Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczna Szkoła Podstawowa w Żukowie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczna Szkoła Podstawowa w Żukowie"— Zapis prezentacji:

1 Publiczna Szkoła Podstawowa w Żukowie
Kronika Szkolnej Kasy Oszczędności Rok szkolny 2013/2014 Publiczna Szkoła Podstawowa w Żukowie Region Detaliczny Szczeciński Szkołą kieruje Pani Marlena Żelaskowska. Uczy się w niej 99 uczniów. Od 1988 roku Szkolną Kasą Oszczędności opiekuje się Pani Teresa Kaczmarek. Od czerwca 2011 r. działa nowe SKO, które obecnie liczy 98 członków. Dzięki nowemu programowi SKO dzieci uczą się zarządzania finansami osobistymi, wyrabiają w sobie nawyk świadomego oszczędzania, zdobywają wiedzę na temat oszczędzania i roli pieniądza we współczesnym świecie, zdobywają praktyczne umiejętności z zakresu korzystania z usług bankowych.

2 Oszczędzanie to poważna sprawa
Sukcesy SKO: Rok szk. 2013/14 – tytuł „SKO – Blog Miesiąca Października”, nagroda – laptop. Rok szk. 2012/13 – tytuł „SKO – Blog Miesiąca Października”, nagroda – laptop. Wyróżnienie w „Zimowym oszczędzaniu z SKO”, nagroda – aparat cyfrowy. Wyróżnienie w „Konkursie SKO”, nagroda – 1000 zł. Rok szk. 2011/12 – tytuł „SKO – Blog Miesiąca Grudnia”, nagroda – laptop. Wyróżnienie w Konkursie „Gazetka SKO”, nagroda – 500 zł. Wyróżnienie w „Konkursie SKO”, nagroda – 1000 zł. Sukcesy związane z udziałem szkoły w konkursach SKO -nagrody dla szkoły i uczniów zachęcają do dalszej, jeszcze lepszej pracy. Każdy z nas ma swoje przekonanie co do tego, w jaki sposób można się wzbogacić. Naszych uczniów zachęcamy do oszczędzania w nowym SKO i do zdobywania wiedzy z zakresu finansów. Propagujemy systematyczne oszczędzanie. W bieżącym roku szkolnym do programu SKO przystąpiło 25 uczniów. W październiku opiekunka SKO otrzymała Nagrodę Wójta Gminy Przelewice za pełnienie funkcji opiekuna Szkolnej Kasy Oszczędności i propagowanie idei oszczędzania w szkole.

3 Odkrywamy Czystą Polskę
Dbamy o jakość środowiska, w którym żyjemy! Uważamy, że każdy z nas może w codziennym swoim funkcjonowaniu trochę ulżyć środowisku. Celem akcji ekologicznych jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Odkrywamy Czystą Polskę 20 września 2013 r. odbyła się 20-ta akcja „Sprzątanie Świata – Polska” koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia. SKO-wicze z klas I – VI sprzątali teren wokół szkoły, przystanków autobusowych i miejscowość Żuków. Śmieci mniej - Ziemi lżej Cele: • kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska w najbliższym otoczeniu, • podejmowanie działań zmierzających do ochrony środowiska naturalnego przed jego zaśmiecaniem. 18 stycznia 2014 r. 11-osobowa grupa SKO-wiczów mieszkająca w Przywodziu włączyła się w akcję sprzątania swojej miejscowości. Wolny czas dzieci mogły poświęcić na odpoczynek lub zabawę, ale one wolały pracować! Koordynatorem przedsięwzięcia było Sołectwo Przywodzie, które ufundowało nagrody rzeczowe dla najaktywniejszych małych ekologów.

4 Akcja Kasztan Ratujemy kasztanowce
Los leśnych zwierząt podczas zimy nie jest nam obojętny. Dzieci z naszej szkoły wzięły udział w akcji mającej na celu pomoc zwierzętom w przetrwaniu zimy. Zamierzenie polegało na zgromadzeniu dla nich pokarmu w postaci kasztanów. Na przełomie września i października uczniowie zbierali dary jesieni podczas spacerów, na przerwach i przed odjazdem do domu. Zebrany pokarm kg przekazaliśmy Kołu Łowieckiemu w Dolicach, z którym współpracujemy od trzech lat. Ratujemy kasztanowce Cel: dbanie o otaczającą nas przyrodę i piękno kasztanowców oraz walka z inwazją groźnego szkodnika, jakim jest owad – szrotówek kasztanowcowiaczek. Uczestnicy akcji, uczniowie klas IV – VI, wygrabili opadłe liście chorych drzew, które rosną w pobliżu szkoły. Liście zostały spalone. Przedsięwzięcie miało miejsce 25-go października 2014 r. Trwało 3 godziny.

5 Występy uczniów odbyły się 15 kwietnia 2014 r.
Graj w zielone Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji mającej na celu ukwiecenie szkoły. 14 kwietnia 2014 r. zostały przesadzone kwiaty doniczkowe we wszystkich salach lekcyjnych. W tym dniu odbył się konkurs na projekt najładniejszej kompozycji kwiatowej. Startowały dwie 6-osobowe drużyny: dzieci z klas I – III i uczniowie z klas IV - VI. Efekt: dwie duże donice z kwiatami są ozdobą szkoły. Dzień Ziemi Cel: kształtowanie świadomości ekologicznej, propagowanie zachowań sprzyjających ochronie środowiska. kl. 0 zaprezentowała piosenkę pt. Wiosna, kl. I zaśpiewała piosenkę pt. Przyszła pani Wiosna, kl. II wykonała piosenkę pt. Marzec kucharz, kl. III zaśpiewała piosenkę pt. Kapelusz pełen kwiatów. Uczniowie klas IV - VI wykonali inscenizację pt. Pośpieszmy na ratunek Ziemi oraz zaśpiewali piosenkę ekologiczną Występy uczniów odbyły się 15 kwietnia 2014 r. Wszyscy dowiedzieliśmy się jakie grożą nam i naszej planecie konsekwencje dalszego jej zatruwania i zaśmiecania.

6 Ekologiczna kartka dla Oliwii
Akcja BATERIA Cel: kształtowanie wśród dzieci prawidłowych postaw i nawyków, poprzez działania praktyczne, uświadomienie najmłodszym zagrożeń wynikających z nieprawidłowego postępowania z odpadami niebezpiecznymi. W ciągu roku szkolnego SKO-wicze z klas I – VI zbierali zużyte baterie, chroniąc w ten sposób środowisko. Aż 80 kg baterii trafiło do specjalnych pojemników Akcja NAKRĘTKA Po wakacyjnej przerwie ruszyła akcja charytatywno-ekologiczna. Zbieranie plastikowych nakrętek to prosty sposób, aby komuś pomóc. SKO-wicze uzbierali 210 kg nakrętek. Na początku maja br. nakrętki odebrał ze szkoły tata chorej Nikoli. Ekologiczna kartka dla Oliwii Mała Oliwia z Zielonej Góry walczy z bardzo ciężką chorobą. 27 października 2013 r. skończyła 6 lat. Jej marzeniem było dostać mnóstwo kartek urodzinowych. 9 października 2013 r. w swojej miejscowej świetlicy w Przywodziu ośmioro dzieci wykonało piękne i wyjątkowe kartki urodzinowe, które pomogły spełnić marzenie jubilatki. Bransoletki na rzecz Arturka W drugiej połowie października, na zajęciach świetlicowych w Przywodziu, SKO-wicze z kl. IV – VI wykonywali bransoletki (25 sztuk), które trafiły na jarmark w Jaworznie - woj. śląskie. Odbył się on 14 grudnia 2014 r. Pieniądze ze sprzedaży ozdób zostały przeznaczone na leczenie Arturka chorego na mukowiscydozę.

7 Szkoło, pomóż Justynie i Ty!
Cel: pomoc 22-letniej Justynie Niedziałek, która w wyniku nieszczęśliwego wypadku w 2009 r. straciła 4 palce prawej dłoni. Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji ,,Szkoło Pomóż i Ty” wspieranej przez fundację na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych. Poprzez sprzedaż cegiełek w postaci pomocy naukowych za symboliczną kwotę 1 zł pomagamy osobom doświadczonym przez los spełniać marzenia. Cegiełki rozprowadzali piątoklasiści. Akcja trwała od połowy września do końca października. Na konto Fundacji wpłaciliśmy 120 zł. Góra Grosza Cel: zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. SKO-wicze włączyli się w XIV akcję Góra Grosza. Pieniążki zbieraliśmy od 25 listopada do 6 grudnia 2013 r. Koordynatorem przedsięwzięcia był Samorząd Uczniowski. Najlepszą klasą okazała się kl. V, która uzbierała 52,40 zł. W przeliczeniu na jednego ucznia: 4,36 zł. Cała szkoła zebrała monet, tj. 301,67 zł.

8 Konkurs: Ekologiczna SKarbOnka
Cel konkursu: podniesienie świadomości ekologicznej dzieci. Do wykonania skarbonek SKO-wicze wykorzystali różnego rodzaju pojemniki po jogurtach, lodach lub wiaderka po serkach, puszki po napojach, słoiczki po dżemach lub kompotach, itp. Powstało 16 skarbonek, a wykonali je: jeden uczeń z zerówki (2 skarbonki), 4 uczniów z kl. I, 3 uczniów z kl. II, 4 uczniów z kl. III i 3 uczniów z kl. VI. SKarbOnki zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Wystawa trwała od 24-go do 31-go października 2013 r. Konkurs Internetowy: Najciekawsza Ekologiczna SKarbOnka Skarbonki SKO-wiczów zostały poddane pod głosowanie, ogłoszone na szkolnym blogu SKO-Żuków. Od 26 października do 1 listopada 2013 r. najciekawszą ekologiczną skarbonkę wybierało 123 Internautów. Wykonawcy najciekawszych skarbonek zostali nagrodzeni.

9 Lekcje z udziałem pracownika PKO Banku Polskiego
W czasie ferii zimowych, 17 lutego 2014 r., uczniowie z klas IV - VI odwiedzili PKO BP w Choszcznie. 35-osobowa grupa SKO-wiczów zobaczyła na czym polega praca bankierów. Na zakończenie wycieczki po Banku na uczniów czekała miła niespodzianka – każdy otrzymał upominek w postaci gadżetu z logo SKO. Celem odwiedzin było zapoznanie SKO-wiczów z zasadami funkcjonowania banku. 05 maja 2014 r. dzieci z klasy II i III odwiedziły siedzibę PKO BP w Pyrzycach. 25-osobowa grupa SKO-wiczów została przyjęta ciepło i serdecznie. Po wyremontowanej placówce dzieci oprowadzał Dyrektor Banku, Pan Arkadiusz Bitel. Uczniowie dowiedzieli się o obowiązkach pracowników banku, przyglądali się urządzeniom do zliczania pieniędzy. Uczestnikom wycieczki podobały się nowe stanowiska pracy. Wizyta w banku okazała się wyjątkową lekcją z zakresu wiedzy ekonomicznej. Lekcje z udziałem pracownika PKO Banku Polskiego „Korzystam z Banku” - 13 maja 2014 r. - lekcja w kl. V, VI, którą poprowadziła Pani Ewa Jędrych, Kierownik Zespołu PKO BP w Pyrzycach. Uczniowie dowiedzieli się jakie usługi proponuje Bank swoim klientom, a także zastanawiali się czy wydawać pieniądze, czy oszczędzać? Cel lekcji: utrwalenie wiedzy o podstawowych usługach bankowych.

10 13 maja 2014 r. dzieci z oddziału przedszkolnego spotkały się z pracownikiem PKO Banku Polskiego w Pyrzycach. Pani Ewa Jędrych przybliżyła dzieciom pojęcia: oszczędzanie, oszczędności, bank, konto SKO. Najmłodsi wykonali rysunki o tematyce związanej z Bankiem. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę ekonomiczną. Gazetki edukacyjne We wrześniu klasa VI wykonała gazetkę zachęcającą do oszczędzania energii elektrycznej „Energię oszczędzamy, podwójnie korzystamy”. W październiku grupa uczennic z klasy VI wykonała gazetkę edukacyjną. Znalazły się na niej definicje dotyczące świata finansów i hasła związane z oszczędzaniem. Na gazetce znajdującej się na głównym korytarzu szkoły, promujemy nasz szkolny blog SKO-Żuków. 22 maja 2014r. dziewięcioro dzieci z klasy I poznawało tajniki blogowania. Uczniowie ćwiczyli pisanie i dodawanie komentarzy. Nauczyli się także głosować na blog. Zachęcająca do oszczędzania gazetka w wykonaniu SKO-wiczek z klasy VI.

11 Zajęcia z Brawo Bankiem
Lekcje o oszczędzaniu Zajęcia z Brawo Bankiem Gazetka BRAWO BANK to świetne źródło informacji na temat oszczędzania, banku, przedsiębiorczości... 3 października 2013 r. odbyła się pierwsza lekcja w klasie I. „Historia Szkolnej Kasy Oszczędności w Żukowie”. Lekcja w kl. IV, odbyła się 29 października 2013 r. Dzieci dowiedziały się jak dawniej działało SKO i jak działa dziś. 30 października 2013 r. „Jestem członkiem SKO”. Lekcja w kl. V. Uczniowie zapoznali się z nowym regulaminem SKO, układali hasła zachęcające do oszczędzania, które zostały zamieszczone na blogu SKO-Żuków. 31 października 2013 r. – zajęcia plastyczne SKO. Lekcja w kl. IV. Uczniowie wykonywali plakaty zachęcające do oszczędzania. Przygody Kuby Pieniążka i Żyrafy Lokatki Cel: Utrwalenie wiedzy ekonomicznej. 4 listopada 2013 r. z pomocą dziecięcego przewodnika po świecie pieniędzy dzieci z klasy IV przypomniały sobie podstawowe pojęcia z zakresu edukacji finansowej. 11 listopada 2013 r. SKO, SKO, SKO!!! Na świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klasy I i III - „Wesoła żyrafka”, a dla uczniów klasy IV - "Kaczka - sprzątaczka". Dzieci zapoznały się z eko-wierszykiem "Kaczka-sprzątaczka".

12 4 grudnia 2013 r. Przygody z Wodą
Dzieci z klasy I i II obejrzały film edukacyjny - fascynującą animowaną opowieść o wodzie. . 7 stycznia 2014 r. SKO rozdaje nagród sto! W tym dniu zostały rozdane nagrody dla najaktywniejszych SKO-wiczów i Mistrzów Tabliczki Mnożenia. 20 stycznia 2014 r. SKO-wicze obejrzeli przedstawienie teatralne O Hipciu Flipciu, wielkim brzuchalu i corocznym wielkim afrykańskim balu. Bohaterowie spektaklu, Hipcio Flipcio, Zebra i Żyrafa, w ciekawy i zabawny sposób pokazali uczniom jak należy dbać o kondycję i sylwetkę a także, że w każdym z nas jest coś dobrego i trzeba to jedynie odkryć. Uczniowie dowiedzieli się jak wielką krzywdę może przynieść wyśmiewanie i dokuczanie innym. SKO dopłaciło do teatrzyku kwotę 33 zł. 21 lutego 2014 r. Ferie z SKO Dzieci z kl. III zapoznały się z Przygodami Kuby Pieniążka i Żyrafy Lokatki. Z okazji Światowego Dnia Kota odbył się konkurs plastyczny Kotek. Cel: podkreślenie, jak ważny w życiu człowieka jest kot, przypomnienie o niesieniu pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom. 17 marca 2014 r. Zajęcia z Brawo Bankiem w klasie V. SKO-owicze chętnie czytają wybrane artykuły, rozwiązują krzyżówki, zadania, rebusy, liczą pieniądze z Detektywem Oszczędkiem. Zabierają gazetki do domów. 22 maja 2014 r. odbyły się warsztaty na temat „Odpady, nie mów, że nie dasz rady”. Cel: promocja selektywnej zbiórki odpadów. W zajęciach uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie kl. I – VI. Dwóch pracowników Przedsiębiorstwa Komunalnego Dolnej Odry poprzez wykład, konkursy i zabawę zachęcało uczestników zajęć do segregowania odpadów. Efekty: uczniowie wiedzą na czym polega segregacja śmieci, czy należy segregować śmieci, jakie korzyści płyną z segregacji oraz co to są odpady niebezpieczne?

13 Święto Tabliczki Mnożenia – po raz pierwszy w naszej szkole
Cel: zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia i wyłonienie szkolnych mistrzów tabliczki mnożenia. Z okazji III Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, SKO-wiczki z kasy VI sprawdzały, czy uczniowie z klas IV – VI znają tabliczkę mnożenia. 27-go września 2013 r. dzieci z kl. IV - VI mnożyły, dzieliły, ...liczyły, a następnie przystąpiły do egzaminu ze znajomości tabliczki mnożenia. W akcji uczestniczyli także chętni uczniowie z kl. III. Swoje umiejętności ze znajomości tabliczki mnożenia sprawdziło 55 uczniów z kl. III – VI. Mistrzami zostali: Robert Streflik – kl. VI, Norbert Rudzki – kl. V, Jakub Piotrowski – kl. III.

14 Konkursy matematyczne
Cel: pobudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów, a zwłaszcza: - rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów matematyką oraz wspieranie ich uzdolnień, - pokazywanie piękna matematyki poprzez rozwiązywanie niestandardowych problemów, - promowanie wartości pracy nad rozwojem swoich uzdolnień. 10 października 2013 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny, w którym udział wzięło 13 uczniów z klasy VI. 20 listopada 2013 r. w Publicznym Gimnazjum w Pyrzycach odbył się Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego. Szkołę reprezentowało 2 uczniów z klasy VI. 15 kwietnia 2014 r. dziesięcioro uczniów z klas IV - VI wzięło udział w Matematycznych Mistrzostwach Polski. Konkurs zorganizowała Firma Edukacyjno-Wydawnicza ELITMAT.

15 Przedsiębiorczość uczniów
Jabłuszko. Celem akcji jest rozwijanie u dzieci potrzeby bycia przedsiębiorczymi. Piątoklasiści, członkowie SKO, sprzedawali w szkole jabłka pochodzące z ich sadów. Pierwsza akcja została przeprowadzona 17 października 2013 r. Druga - 7 listopada 2013 r. Dochód: 42 zł. Pchli Targ. Celem akcji jest nauka planowania przedsięwzięć i prowadzenia ich dla osiągnięcia zamierzonych celów. Dziewczęta z V-tej klasy przygotowały stoisko rozmaitości. 28 listopada 2013 r. sprzedawały pluszaki, artykuły szkolne i przedmioty codziennego użytku. Zarobiły 63,50 zł. 11 lutego 2014 r. piątoklasiści sprzedawali kartki walentynkowe, zarobili 22 zł. Celem akcji jest nauka pracy w zespole i szerzenie przedsiębiorczych postaw wśród dzieci Dziewczęta z klasy V i VI przygotowały stoisko z używanymi zabawkami, przedmiotami i różnymi bibelotami. Sprzedaż prowadziły 14-go lutego 2014 r. przy okazji balu karnawałowego. Chętnych do zakupu nie brakowało, bo ceny były atrakcyjne. Dziewczęta 35,50 zł zarobiły, pieniążki do SKO wpłaciły!!!

16 Kiermasz Bożonarodzeniowy
12 grudnia 2013 r. odbył się kiermasz, na którym sprzedawane były ozdoby bożonarodzeniowe, bombki, ozdoby papierowe, stroiki, choineczki, świeczniki, biżuteria, jemioła, kartki świąteczne, krokiety, pierogi, ciasta. W przygotowanie akcji zaangażowani byli rodzice, uczniowie i n-le. Na książeczkę SKO wpłynęła kwota 1621 zł. Kiermasz Wielkanocny 11 kwietnia 2014 r. sprzedawane były piękne wyroby na stół wielkanocny, wianki, palmy, domowe wypieki,... Stroiki, jajka ozdobne, koszyczki, kartki świąteczne, kurczaczki rozeszły się w oka mgnieniu, a zarobione pieniądze w kwocie 1336 zł zasiliły konto Rady Rodziców.

17 16 kwietnia 2014 r. odbyła się akcja mająca na celu
O zdrowie dbamy, pieniążki oszczędzamy 11 grudnia 2013 r. odbył się konkurs piosenki pt. Żyj zdrowo. Wystąpiło dwanaścioro SKO-wiczów z klas I – VI. Cel: popularyzacja zdrowego trybu życia. Konkurs „Czysty, wesoły chodzę do szkoły” W grudniu 2013 r. odbył się konkurs dla uczniów z klas I – III. Dzieci wykonały prace plastyczne na temat higieny. W nagrodę otrzymały niezbędniki higieniczne. 17 lutego 2014 r. odbył się wyjazd na basen Wodny Raj do Choszczna. Przejazd zasponsorował Urząd Gminy w Przelewicach. Od osoby zaprzyjaźnionej ze szkołą otrzyma- liśmy 100 zł, za które zakupiliśmy dla uczniów drożdżówki, soczki i czekoladowe cukierki. Celem wyjazdu było propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia i zachęcenie ich do czynnego uprawiania sportu. 16 kwietnia 2014 r. odbyła się akcja mająca na celu promowanie zdrowego odżywiania. Uczniowie przygotowywali wiosenne kanapki, surówki, sałatki, soki - uczyli się kultury przyrządzania i spożywania posiłków. W akcji uczestniczyli wszyscy uczniowie, którzy tego dnia byli obecni w szkole.

18 W pierwszej połowie września odbyła się zbiórka starych i nowych zabawek, maskotek, przedmiotów ozdobnych i artykułów szkolnych. 15 września 2013 r. podczas Gminnych Dożynek w Jesionowie sprzedawaliśmy cegiełki o wartości 3 zł każda. Pozyskaliśmy 615 zł. Celem akcji było pozyskanie pieniędzy na wyjazd dzieci i młodzieży z terenu Gminy Przelewice do Szczecińskiej Filharmonii. 28 października 2013 r. dziesięcioro naszych SKO-wiczów pojechało na koncert pt."GENIUS LUTOS". Koncert oprócz walorów edukacyjnych i artystycznych niósł ze sobą ważną wartość społeczną. Na scenie obok muzyków Orkiestry Symfonicznej wystąpili muzycy Orkiestry Perkusyjnej „Gamelan”, prowadzonej przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, Koło w Szczecinie.

19 Ważniejsze wydarzenia z udziałem SKO-wiczów:
25 września 2013 r. Aby było bezpieczniej - Festyn dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych zorganizowany przez Powiatową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Pyrzycach. 15 października 2013 r. Pasowanie na Ucznia Uroczystość Pasowania poprzedził występ dzieci z kl. pierwszej. 22 października 2013 r. Akademia z okazji DEN. Uczniowie z kl. IV i VI poprzez śpiew, recytację wierszy i wcielenie się w rolę nauczycieli serdecznie podziękowali swoim nauczycielom za trud wkładany każdego dnia w ich wychowanie. 6 grudnia 2013 r. Mikołajki 18 grudnia 2013 r. Wszystkich przyzywa Boża Dziecina - jasełka 21 stycznia 2014 r. Dzień Babci i Dzień Dziadka 14 lutego 2014 r. Bal Karnawałowy 21 marca 2014 r. Pierwszy Dzień Wiosny 2 maja 2014 r. Eliminacje Gminne w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – I miej- sce, nagroda dla szkoły – rower. 6 maja 2014 r. Eliminacje Powiatowe w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – I m. 16 maja 2014 r. Eliminacje Wojewódzkie w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. 4-osobowa drużyna SKO-wiczów została Mistrzem Województwa Zachodniopomorskiego. Dzieci zdobyły cenne nagrody rzeczowe i pieniężne. Cel: działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, zapoznawanie dzieci z zasadami udzielania pierwszej pomocy. 29 kwietnia 2014 r. Ojcu Świętemu śpiewamy w podzięce Uroczysty apel z okazji kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II w wykonaniu SKO-wiczów z kl. IV-VI. 5 maja 2014 r. Święta Majowe. Apel, na którym uczniowie kl. VI przypomnieli nam ważne wydarzenia historyczne. 20 maja 2014 r. Konkurs Recytatorski „Zaczarować Słowem”

20 Aktywne prowadzenie bloga na platformie blogowej www.szkolneblogi.pl
Blog SKO-Żuków został założony 10 maja 2011 r. W roku szk. 2011/12 blog otrzymał tytuł SKO Blog Miesiąca Grudnia, a w dwóch następnych latach szkolnych - SKO Blog Miesiąca Października. W okresie od 1 września 2013 r. do 31 maja 2014 r. zamieszczonych zostało 188 wpisów, które są czytane i komentowane przez uczniów, rodziców, nauczycieli, znajomych oraz Internautów zaprzyjaźnionych blogów. Cieszymy się, że nasz blog odwiedzają Szkolne Blogi. Dziękujemy! Ranking na najpopularniejszy blog: 18 miejsce Ranking na najbardziej lubiany blog: 28 marca 2014 roku w Warszawie odbyło się spotkanie autorów najlepszych Szkolnych Blogów, w którym brała udział opiekunka SKO-Żuków. Na stronie możemy przeczytać: „Autorzy najlepszych Szkolnych Blogów stali się ambasadorami PKO Banku Polskiego w społecznościach lokalnych, jak i promotorami SKO w Internecie”. 19 maja 2014 r. na stronie Gminy Przelewice ukazał się artykuł „Nowoczesne SKO w PSP Żuków” promujący SKO i blog SKO-Żuków: Opracowała: Teresa Kaczmarek


Pobierz ppt "Publiczna Szkoła Podstawowa w Żukowie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google