Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Cyberprzemoc to inaczej przemoc z użyciem nowych technologii. Do takich działań zalicza się m.in. wyzywanie, straszenie, poniżanie kogoś w Internecie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Cyberprzemoc to inaczej przemoc z użyciem nowych technologii. Do takich działań zalicza się m.in. wyzywanie, straszenie, poniżanie kogoś w Internecie."— Zapis prezentacji:

1

2 Cyberprzemoc to inaczej przemoc z użyciem nowych technologii. Do takich działań zalicza się m.in. wyzywanie, straszenie, poniżanie kogoś w Internecie lub przy użyciu telefonu, robienie komuś zdjęć lub filmów bez jego zgody, ich publikowanie i rozsyłanie lub podszywanie się pod kogoś w sieci. Cyberprzemoc może dotknąć wszystkich użytkowników Internetu, bez względu na wiek czy poziom umiejętności posługiwania się komputerem. Sprawcy cyberprzemocy mają wrażenie, że są anonimowi, co pobudza i zachęca ich do działania.

3  Rejestrowanie niechcianych zdjęć lub filmów telefonem komórkowym,  Publikowanie ośmieszających zdjęć i filmów w Internecie,  Rozsyłanie ośmieszających materiałów przy użyciu telefonu  Wysyłanie wulgarnych słów,  Wyzywanie, straszenie, obrażanie w sieci i przez telefon komórkowy,  Grożenie komuś w sieci,  Włamania na cudze profile na portalach społecznościowych,  Podszywanie się w sieci pod inną osobę i działanie na jej niekorzyść.

4

5  Świadomość, że ktoś dysponuje ośmieszającym filmem lub zdjęciem bywa trudna do zniesienia i krzywdząca,  Rozsyłanie i publikowanie kompromitujących materiałów w sieci powoduje u ofiar strach i wstyd,  Wulgarne SMS-y, e-maile potrafią bardzo krzywdzić, zwłaszcza kiedy są otrzymywane od osób z najbliższego otoczenia (szkoła, klasa),  Ofiary przemocy rówieśniczej często nie potrafią sobie same poradzić z taką sytuacją,  Przemoc w sieci potrafi być bardziej dotkliwa niż przemoc w realnym świecie.

6

7  Dbać o prywatność swoich danych osobowych,  Zapewniać swoim profilom w sieci status prywatny,  Chronić swoje hasła i loginy,  Nie zamieszczać w Sieci swoich zdjęć i filmów,  Nie wymieniać się z kolegami telefonami komórkowymi.

8

9  Nie odpowiadać na zaczepki w sieci,  Domagać się skasowania filmów i zdjęć nagranych wbrew naszej woli,  Natychmiast szukać pomocy u kogoś dorosłego,  Zachowywać dowody przemocy,  Interweniować u dostawców usług internetowych.

10

11  Nie przesyłać dalej krzywdzących materiałów, które otrzymujemy w sieci,  Zawsze pomagać kolegom i koleżankom, którzy padli ofiarą cyberprzemocy,  Informować o krzywdzie kolegi lub koleżanki kogoś dorosłego - nauczyciela, rodziców, psychologa szkolnego.

12  Traktować innych z szacunkiem (nie wyzywać, nie obrażać, nie straszyć itp.),  Nie zamieszczać z Internecie materiałów (filmów, zdjęć, tekstów), które mogą kogoś skrzywdzić,  Zawsze pytać o zgodę, jeżeli chcemy komuś zrobić zdjęcie lub nakręcić film z jego udziałem,  Tolerować poglądy i opinie innych,  Nie rozsyłać za pomocą telefonu komórkowego zdjęć, filmów oraz tekstów, które mogą sprawić komuś przykrość.

13

14

15  Co drugi młody internauta miał do czynienia z przemocą werbalną w Internecie lub przez telefon komórkowy.  47% dzieci doświadczyło wulgarnego wyzywania.  21% poniżania, ośmieszania, upokarzania.  16% straszenia i szantażowania.  29% zgłasza, że ktoś w sieci podawał się za nie wbrew ich woli.  57% internautów była przynajmniej raz obiektem zdjęć lub filmów wykonanych wbrew ich woli.  14% dzieci zgłasza przypadki rozpowszechniania za pośrednictwem Internetu kompromitujących je materiałów.

16  http://pl.wikipedia.org/wiki/Cyberprzemoc http://pl.wikipedia.org/wiki/Cyberprzemoc  http://www.saferinternet.pl/pl/cyberprzemoc http://www.saferinternet.pl/pl/cyberprzemoc  http://dzieckowsieci.fdn.pl/scenariusz-zajec-stop-cyberprzemocy http://dzieckowsieci.fdn.pl/scenariusz-zajec-stop-cyberprzemocy  http://zs46bemowo.pl/szkola_bez_przemocy/cyberprzemoc/index.h tml http://zs46bemowo.pl/szkola_bez_przemocy/cyberprzemoc/index.h tml  https://sites.google.com/site/cyberprzem/2-rozwiniecie-tematu/2d- wnioski https://sites.google.com/site/cyberprzem/2-rozwiniecie-tematu/2d- wnioski  http://www.gimszczekociny.pl/index.php?go=47 http://www.gimszczekociny.pl/index.php?go=47  http://psychologia.wieszjak.polki.pl/relacje/296230,Cyberprzemoc- nie-pozwol-zniszczyc-sobie-zycia.html http://psychologia.wieszjak.polki.pl/relacje/296230,Cyberprzemoc- nie-pozwol-zniszczyc-sobie-zycia.html

17 Prezentacja jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Bez utworów zależnych 3.0 Polskalicencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Bez utworów zależnych 3.0 Polska


Pobierz ppt "Cyberprzemoc to inaczej przemoc z użyciem nowych technologii. Do takich działań zalicza się m.in. wyzywanie, straszenie, poniżanie kogoś w Internecie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google