Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Order Uśmiechu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Order Uśmiechu."— Zapis prezentacji:

1 Order Uśmiechu

2 HISTORIA Order Uśmiechu można otrzymać za działania przynoszące dzieciom radość. Przyznawany jest od roku. Na pomysł wpadła redakcja Kuriera Polskiego. Inspiracją był wywiad z Wandą Chotomską, w którym opowiedziała ona o chłopcu ze szpitala rehabilitacyjnego. Chciał on by dzieci mogły odznaczenia dorosłym za ich dobrą pracę. Do tej pory order otrzymało ponad 900 osób. Podczas ceremonii składa się przysięgę o przynoszeniu dzieciom radości. Na zakończenie trzeba wypić sok z cytryny i uśmiechnąć się.

3 JEDYNE w świecie odznaczenie nadawane dorosłym przez dzieci, za okazywane im serce, przyjaźń, dobroć i cierpliwość.   JEDYNY order nie związany z żadnym państwem, żadną organizacją społeczną czy polityczną.   JEDYNE odznaczenie nadawane w imieniu dzieci bez względu na ich kolor skóry, miejsce zamieszkania, narodowość czy religię.   JEDYNY order, który zrodził się z pomysłu dzieci, został przez nie zaprojektowany i tylko na ich wniosek może być przyznany.   Dzieci i młodzież przesyłają propozycje do Kapituły Orderu Uśmiechu, która mieści się w Warszawie. Kapituła wybiera laureatów spośród kandydatur nadesłanych przez dzieci i dekoruje ich tym najsłoneczniejszym z odznaczeń. ORDER UŚMIECHU   TO wyraz wdzięczności dzieci i młodzieży za darowane im radość i szczęście.   TO dowód, iż najmłodsi obywatele wszystkich krajów świata potrafią zrewanżować się za to, że traktuje się ich po przyjacielsku, okazuje się im serce.   TO najszlachetniejszy znak uśmiechniętego słońca, najpiękniejszy symbol miłości do wszystkich dzieci świata.

4 Wybrani Kawalerowie Orderu Uśmiechu

5 JAN PAWEŁ II Jan Paweł II, jak chyba żaden z jego poprzedników na Stolicy Apostolskiej, wychodzi naprzeciw dzieciom, staje w ich obronie, docenia ich znaczenie w ewangelizacji – a przede wszystkim je kocha – a one jego kochają, radosne, zawsze bliskie.

6 Ksiądz Arkadiusz Nowak
Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Posługującym Chorym Rybniczanin, który od wielu lat pomaga chorym głównie zarażonym wirusem HIV

7 WANDA CHOTOMSKA Jest autorką ponad 200 książek dla dzieci i młodzieży
„Wiersz pod psem” „Kram z literami” „Czarna krowa w kropki bordo” „Tadek niejadek” ....i wiele innych

8 MAJKA JEŻOWSKA Piosenkarka
Zajmuje się komponowaniem i wykonywaniem piosenek skierowanych dla dzieci Jedna z nich to: „Wszystkie dzieci nasze są”. Od lutego 2008 roku prowadzi w TV PLUS program dla dzieci pt. Singa Dinga

9 STEVEN SPIELBERG Amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy.
„Hook”, „Jurassic Park”

10 ASTRID LINDGREN Szwedzka autorka literatury dziecięcej
„Dzieci z Bullerbyn”, „Pipii pończoszanka”, „Dzieci z ulicy Awanturników”,

11 ALFRED SZKLARSKI Pisarz literatury młodzieżowej Napisał cykl przygód
Tomka Wilmowskiego: „Tomek w krainie kangurów”, „Tomek na tropach Yeti”, „Tomek u źródeł Amazonki”, „Tomek w grobowcach faraonów”

12 OTYLIA JĘDRZEJCZAK Polska pływaczka, mistrzyni olimpijska, mistrzyni świata, mistrzyni Europy, trzykrotna rekordzistka świata, rekordzistka Europy, trzykrotnie wybierana najlepszym sportowcem Polski.


Pobierz ppt "Order Uśmiechu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google