Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kielce Białogon. Białogon to jedna z dzielnic Kieleckich. Jej początek sięga I połowy XVII wieku, kiedy zaczęła istnieć jako osada przemysłowa.Położona.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kielce Białogon. Białogon to jedna z dzielnic Kieleckich. Jej początek sięga I połowy XVII wieku, kiedy zaczęła istnieć jako osada przemysłowa.Położona."— Zapis prezentacji:

1 Kielce Białogon

2 Białogon to jedna z dzielnic Kieleckich. Jej początek sięga I połowy XVII wieku, kiedy zaczęła istnieć jako osada przemysłowa.Położona jest na obrzeżach miasta, w pobliżu drogi wylotowej na Kraków.

3 Przy ulicy Fabrycznej, naprzeciw Skweru Brzezinki oraz Arboretum im. Władysława Dzikowskiego, znajduje się zabytkowy drewniany, kryty gontem, kościółek Przymierza Pańskiego wybudowany w latach

4 Nieopodal, na ulicy Pańskiej 1 A znajduje się Dom Harcerza im. Natalii Machałowej.

5 Na Białogonie, na końcu ulicy Fabrycznej, z siedzibą na ul. Druckiego-Lubeckiego 1, znalazła Kielecka Fabryka Pomp, swojego czasu jeden z ważniejszych zakładów pracy.

6 Posesja jednego z najbardziej zamożnych mieszkańców osiedla Białogon.

7 Miejscowy park, jedno z ulubionych miejsc spotkań tutejszych koneserów tanich win.


Pobierz ppt "Kielce Białogon. Białogon to jedna z dzielnic Kieleckich. Jej początek sięga I połowy XVII wieku, kiedy zaczęła istnieć jako osada przemysłowa.Położona."

Podobne prezentacje


Reklamy Google