Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wszelkiego rodzaju rośliny..

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wszelkiego rodzaju rośliny.."— Zapis prezentacji:

1 Wszelkiego rodzaju rośliny..

2 Liście pojedyncze eliptyczny nerkowaty igłowaty sercowaty strzałkowaty

3 Liście złożone Dłoniasto złożony Wachlarzowato-palczasty

4 Kształt liścia Kształt liścia – ważna cecha rozpoznawcza roślin. Kształt liścia jest bowiem charakterystyczny dla poszczególnych gatunków. Zdarza się jednak nierzadko, że na tej samej roślinie występują liście różnego kształtu - zjawisko takie określane jest mianem heterofilii (różnolistności). Do rozpoznawania, czyli oznaczania gatunków roślin stosuje się tzw. klucze. Każdy klucz posługuje się specyficzną terminologią. Na opis liścia składają się na przykład szczegółowe opisy jego części, kształtu, osadzenia na łodydze. Nie bez znaczenia jest też rodzaj ulistnienia oraz nerwacja.

5 Czy ludzie bardziej lubią kwiaty czy krzewy ????

6 Jak podlewać Storczyki
Pon. Wt. Sr. Czw. Pią. Sob. Nie. Rano 250ml - 200ml 50ml Wieczór

7 Kwiaty balkonowe. Begonie idealne kwiaty na balkon
Begonie to jedne z najpiękniejszych kwiatów uprawianych na balkonach i tarasach. Zachwycają nas różnorodnością kształtów, kolorów i form. Jedni kochają je za wspaniałe, ozdobne liście, inni uwielbiają kwiaty tych wspaniałych roślin. Warto poświecić chwilę i dokładniej przyjrzeć się „królowej” balonów i tarasów. więcej...

8 Kwiaty doniczkowe…

9 Krzewy…. Krzew - roślina wieloletnia o zdrewniałej łodydze, czasem także korzeniach, przekraczająca 0,5 m wysokości. Krzewy mają krótki pęd główny, z którego wyrastają równorzędne, rozgałęziające się pędy boczne. W przeciwieństwie do drzew u krzewów brak osi głównej, która u drzew przechodzi przez system pędowy. W rozwoju krzew powstaje przez rozwój pączków bocznych, znajdujących się u nasady pędu głównego, który zostaje szybko opanowany przez tworzące się liczne pędy boczne i wcześnie zamiera. Krzewy mają korzeń palowy, podobnie jak drzewa.

10 Zdjęcia krzewów..

11 Opis kwiatu…

12 Chwasty.. Chwast – każda roślina niepożądana z punktu widzenia osoby, posługującej się tym terminem. Chwasty rosną zazwyczaj dziko na polu uprawnym, łące, pastwisku itp. Chwasty często produkują nasiona zdolne do długotrwałego przebywania w stanie spoczynku. Pozostają one w tym stanie, póki nie zostaną wystawione na działanie światła lub na przykład nie nastąpi uszkodzenie ich łupiny. Dzięki temu chwasty mogą kiełkować, np. w świeżo zaoranej ziemi.

13 Chwasty…

14 Nieznane kwiaty  Heliconia Kwiat pochodzący z tropikalnej Ameryki Południowej i Wysp Pacyfiku. Przypomina Strelicję. Zdjęcie zrobione na Zanzibarze.                        Plumeria Plumeria alba i Plumeria rubra Niewielkie drzewo, o zgrubiałych pędach, po przecięciu wydzielający lateks. Kwiaty silnie pachnące, w różnych kolorach.

15 Jakie kwiaty lubią kobiety??

16 Wiadomości o palmach.. Palma kokosowa, Kokosowiec właściwy (Cocos nucifera L.) - jedyny gatunek z rodzaju kokos należący do rodziny palm.Nazwa palmy kokosowej w sanskrycie to kalpa vriksha, które tłumaczy się jako " drzewo, które dostarcza wszystkie potrzeby życia". Pochodzenie Pochodzi z południowo-wschodniej Azji lub z północno-zachodniej Ameryki Południowej. Kopalne szczątki z Nowej Zelandii wskazują, że rośliny o małych orzechach kokosowych rosły tam już przed 15 milionami lat. Najstarsze skamieniałości były znajdowane w Radźastanie w Indiach. Jej owoce wyrzucone przez morze i zdolne do kiełkowania znajdowano w Norwegii. Obecnie jest najczęściej występującą palmą, gdyż rośnie wzdłuż wszystkich tropikalnych brzegów morskich.

17 Czasami komuś odbija..

18 Gifowe kwiaty..

19 Uroczyste kwiaty..

20 No niestety, ale to koniec.. :(


Pobierz ppt "Wszelkiego rodzaju rośliny.."

Podobne prezentacje


Reklamy Google