Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jesteśmy uczniami klas I-VI. Wszyscy należymy do Szkolnej Kasy Oszczędności -163 iSKO- wiczów. Aktywnie działamy jako wolontariusze na rzecz środowiska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jesteśmy uczniami klas I-VI. Wszyscy należymy do Szkolnej Kasy Oszczędności -163 iSKO- wiczów. Aktywnie działamy jako wolontariusze na rzecz środowiska."— Zapis prezentacji:

1

2 Jesteśmy uczniami klas I-VI. Wszyscy należymy do Szkolnej Kasy Oszczędności -163 iSKO- wiczów. Aktywnie działamy jako wolontariusze na rzecz środowiska i naszej szkolnej kasy. Pod opieką p. Ewy Bińczak uczymy się systematycznie oszczędzać, inicjujemy wydarzenia związane z popularyzacją oszczędzania, organizujemy różne akcje powiększające nasze dochody na indywidualnym i szkolnym koncie. Współpracujemy z samorządem uczniowskim, z pozaszkolnymi organizacjami, instytucjami oraz I Oddz. PKO BP w Siedlcach. Do naszej działalności włączamy całą społeczność szkolną: przedszkolaków, gimnazjalistów, rodziców oraz nauczycieli. Możemy o sobie powiedzieć, że jesteśmy pracowici, kreatywni i pomysłowi. Przykładem tego jest nasz udział w zorganizowaniu corocznej imprezy integrującej szkołę ze środowiskiem lokalnym. Promowaliśmy ideę oszczędzania w przygotowanych impresjach muzyczno- teatralnych rozpowszechnialiśmy wśród rodziców i zaproszonych gości produkty PKO BP.…

3 26 IX - „Sprzątaliśmy Świat” Segregowaliśmy odpady. 19 IX nasza kasa otrzymała powitalny pakiet z I oddz. PKO BP w Siedlcach. W tym dniu pracownice banku przeprowadziły w kl. I pogadankę na temat „Warto oszczędzać ”. 21 IX na zebraniu z rodzicami w kl. O-IV rozdawaliśmy ulotki promujące konto PKO JUNIOR. Rodzice pierwszaków otrzymali od opiekun SKO oświadczenia do założenia konta iSKO dla swoich pociech oraz uzyskali informacje związane z systematycznym oszczędzaniem. 27 – 30 IX Dzień Chłopaka Maluchy bawiły się SKO- wo na sportowo, a starsi disco- zarobkowo.

4

5 17 X- Happening w Siedlcach We współpracy z BANKIM ŻYWNOŚCI wzięliśmy udział w proteście. 4-5 X Pozyskiwaliśmy żywność dla dzieci na rzecz BANKU ŻYWNOŚCI. 30 X Porządkowaliśmy groby i paliliśmy znicze zakupione z funduszy SKO na zapomnianych leśnych mogiłach.

6 Maluchy uczyły się: 8 XI- Co to są pieniądze, na co są potrzebne na co są potrzebne i skąd je mamy ? 22 XI- Świat pieniędzy podróżując z LOKATKĄ 29 XI c.d. Czy pieniądze są nam potrzebne ? 5 XI- Zainicjowaliśmy całoroczną zbiórkę surowców wtórnych na rzecz: - Rodzinnych Domów Dziecka Dziecka - Studnie dla Sudanu 12 XI Nagrody za konkurs „ Akcja segregacja”. II- miejsce dla drugoklasistki Kasi w BRAWO BANK -publikacja w nr 4/2013 27 XI- klasa III, 100% iSKO- wiczów, pisała konkurs matematyczny ALFIK. pisała konkurs matematyczny ALFIK. Kilka punktów Kilka punktów zabrakło zabrakło do laureata. do laureata.

7 28 XI - Zorganizowaliśmy stoiska SKO z „wróżbami andrzejkowymi” kl. 0-VI. 29 XI- Dyskoteka „Andrzejkowa” z biletami i łakociami. Redagujemy i sprzedajemy gazetkę - dwumiesięcznik.

8 6 XII - Prezenty pochodzące z recyklingu kl. I połączyła z plastikową butelką i powstała eko- lampka. 17 XII Klasa I poznawała pracę bankowców oraz produkty i usługi jakie świadczy PKO BP. 3 XII- lekcja w klasach II SKO-wicze razem z Rodziną Pieniążków uczyli się - jak mądrze wydawać i oszczędzać pieniądze. 21 XII - lekcje w klasach I i II z Kasią i Kubą Pieniążków oraz z Brawo Bankiem dzieci uczyły się gospodarowania pieniędzmi w przygotowaniu własnoręcznych upominków. 11 kg złomu

9 5 XII Zbieraliśmy i przekazaliśmy dary dla polskich dzieci na Ukrainie oraz Białorusi- akcja „Dzieci Dzieciom”. 27 XII Współpracując z Bankiem Żywności SKO-we wolontariuszki przygotowały paczki świąteczne dla dzieci z naszego środowiska. 6 XII „Poznaj swój kraj” - tydzień profilaktyki Przed rodzicami najcieka- wiej prezentowały się klasy 0-III. W przygotowaniu strojów pomogło SKO. 23 XII Kl. III i kl. Ob z udziałem swoich rodziców wystawiła dla nas i zaproszonych gości Misterium Bożonarodzeniowe. SKO pomogło w przygotowaniach. 19 XII Klasy I-IV powiększyły swoje klasowe konta SKO ze sprzedaży ciast, świątecznych gadżetów i innych…

10 18 I Nagrody dla maluchów za konkurs 18 I Nagrody dla maluchów za konkurs SKO – wa choinka. SKO – wa choinka. 3 I Drugoklasiści sprawdzali swoje ekonomiczne myślenie, wykorzystując materiały dydaktyczne PKO BP. 16-17 I Pierwszaki utrwalały świat pieniędzy z LOKATKĄ w wersji papierowej i on-line. Kolorowanki i praktyczna zabawa w sklep podobały się. 9 I 9 I Mamy laureatkę ! Mamy laureatkę ! - Weronikę z klasy pierwszej. - Weronikę z klasy pierwszej. Certyfikaty od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za udział w ogólnopolskiej akcji „Twoje ręce ratują życie”- w październiku maluchy i starsi uczyli się resuscytacji. Certyfikaty od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za udział w ogólnopolskiej akcji „Twoje ręce ratują życie”- w październiku maluchy i starsi uczyli się resuscytacji.

11 Śmieszek SKO -wy informator ogłosił między innymi o: zakupie w Empiku książek do biblioteki i dla nas nagród - gratyfikacja za NEWSLETTER, otrzymanie w styczniu tytułu - SKO Blog Miesiąca - nagrody dla szkoły laptopa, wyróżnienie dla najlepszych iSKO- wiczów, aktywnych blogowiczów. Sprzedawaliśmy na balu: hot – dogi i popcorn. Był duży zysk. 26 I … powtórzyliśmy hot-dogi 25 I W bajecznych strojach - mali i duzi, szaleli na parkiecie za Wodzirejem. Były SKO- we atrakcje z nagrodami - rymowanki i quiz o oszczędzaniu oraz działalności SKO i PKO BP. 25. I 21 I To było wyjątkowo wzruszające, integracyjne spotkanie kilku szkolnych pokoleń. SKO- zadbało o pyszności, a potem… Dziadkowie szczodrze zasilili konto iSKO swoich wnucząt.

12 … drewniana łyżka i plastikowa butelka Eko-SKO-we karmniki.. SKO -we atrakcje i zysk: - bufet z popcornem i słodką Walentynką, - poczta Walentynowa, - dyskoteka. 18 II Sprzedaliśmy w klasach 100% kolejnego wydania „Niecodziennik szkolny”, a w nim - akcja nakrętki. 12 II SKO zorganizowało po raz drugi dla kl. 0-III wyjazd do teatru. Zysk z prowizji zasilił klasowe konta SKO. 6 II Maluchy wykonały i wysłały ciekawe prace konkursowe- maski karnawałowe. 14. II

13 SKO- wicze radośnie spędzali czas i …- blogowali. „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” W naszej placówce - 5 III - etap gminny, 28 III -etap powiatowy. W finale wzięło udział 4 uczniów z naszej szkoły. SKO- wicze uczestniczyli w przygotowaniach konkursu dla blisko 400 osób. Etap I- 10 stycznia w szkole przystąpiło do konkursu 22 SKO -wiczów, uczniów z klas IV-VI. Etap II- 28 marca w Warszawie. SUKCES ! Finalista- Bartek z klasy IV zajął 183 miejsce w grupie 500 uczestników. Pani Ewa Bińczak na spotkaniu wśród autorów najlepszych szkolnych blogów.

14 27 III SKO- wy wolontariat przygotował zapiekane kanapki. 21 III SKO -wo z Lokatką powitaliśmy wiosnę planując, co jeszcze możemy zrobić dla przyrody i naszej Ziemi. 6 III - Na wycieczce edukacyjnej w banku była klasa IV- najbardziej aktywni SKO- wicze. Dzielimy się z innymi osiągnięciami i doświadczeniem w pracy SKO. W gablocie eksponujemy i udostępniamy przy rożnych okolicznościach szkolnych naszą 12- letnią działalność zawartą w konkursowych kronikach dla Szkolnych Kas Oszczędności.

15 8 IV - odbył się konkurs LICZĘ Z GŁOWĄ SKO-wo, w którym rywalizowali SKO-wicze klas IV-V z zaprzyjaźnionych szkół: Izdebki Kosny, Ługi Wielkie i my ;-). Nagrody dla najlepszych, w tym naszych SKO-wiczów, wręczyła opiekun SKO z I oddz. PKO BP w Siedlcach p. Halina Głodź. 3 IV Jakie usługi oferuje bank? – lekcja w kl. VI przeprowadzona przez panie z naszego PKO BP. Były scenki sprzedaży produktów i usług banku oraz rozmowy o sposobie gospoda- rowania pieniędzmi i korzystania z usług bankowych w trakcie edukacji szkolnej. 14 IV - lekcja w kl. V - Jak działają banki ? Z produktami i usługami PKO Banku Polskiego zapoznały uczniów panie Halina i Justyna. W oparciu o BRAWO BANK prowadzona była dyskusja na temat sposobów oszczędzania i nagradzania za wykonanie zadania.

16 15 – mix owocowy -kolorowe szaszłyki. 16 IV- nagrody dla najbardziej aktywnych na blogu oraz zbierających surowce wtórne. 28-29 IV - opiekun SKO na zebraniu rozmawiała o idei oszczędzania w SKO. Zachęcała do założenia konta elektronicznego dla dzieci. 25 IV - pan Marek Gralak - dyrektor Obsługi Klienta oraz panie Halina i Justyna z PKO BP I oddz. w Siedlcach rozmawiali z pierwszakami Jak oszczędzać i skąd rodzice biorą pieniądze?

17 15.V- międzyklasowy konkurs na grę matematyczno-ekonomiczną wykonaną z surowców wtórnych. 28 V sprzedawaliśmy lody. 13.V - kl. Va i Vb pisały test umiejętności ekonomicznych. Najlepsi zostali nagrodzeni. 9 V - nasi SKO-wicze przystąpili do ALBUSA- konkursu dla uczniów klas IV-V i gimnazjum – etap szkolny. 21. V Ponownie miłośnicy matematyki z klas IV-VI wykazywali się swoimi umiejętnościami.

18 Sprzedaliśmy surowce. Część pieniędzy wpłaciliśmy na Studnie w Sudanie. Zbiórka makulatury dla akcji Przywróć Dzieciom Uśmiech trwa do końca roku szkolnego. 29 kg złomu 1580 kg makulatury

19 Tygodnik Siedlecki 25 maja 2014r. nr 20, str. 23

20 Całoroczny Konkurs dla Szkolnych Kas Oszczędności kończymy Wiosennym Filmowaniem Wśród nas witamy 22 iSKO-wiczów z kl. Oa i Ob!


Pobierz ppt "Jesteśmy uczniami klas I-VI. Wszyscy należymy do Szkolnej Kasy Oszczędności -163 iSKO- wiczów. Aktywnie działamy jako wolontariusze na rzecz środowiska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google