Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Karkonoskie Centrum Gospodarki Odpadami. Dnia 12 maja 2006 roku wyjechaliśmy na jednodniową wycieczkę w okolice Karpacza. Punktem głównym tejże wycieczki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Karkonoskie Centrum Gospodarki Odpadami. Dnia 12 maja 2006 roku wyjechaliśmy na jednodniową wycieczkę w okolice Karpacza. Punktem głównym tejże wycieczki."— Zapis prezentacji:

1 Karkonoskie Centrum Gospodarki Odpadami

2 Dnia 12 maja 2006 roku wyjechaliśmy na jednodniową wycieczkę w okolice Karpacza. Punktem głównym tejże wycieczki było zwiedzanie Centrum Gospodarki Odpadami. Centrum to znajduje się w miejscowości Kostrzyca koło Karpacza.

3 Etapy unieszkodliwiania odpadów Pierwszym etapem unieszkodliwiania w KCGO jest ich wstępny rozdział w miejscu wjazdu na teren zakładu, gdzie każda partia odpadów jest ważona przy użyciu wagi samochodowej. Po identyfikacji rodzaju przywiezionych odpadów wskazywane jest miejsce rozładunku danej partii. Odpady zmieszane trafiają do zasobni na odpady surowe, gdzie wybierane są odpady wielkogabarytowe, złom i opony.

4 Dalej odpady trafiają do sita bębnowego, którego elementem roboczym są dwa bębny o perforacji 20 i 70 mm. Odsiew (odpady > 70 mm) z sita jest zrzucany bezpośrednio na podest sortowniczy, gdzie wybierane są surowce wtórne: tworzywa sztuczne, metale i makulatura.

5 Pozostała część odpadów- balast trafia do prasy o sile zgniotu 50 ton, gdzie jest zgniatana, balowana i w postaci kostek o wadze 650-750 kg wyważona na misę składowiska. Przesiew z sita bębnowego to frakcja 20 mm i 20-70 mm. Frakcja 20 mm jest transportowana do boksu na zewnątrz hali, a następnie wykorzystywana do przesypywania odpadów na składowisku.

6 W kompostowni kontenerowej w warunkach ustabilizowanych, bez wpływu czynników zewnętrznych zachodzi szybka tlenowa stabilizacja odpadów biologicznie rozkładanych. Czas wstępnej stabilizacji wynosi około 2 tygodni.

7 Sprasowane i zbelowane surowce wtórne

8 Etapy powstawania skarpy na terenie ośrodka Na początku ułożono ogromną górę ze śmieci, którą potem przykryto grubą folią. Z tyłu skarpy zrobiono kominy odprowadzające gazy wydzielane przez śmieci. Następnie na folię nasypano dużą ilość gleby (czarnoziemu) i zasiano trawę. Efektem końcowym była piękna skarpa Porośnięta żywo Zieloną trawą. To niesamowite Co ludzie potrafią Stworzyć.

9 Nasza wycieczka nie polegała wyłącznie na zwiedzaniu Centrum. Podczas jazdy autokarem mieliśmy przyjemność ujrzeć, po drodze, krajobrazy gór. Każdy z nas rozmawiając, słuchając muzyki czy też odpoczywając, zachwycał się przyrodą górską.

10 I oto koniec naszej historii o… ŚMIECIACH :) Prezentację przygotowały: Paulina Mas i Marta Ramotowska z klasy 1 b :)


Pobierz ppt "Karkonoskie Centrum Gospodarki Odpadami. Dnia 12 maja 2006 roku wyjechaliśmy na jednodniową wycieczkę w okolice Karpacza. Punktem głównym tejże wycieczki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google