Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZWAJCARIA 03.08.2014 – 08.08.2014. Podróż do Basel.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZWAJCARIA 03.08.2014 – 08.08.2014. Podróż do Basel."— Zapis prezentacji:

1 SZWAJCARIA 03.08.2014 – 08.08.2014

2 Podróż do Basel

3

4 Nowoczesna szkoła, świetnie wyposażona w różnego rodzaju sale dydaktyczne. Kwietniki sezonowe są co rok zmieniane w inne układy i bogato ukwiecone.

5 Na terenie szkoły można zobaczyć specjalnie przygotowane miejsca wysadzane różnymi odmianami kwiatów. Ogród różany.

6 Bogate kolekcje krzewów, drzew i roślin wodnych.

7 Bern

8 Rywalizacja w grupach miedzynarodowych Lanie wody do celu Rozpoznawanie po smaku warzyw i owoców Rozwój szkodników Rozpoznawanie roslin po dotyku i ziół po zapachu Rozpoznawanie róznych odmian ziół i przypraw Składanie sekatora i półki na narzedzia Przesiew, rozdzielenie, odwazenie 5g i rozpoznanie nasion Strzelanie z łuku, kuszy i lotki

9

10 W grupach już narodowych w pierwszej kolejności do wykonania była skrzynka prezentowa, w której znajdować miały się zioła, warzywa i wybrane rośliny ozdobne. Florystyka

11 W drugiej kolejności do wykonania była dekoracja na stół w stylu domku na wsi. Mieliśmy wykorzystać 80% doniczek glinianych, kwiaty cięte jak i ozdobne. Całość zależało przymocować do deski i przyozdobić.

12 Prace wykonawcze

13 Każda z grup otrzymała projekt zagospodarowania małego terenu. Do ułożenia był bruk na sucho, gabion, ułożenie kostki granitowe j, posadzenie roślin jednorocznych, dwuletnich i drzewa, które należało zabezpieczyć oraz rozwinięcie trawnika z rolki.

14 Następnie w grupach przygotowanych było 5 stanowisk. W pierwszej kolejności wysadzanie mięty, wysiew aksamitki i goździka. Następnie do rozmnożenia był bluszcz, komarzyca oraz begonia. Trzecim w kolejności było dopasowanie ubrać ochronnych do wybranych sprzętów ogrodniczych.

15 4 zadaniem było zaprojektowanie i wykonanie kwietnika przy parkingu z użyciem 5 roślin w tym jednej zdrewniałej. Na sam koniec podane były trzy treści zadań z nawozami. Należało policzyć i odmierzyć dawki trzech nawozów, a następnie pokazać jak należy używać ich w praktyce.

16 Polacy, Czesi i Słowacy na wycieczce po Szwajcarii

17 Mieliśmy okazję podziwiać piękne krajobrazy Szwajcarii.

18 Fabryka Czekolady Nestle Zostaliśmy wszyscy podzieleni na dwie grupy. Jedna pojechała do fabryki czekolady Nestle, gdzie mogliśmy podpatrzeć proces powstawania czekolady, oraz spróbować różnych rodzajów czekolady przez nich produkowanej.

19 Fabryka Serów Druga część grupy została oprowadzona po fabryce serów gdzie przygotowane są specjały, którymi szczyci się Szwajcaria.

20

21


Pobierz ppt "SZWAJCARIA 03.08.2014 – 08.08.2014. Podróż do Basel."

Podobne prezentacje


Reklamy Google