Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autorzy: Kinga Kolaszyńska Anna Jankowska weronika wlaszczyk

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autorzy: Kinga Kolaszyńska Anna Jankowska weronika wlaszczyk"— Zapis prezentacji:

1 Autorzy: Kinga Kolaszyńska Anna Jankowska weronika wlaszczyk
Problemy współczesnej młodzieży Autorzy: Kinga Kolaszyńska Anna Jankowska weronika wlaszczyk

2 We współczesnym świecie na młodych ludzi czyha wiele pułapek
We współczesnym świecie na młodych ludzi czyha wiele pułapek. Większość z nich nie radzi sobie z problemami w szkole, w domu i w swoim otoczeniu. Narkotyki, alkohol, papierosy można uznać za ich „przyjaciół’’. Problemem niektórych dziewczyn jest również anoreksja.

3 Uzależnienia Bywają sytuację kiedy ktoś proponuje nam używki, a my nie umiemy odmówić. Chcemy udowodnić, że jesteśmy na czasie, że czujemy się dorosłymi. Jednak tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy jakie mogą być konsekwencje takiego zachowania. Od narkotyków: uzależniamy się, z czasem nie panujemy nad sobą, opuszczamy się w nauce, ogólnie tracimy kontakt ze światem. Papierosy: powodują kłopoty z oddychaniem, nowotwory i choroby serca. Picie alkoholu: niszczy wątrobę, układ pokarmowy i śluzówki.

4 Zaburzenia psychiczne
Młodzież często odczuwa lęk, smutek, napięcie. Nerwica to choroba emocji. Osoby, które nie potrafią poradzić sobie ze stresem, z problemami życiowymi, samo-okaleczają się. W grupie młodocianych istnieją, także lekomani. Ich zachowanie jest podobne jak po zażyciu narkotyków. Skutki brania dużych ilość leków prowadzą do uszkodzenia, niektórych części ciała.

5 5 Szkoła Osoby ze szkół gimnazjalnych mają o wiele więcej nauki niż w szkole podstawowej. Starsi uczniowie uczęszczają na dodatkowe zajęcia zazwyczaj sportowe, które trwają nawet po kilka godzin. Uczniowie rozwijający swoje pasje maja więcej na głowie niż zwykle. Tracą czas który mogliby wykorzystać na odrobienie lekcji. Przez to zaczynają się kłopoty z nauką. Takie osoby są potem zagrożone i trudno jest mi wybrnąć z niepowodzenia.

6

7 Otoczenie Młodzi ludzie mają również problemy z przyjaciółmi. Bardzo się starają zdobyć uznanie wśród znajomych, gdyż czują się samotni, izolowani i nieakceptowani. Są przez to przygnębieni. Ważne jest by mieć dobrego przyjaciela. Człowiek jest wtedy szczęśliwy i wierzy, że ma wtedy wsparcie i bliską siebie osobę.

8 Rodzice Prawie wszystkie dzieci mają problem ze swoimi rodzicami, którzy za często dają, dobre rady i zapominają, że można się uczyć tylko na własnych błędach. Rodzice pracują zawodowo i mają mało czasu dla swoich dzieci. Młodzież rzadko znajduje wspólny język z rodzicami. Ciągle dochodzi między nimi do konfliktów. Podłożem tych konfliktów jest ubranie, fryzura, wygląd, kieszonkowe i pierwsza miłość. Młodzież jest przekonana o tym, że nie może mieć własnego zdania. Są traktowani często jako małe dzieci. Pragną oni rozwiązywać swoje problemy sami i potrzebują więcej zaufania. Młodzi ludzie nienawidzą wyrzutów, które ciągle słyszą od swych rodziców.

9 Dziękujemy za uwagę!!


Pobierz ppt "Autorzy: Kinga Kolaszyńska Anna Jankowska weronika wlaszczyk"

Podobne prezentacje


Reklamy Google