Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DZIELENIE Z RESZTĄ Opracowała: Iwona Kowalik. 1. Kasia wbiega na schody przeskakując na co drugi schodek. Między piętrami jest 15 schodków. Ile skoków.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DZIELENIE Z RESZTĄ Opracowała: Iwona Kowalik. 1. Kasia wbiega na schody przeskakując na co drugi schodek. Między piętrami jest 15 schodków. Ile skoków."— Zapis prezentacji:

1 DZIELENIE Z RESZTĄ Opracowała: Iwona Kowalik

2 1. Kasia wbiega na schody przeskakując na co drugi schodek. Między piętrami jest 15 schodków. Ile skoków wykona Kasia? Kasia wykonała 7 skoków, ale został jeszcze jeden schodek 

3 Możemy zapisać działanie: 15 : 2 = 7 reszta 2 ponieważ Kasia wykonała 7 pełnych skoków i został jeszcze jeden schodek, który jest resztą.

4 2. Mama miała przyszywać na t-shirty kwiatki z pasmanterii. Zosia przyniosła jej 13 kwiatków. Na ile koszulek mama naszyje po 3 kwiatki? Czy zostaną jakieś kwiatki?

5 Mama naszyła po 3 kwiatki na 4 koszulki. Został jej 1 kwiatek. Możemy zapisać działanie: 13 : 3 = 4 reszta 1 Możemy sprawdzić nasze działanie:

6 3. Maciek ma uporządkować piłeczki, które upadły na podłogę. Upadło 26 piłeczek. Maciek sprawdził, że w pudełku mieści się po 6 piłeczek. Ile otrzyma pełnych pudełek? Ile piłeczek nie zmieści się do pudełek?

7 Maciek zapakował po 6 piłeczek do 4 pudełek. Zostały jeszcze 2 piłeczki, czyli: 26 : 6 = 4 reszta 2 bo

8 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "DZIELENIE Z RESZTĄ Opracowała: Iwona Kowalik. 1. Kasia wbiega na schody przeskakując na co drugi schodek. Między piętrami jest 15 schodków. Ile skoków."

Podobne prezentacje


Reklamy Google