje doświadczenia związane z ich hodowlą.

13 Bolek i Lolek – dwaj bohaterowie jednego z najpopularniejszych polskich seriali animowanych dla dzieci. Autor: Ludwik Cichy Leszek Mech jest autorem książek z serii Bolek i Lolek poznają świat: Orinoko Złote miasto Inków Łowcy bizonów W puszczach Kanady Poławiacze pereł W stepach Australii Autor: Ewa Miedzińska

14 Autor: Hans Christian Andersen
Królowa śniegu

15 Lessie wróć Autor: Eric Knight
Treścią książki jest przyjaźń między tytułową Lassie, psem rasy owczarek szkocki długowłosy, a chłopcem o imieniu Joe. Przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, kiedy rodzice chłopca, sprzedają zwierzę.

16 Autor: Holly Webb Seria Zaopiekuj się mną składa się z kilkunastu, pięknie ilustrowanych i wzruszających książeczek, opowiadających między innymi o kotku, który zgubił się w śniegu i piesku, który nigdy nie miał prawdziwego domu.

17 (seria Na pomoc zwierzakom)
Tuptuś samotny jeżyk (seria Na pomoc zwierzakom) Autor: Tina Nolan Ewa znajduje w stodole ślicznego jeżyka. Razem z bratem sprawdzają na stronie internetowej Pogotowia Jeżowego, jak powinni się nim właściwe opiekować. Rodzeństwo postanawia odnaleźć rodzinę jeża, aby Tuptuś mógł do niej wrócić. Ewa i jej przyjaciółka Ania odkrywają, że pozostałe jeże są w ogromnym niebezpieczeństwie. Czy uda im się je uratować?

18 Ogniem i mieczem - pierwsza z trzech części Trylogii powieści historycznych z dziejów Polski Autor: Henryk Sienkiewicz

19 Quo vadis Autor: Henryk Sienkiewicz
Jest to powieść historyczna z czasów rzymskiego cesarza Nerona. Tytuł książki to łaciński zwrot oznaczający: Dokąd idziesz? Odwołuje się on do słów Quo vadis, Domine? (Dokąd idziesz, Panie?) wypowiedzianych według legendy, przywołanej także w powieści, przez apostoła Piotra do Chrystusa.


Pobierz ppt "Książki z tej prezentacji możesz wypożyczyć z biblioteki szkolnej!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google