Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

"KUBUŚ PUCHATEK" Miś o Bardzo Małym Rozumku... tytułowy bohater książki A. A. Milne'a.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ""KUBUŚ PUCHATEK" Miś o Bardzo Małym Rozumku... tytułowy bohater książki A. A. Milne'a."— Zapis prezentacji:

1 "KUBUŚ PUCHATEK" Miś o Bardzo Małym Rozumku... tytułowy bohater książki A. A. Milne'a.

2 Alan Alexander Milne urodził się 18 stycznia 1882 r. w Londynie, zmarł 31 stycznia 1956 roku. W 1920 roku urodził się jego jedyny syn Christopher Robin (Krzyś). Przejęty narodzinami syna tata, zabrał się do pisania dla niego książki. W 1926 roku wydany został w Londynie,,Kubuś Puchatek ("Winnie the Pooh"), a w roku 1928,,Chatka Puchatka''.

3 kochany mały miś "wypchany puchem", mieszka w głębi Kubuś Puchatek Stumilowego Lasu

4 To zabawne - pomyślał Puchatek. - Wiem, że miałem tu garnek miodu. Pełen garnek, pełen miodu aż po brzegi, a na nim było napisane żebym wiedział że to jest

5 Krzysia Tygryska Prosiaczka Królika Kłapouchego Pana Sowy Kangurzycy i Maleństwa Kubuś Puchatek dba o szczęście swoich przyjaciół:

6 Krzyś Zaczął opowiadać Puchatkowi o rozmaitych rzeczach: o ludziach zwanych Królami i Królowymi, i o miejscu zwanym Europą, i o wyspie na samym środku morza, dokąd żaden statek jeszcze nie przypłynął, i jak się napełnia basen wodą (jeśli się chce), i o tym jak za dawnych czasów pasowano młodzieńców na rycerzy, i co przychodzi z Cejlonu.

7 Kłapouchy Kłapouchy jest czarującym, melancholijnym osiołkiem. Kłapouchy nie jest zbyt żwawy, ma dobre serce i zawsze jest wdzięczny za wszystko. Gdy przyjaciele wręczają Kłapouchemu coś miłego ten zazwyczaj mówi: dziękuję lub coś podobnego.

8 Prosiaczek Malutki Prosiaczek o łagodnym głosie jest bojaźliwym zwierzątkiem. Jest szczodry i oddany duchem, co sprawia, że swoim charakterem przeważa skromny wzrost. Ze swoimi różowymi uszkami, swetrem w czerwono-czarne paski i zimowym szalikiem na szyi. Prosiaczek jest skromny, zawsze gościnny i obdarzony bogatą wyobraźnią.

9 Tygrys Tygrys zawsze przechwala się, że jest jedyny i niepowtarzalny. to skaczący, fikający i brykający mieszkaniec Stumilowego Lasu wiecznie skory do zabawy.

10 Maleństwo Najmłodszy mieszkaniec Stumilowego Lasu, żyje razem z noszącą go w torbie mamą Kangurzycą. Maleństwo nie pragnie niczego innego jak tylko zaimponować Tygrysowi i robić to, co Tygrys robi. Maleństwo ma ogromne skłonności do brykania.

11 Królik Królik jest być może najmądrzejszy z całej paczki przyjaciół w Stumilowym Lesie. Często mianuje się go przywódcą grupy. Królik jest czasem wybuchowy, szczególnie kiedy bryknie na niego Tygrys, ale pomimo tego jest jasne, że jest wiernym przyjacielem i posiada serce ze złota.

12 Pan Sowa należy do starszyzny Stumilowego Lasu. Jest często wzywany przez Puchatka lub innych na pomoc, aby rozwiązać problem albo wyjaśnić sprawy. Uwielbia opowiadać historyjki.

13 Kubuś Puchatek jest własnością ogólnoludzką!

14 Kubuś Puchatek i jego przyjaciele i jego przyjaciele LITERATURA: 1. A. A. Milne Kubuś Puchatek Wyd. Nasza Księgarnia Warszawa 1995; 2. Wesoła Szkoła -Kształcenie zintegrowane w klasie 2; Przewodnik Metodyczny część 2, 3; Wydanie 1; -Podręcznik cz. 2; Hanna Dobrowolska, Anna Konieczna -Karty pracy ucznia cz. 2; Hanna Dobrowolska, Anna Konieczna, Krystyna Wasilewska; -Matematyka cz. 2; Jadwiga Hanisz, WSiP, Warszawa 2000; 3. Przewodnik Metodyczny dla nauczyciela, Lektura Szkolna w klasach 1 – 3; Wyd. JUKA Łódź 1994; 4. Lektura w klasach I – III Krystyna Lenartowska i Wacława Świątek; Strona Szymona - małe co nieco.


Pobierz ppt ""KUBUŚ PUCHATEK" Miś o Bardzo Małym Rozumku... tytułowy bohater książki A. A. Milne'a."

Podobne prezentacje


Reklamy Google