Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CO TO JEST DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH ? Począwszy od roku 2001, 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków, dzień mający przypominać o korzyściach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CO TO JEST DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH ? Począwszy od roku 2001, 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków, dzień mający przypominać o korzyściach."— Zapis prezentacji:

1

2

3 CO TO JEST DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH ?

4 Począwszy od roku 2001, 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków, dzień mający przypominać o korzyściach płynących ze znajomości wielu języków i zachęcać do nauki języków obcych — nieważne, czy po to, by łatwiej znaleźć pracę, móc porozumieć się na zagranicznym wyjeździe, poznać obcą kulturę, czy też dla samej satysfakcji z opanowania nowego języka.

5 Kształcenie językowe jest ważnym narzędziem służącym wzajemnemu poznaniu i budowaniu tolerancji pomiędzy różnymi kulturami, a także istotnym elementem wspomagającym procesy przemieszczania się osób w Europie w celu nauki i pracy.

6 Istnieje wiele metod uczenia się języków kurs samodzielnej nauki: może on się składać z płyt CD, kaset wideo lub kaset magnetofonowych, jak również książek i zeszytów ćwiczeń przeglądaj Internet: pojawia się coraz więcej adresów internetowych oferujących lekcje języków obcych, często z wykorzystaniem dźwięku i filmów kursy zagraniczne: wiele szkół językowych i instytutów kulturalnych organizuje kursy w krajach, gdzie mówi się językiem, którego się uczysz telewizja i radio Ucz się przy pomocy nauczyciela

7 DZIEŃ DOBRY PO POLSKU DZIEŃ DOBRY PO ANGIELSKU GOOD MORNING PO WŁOSKU BUONGIORNO PO NIEMIECKU GUTEN MORGEN PO NORWESKU GOD MORGEN PO FRANCUSKU BONJOUR PO HISZPAŃSKU BUENOS DÍAS PO CZESKU DOBRY DEN

8 W Unii Europejskiej obowiązują 24 języki urzędowe, które są jednocześnie językami roboczymi, a mianowicie: angielski, bułgarski, chorwacki, czeski, duński, estoński, fiński, francuski, grecki, hiszpański, irlandzki, litewski, łotewski, maltański, niderlandzki, niemiecki, polski, portugalski, rumuński, słowacki, słoweński, szwedzki, węgierski i włoski.

9

10 czy wiecie, że... nieco ponad połowa Europejczyków (54 proc.) jest w stanie rozmawiać w co najmniej jednym języku oprócz ojczystego, jedna czwarta (25 proc.) umie mówić w co najmniej dwóch innych językach, a co dziesiąty (10 proc.) potrafi rozmawiać w co najmniej trzech.

11

12 „BEZ ZNAJOMOŚCI JĘZYKÓW OBCYCH, CZŁOWIEK CZUJE SIĘ GORZEJ NIŻ BEZ PASZPORTU...”

13 WYKONALI: ANNA LEWANDOWSKA DANIEL PIKOR KL III „C”


Pobierz ppt "CO TO JEST DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH ? Począwszy od roku 2001, 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków, dzień mający przypominać o korzyściach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google