Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Przedmiotem oferty jest teren inwestycyjny położony w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) ul. Podwale, o łącznej powierzchni 679.705 m2  Przedmiotem oferty.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Przedmiotem oferty jest teren inwestycyjny położony w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) ul. Podwale, o łącznej powierzchni 679.705 m2  Przedmiotem oferty."— Zapis prezentacji:

1

2

3  Przedmiotem oferty jest teren inwestycyjny położony w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) ul. Podwale, o łącznej powierzchni 679.705 m2  Przedmiotem oferty jest sprzedaż nieruchomości w całości lub w części albo wniesienie jej do spółki lub inna forma wspólnej inwestycji.  Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w myśl przepisów kodeksu cywilnego a jedynie zaproszeniem do rokowań.  Wszystkie informacje zawarte w tym zaproszeniu mają charakter jedynie charakter ogólny i mogą zostać zmienione.

4

5  Teren inwestycyjny znajduje się w Wałbrzychu w województwie dolnośląskim. Region ten stanowi wysoko rozwinięty obszar Polski południowo – zachodniej, charakteryzujący się korzystnym położeniem geograficznym.  Podstawowe atuty tego regionu to:  -ponad 2,8 mln mieszkańców;  -wysoka gęstość zaludnienia (ponad 144 osoby/km kwadratowy);  -wysoka wartość produktu krajowego brutto na głowę mieszkańca (ok. 40tys zł – 109% średniej krajowej)  -wysoki poziom infrastruktury;  - wysoki poziom wykształcenia i kwalifikacji zawodowych mieszkańców;  - sąsiedztwo granicy z Republiką Czeską i Niemcami;

6  Wałbrzych jest drugim, po Wrocławiu pod względem liczby mieszkańców miastem na Dolnym Śląsku i liczy około 120 tys. mieszkańców ( co daje mu 32. miejsce w Polsce pod względem liczby ludności – pomiędzy Gorzowem Wielkopolskim a Zieloną Górą). W sensie funkcjonalnym Wałbrzych tworzy jeden zintegrowany organizm miejski z sąsiednim miastem – Szczawno-Zdrój. Powiat wałbrzyski zamieszkuje niemal 180 tyś mieszkańców.  Miasto ma charakter typowo przemysłowy z rosnącą funkcją handlowo–usługową, a wraz z przyległymi miejscowościami uzdrowiskowymi i zamkiem Książ – również turystyczny. Największymi firmami są te ulokowane w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej: m.in. Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o. o., zakłady koncernu Faurecia, Cersanit Polska, NSK, General Electric, Metzeler, Henkel – Ceresit, Electrolux, Bridgestone, Colgate Palmolive, IBM oraz Marcegaglia. Poza strefą największymi firmami są Ronal Polska Sp. z o.o., Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria S.A. Na liście 500 największych firm w Polsce Wałbrzych ma aż trzech przedstawicieli.  Wiodące sektory gospodarki w Wałbrzychu to motoryzacja, przemysł ceramiczny oraz handel. W mieście i tuż za jego granicą (w Szczawnie- Zdroju) funkcjonują przedstawicielstwa wszystkich największych sieci handlowych oraz banków. Skrócona analiza danych statystycznych dla regionu wałbrzyskiego, z Rocznika Statystycznego Województw na rok 2011 wskazuje, że Wałbrzych to miasto z wciąż wysoką stopą bezrobocia (ok. 18%).

7 W Wałbrzychu stosunkowo dobrze rozwinięta jest sieć szkół średnich, natomiast edukację wyższą zapewniają głównie uczelnie wrocławskie a ogólny poziom wykształcenia w grupie mieszkańców w wieku produkcyjnym należy uznać za wysoki. Oferowana nieruchomość leży w administracyjnych granicach miasta Wałbrzych (w północno-zachodniej części) i przylega od południa do alei Podwale – jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta. Sąsiedztwo działki stanowi największe wałbrzyskie osiedle mieszkaniowe „Podzamcze” zamieszkane przez 30 tyś. mieszkańców i zabudowane 11- kondygnacyjnymi budynkami wielorodzinnym (co czyni Podzamcze najludniejszą dzielnicą miasta i jedną z najgęściej zaludnionych w Polsce - ok. 25 tysięcy mieszkańców na kilometr kwadratowy). Teren ponadto graniczy: - od północy i wschodu z Książańskim Parkiem Krajobrazowym; - od zachodu z Rodzinnym Ogrodem Działkowym „Podzamcze”;

8  Nieruchomość znajduje się:  - 6 km od centrum Wałbrzycha;  - 5 km od centrum Szczawna Zdrój  - 40 km od autostrady A4;  - 60 km od Międzynarodowego o Portu lotniczego we Wrocławiu.  - 3 km od Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST – PARK”;  - 4 km od Zamku Książ;

9  Działka inwestycyjna położona jest na wysokości ok. 380-400 m n.p.m. na niewielkim wzniesieniu opadającym ku północy do doliny Szczawnika i Czarciego Potoku. Podłoże tworzą górnodewońskie zlepieńce gnejsowe i piaskowce. Działka jest stosunkowo płaska i łagodnie opada w kierunku północnym.

10  Teren przylega bezpośrednio do Alei Podwale, w której znajdują się wszystkie niezbędne instalacje i sieci. Po południowej granicy działki przebiega napowietrzna linia wysokiego napięcia. Nie istnieją żadne istotne ograniczenia w możliwości przyłączenia do sieci. Teren idealnie nadający się do inwestycji typu „green-field”.

11

12

13


Pobierz ppt " Przedmiotem oferty jest teren inwestycyjny położony w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) ul. Podwale, o łącznej powierzchni 679.705 m2  Przedmiotem oferty."

Podobne prezentacje


Reklamy Google