Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkolna Kasa Oszczędności

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkolna Kasa Oszczędności"— Zapis prezentacji:

1 Szkolna Kasa Oszczędności
KRONIKA Szkolna Kasa Oszczędności Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Łomnicy rok szkolny 2013/2014 Opiekunowie: Aneta Chmielewska-Żyhałko Anna Frąckowiak

2 Popularyzacja wiedzy związanej z oszczędzaniem
LEKCJE Z ZAKRESU OSZCZĘDNOŚCI, PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, EKONOMII: r. – kl. 1- „Co to jest SKO?” Odbyło się pierwsze spotkanie łomnickich pierwszaków z żyrafką Lokatką Dzieci otrzymały książeczki. r.- kl. 0 - Dzieci sześcioletnie dowiedziały się, co to jest SKO i do czego służą pieniądze. W prezencie dostały książeczki o przygodach Kasi i Kuby i kolorowanki. r. –kl. IV, V, VI –”Jak korzystać z internetowej wersji gazetki Brawo Bank?” Na zajęciach z bankowości uczniowie nauczyli się jak odnaleźć ją na stronach www i skorzystać z jej zasobów. cały rok- wszystkie klasy. W szkolnej świetlicy uczniowie mogą czytać, przeglądać gazetkę Brawo Bank. r.-kl. 2- „Czy pieniądze są nam potrzebne?” Lekcja na podstawie scenariusza z segregatora SKO. r.-kl. 3- „Czy pieniądze są nam potrzebne?” r.-kl. 4- "Czy pieniądze są nam potrzebne?„ r.-kl. 5- „Co to są pieniądze, karta płatnicza?” Uczniowie wykonywali projekt swojej karty płatniczej. Lekcje na podstawie scenariusza z segregatora SKO.

3 24. 04. 2014r. - klasa VI -„ Do czego służą pieniądze
r.- klasa VI -„ Do czego służą pieniądze?” Uczniowie układali domino, rozwiązywali krzyżówkę, musieli wykazać się wiedzą na temat pieniędzy. Lekcja na podstawie scenariusza z segregatora SKO. r.- kl.5- zajęcia komputerowe- "Robimy zakupy". Uczniowie klasy 5 pracowali na arkuszu kalkulacyjnym. Uczyli się wpisywać formuły, liczyli wartość towarów, robili wykresy i analizowali je. Musieli zaplanować wydatki na imprezę. r. – kl.5 – matematyka- „Sklep.” Zadaniem wszystkich uczniów było zebranie artykułów do sklepu, przygotowanie stoisk, pieniędzy i wszystkiego do handlu. W przygotowania włączyli się również rodzice. r. – kl.5- zajęcia komputerowe- „ Remanent w sklepiku". Uczniowie skupili się na pracy w arkuszu kalkulacyjnym. r. - kl. 4,5,6 –język polski- SKO czyli Szkolny Konkurs Ortograficzny „Z ortografią na bank”. Dyktando dotyczyło tematyki oszczędzania. Dyplomy i nagrody wręczył dyrektor Banku PKO BP w Trzciance – pan Jerzy Szymanowski. r. - kl. 1, 2, 3- lekcja przeprowadzona przez dyrektora Banku PKO BP w Trzciance – pana Jerzego Szymanowskiego. Tematem zajęć był pieniądz i jego nowe zabezpieczenia. r. - kl. 4, 5, 6- lekcja przeprowadzona przez dyrektora Banku PKO BP w Trzciance – pana Jerzego Szymanowskiego. Tematem był pieniądz i nowe zabezpieczenia oraz co to jest konto następne - dla uczniów kończących 13 lat.

4 POPULARYZACJA SKO: r.- Uczniowie z klas drugiej, czwartej i piątej dostali ulotki, które przekazali bliskim i znajomym. Znajdowały się w nich informacje o naszym blogu, zachęcaliśmy również do głosowania na nasz blog. tytuł: Apele SKO data : cały rok szkolny zasięg: wszyscy uczniowie cel: ogłoszenie konkursów, podsumowanie konkursów i akcji, powitanie nowych członków SKO, przekazanie informacji dotyczących SKO, opis działań: co miesiąc odbywają się apele, w których biorą udział wszyscy uczniowie i nauczyciele. tytuł: Gazetki SKO data : cały rok szkolny zasięg: szkoła cel: prezentacja osiągnięć uczniów, wystawy prac konkursowych, informacje bieżące, wyniki konkursów, opis działań: na szkolnym korytarzu znajdują się dwie gazetki, na jednej są informacje o stałych konkursach, dyplomy; na drugiej bieżące informacje, wyniki , ogłoszenia, kącik małego konsumenta, wystawy prac w szkolnych konkursach.

5 tytuł: Promocja na stronie i Facebooku Urzędu Miejskiego Trzcianki
data : r. Gminna Olimpiada SKO r. Wieczorek muzyczno-literacki” Z kobietą w tle” r. SP Łomnica na podium w Poznaniu. r. Blog SKO Łomnica jednym z lepszych w kraju! r. Dzień Ziemi (facebook) r. Przyrodnicza wycieczka rowerowa i Ortografia na bank (facebook) r. Rekordowa zbiórka odzieży (facebook) Wizyta w banku Warsztaty kulinarne zasięg: strona internetowa cel, opis działania: promocja osiągnięć i działań SKO tytuł: Promocja w gazecie. data : r. artykuł „Gminna Olimpiada SKO” r. artykuł „ Z kobietą w tle” zasięg: gmina Trzcianka / cel, opis działania: promocja osiągnięć i działań SKO tytuł: Promocja w telewizji lokalnej. data : r. „Gminna Olimpiada SKO” r. „ Z kobietą w tle” zasięg: Trzcianka / cel, opis działania: promocja osiągnięć i działań SKO tytuł: Zakładka SKO na stronie szkoły. data : cały rok / zasięg: strona internetowa cel, opis działania: promocja osiągnięć i działań SKO

6 KONKURSY : tytuł: Głosowanie na naszego bloga. data : cały rok
zasięg: uczniowie i ich rodziny, przyjaciele szkoły, nauczyciele i inni blogerzy, cel: popularyzacja naszego bloga oraz działań SKO, opis działań, efekty: konkursy związane z głosowaniem np. „Szczęśliwy numerek”, „ Pizza dla klasy”- (2 edycje IV, V 2014r.) tytuł: „Konkurs na przerwie”. data : cały rok, zasięg: wszyscy uczniowie, cel: umiejętność czytania tekstu ze zrozumieniem, wyszukiwanie widomości, opis działań, efekty: na gazetce wywieszane są wiadomości ekonomiczne, gazetka Brawo Bank i te treści wykorzystywane są w „szybkich konkursach”- jedno pytanie i odpowiedzi należy udzielić tego samego dnia. tytuł: Zadania do rozwiązania na szkolnym blogu. data : cały rok, zasięg: wszyscy uczniowie, cel: zachęcanie do szukania informacji ekonomicznych, zabawa. opis działań, efekty: na szkolnym blogu wstawiane są konkursy: „Rebusy”, „Bingo”, Rusz głową”, „Rymowanka”, Kto szybszy”, „Jakie monety?”. Odpowiedzi należy wpisać w komentarzach lub wrzucić w szkole do skrzynki SKO następnego dnia.

7 Konkursy SKO trwające cały rok:
tytuł: „Ciułacz roku”. data : cały rok zasięg: szkoła i oddział przedszkolny cel: wyłonienie osoby, która w danym miesiącu dokona największej ilości wpłat opis działań, efekty: opiekunki SKO na początku każdego miesiąca podliczają ilości wpłat z miesiąca poprzedniego. Podczas apelu nagradzają dyplomem i gadżetem SKO. Dodatkowo na gazetce jest tabela, na której każdy wpłacający otrzymuje jedną żyrafkę za jedną wpłatę. Każdy uczeń na bieżąco może sprawdzić- ile wpłat ma każdy członek SKO tytuł: „Mistrz Oszczędzania ”. data : cały rok zasięg: szkoła i oddział przedszkolny cel: wyłonienie osoby, która w danym miesiącu dokona największej wpłaty opis działań, efekty: opiekunki SKO, na początku każdego miesiąca, podliczają sumy wpłat poszczególnych uczniów w poprzednim miesiącu i podczas apelu nagradzają dyplomem i gadżetem SKO. tytuł: „Blogowicz miesiąca”. data : cały rok zasięg: szkoła i oddział przedszkolny cel: wyłonienie osoby, która w danym miesiącu najwięcej razy zagłosuje, skomentuje artykuł i jest widoczna na blogu. opis działań, efekty: opiekunki na początku każdego miesiąca podliczają aktywność SKO - wicz na blogu w poprzednim miesiącu i podczas apelu nagradzają dyplomem i gadżetem SKO.

8 Konkursy plastyczne tytuł: „Moja skarbonka” i „Logo SKO”
data : październik 2013r. zasięg: kl.0-3, kl.4-6 cel, opis działania: uczniowie mieli zaprojektować i namalować prace. Zostały one wyeksponowane na gazetce szkolnej. Wyboru najładniejszych dokonali wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły, biorąc udział w głosowaniu. tytuł: „Bombka, ozdoba choinkowa” data : grudzień 2013r. zasięg: szkoła, kl.0-6 cel, opis działania: był to konkurs świąteczny skierowany do wszystkich uczniów i dzieci z oddziału przedszkolnego na wykonanie bombki z logo SKO. Najpiękniejsza została przekazana wraz z życzeniami do banku w Trzciance. tytuł: Konkurs „Maska”. data : luty 2014r. zasięg: ogólnopolski, kl.0-6 cel, opis działania: konkurs z organizowany przez gazetkę Brawo Bank. Najpierw odbył się etap szkolny, a najlepsze prace zostały wysłane do Warszawy.

9 Inne konkursy i turnieje :
tytuł: Konkurs „Banknot w oczach SKO - owicza”. data : maj 2014r. zasięg: szkolny , kl.1-3 cel, opis działania, efekt : Uczniowie klas młodszych musieli wymyślić i zaprojektować banknot, który chcieliby mieć. Oceniali wszyscy, uczniowie i pracownicy. Najlepsi zostali nagrodzeni na apelu . tytuł: Konkurs „ Karta płatnicza w oczach SKO - owicza”. data : maj 2014r. zasięg: szkolny, kl.4-6 cel, opis działania, efekt: Uczniowie klas starszych musieli wymyślić i zaprojektować kartę płatniczą. Oceniali wszyscy, uczniowie i pracownicy. Najlepsi zostali nagrodzeni na apelu . Inne konkursy i turnieje : tytuł: I Olimpiada SKO. data: luty 2014r./ r. zasięg: etap szkolny, etap gminny cel, opis działania, efekt: nasza szkoła zorganizowała olimpiadę. Pierwszy etap szkolny miał wyłonić trójkę uczniów naszej szkoły, którzy reprezentowali nasze SKO w następnym etapie-gminnym. W gminie jest 5 szkół prowadzących SKO, a na olimpiadę przyjechały dwie. Puchar i nagrody dla wszystkich uczestników i opiekunów ufundował Dyrektor Banku PKO BP w Trzciance pan Jerzy Szymanowski. Był test wiedzy bankowej, zadania praktyczne, zadania sportowe i dobra zabawa. Nasza drużyna zdobyła 1 miejsce.

10 tytuł: Turniej warcabowy.
data : luty-maj 2014r. zasięg: szkolny, kl.1-6 cel, opis działania, efekt: turniej odbywał się podczas szkolnych przerw, sędziowali sami uczniowie, opiekun SKO koordynował cały turniej. Zadaniem turnieju było urozmaicenie nudnych przerw i zachęcenie uczniów do korzystania z gier logicznych. W turnieju wystartowało ponad 90% społeczności uczniowskiej. Najlepsi zostali nagrodzeni. tytuł: Turniej „Potentaci soku”. data : r. zasięg: etap szkolny, kl.4-6 cel, opis działania, efekt: uczniowie przygotowali się do turnieju na zajęciach SKO, został przeprowadzony szkolny etap turnieju, w wyniku którego dwuosobowa drużyna reprezentowała naszą szkołę na turnieju w Poznaniu. tytuł: Turniej „Potentaci soku”. data : r. zasięg: województwo wielkopolskie cel, opis działania, efekt: „Przedsiębiorczość drogą do nauki kreatywności i pracy zespołowej” to nazwa projektu, w ramach którego odbył się w Poznaniu turniej gry planszowej „Potentaci soku”. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów klasy piątej. W Turnieju startowało 20 drużyn z całej Wielkopolski. Nasi uczniowie stanęli na podium, zajęli II miejsce. Gra planszowa w prosty i interesujący sposób wprowadza dzieci i młodzież   w zawiłe arkana świata biznesu i finansów. W swoich założeniach ma stymulować w uczniach rozwój cech niezbędnych do nauki przedsiębiorczości.

11 PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ: tytuł: Dni Matematyki.
data : marca 2014r zasięg: szkolny, kl.1-6 cel, opis działania, efekt: podczas Dni Matematyki uczniowie brali udział w konkursach, konkurencjach, zawodach matematycznych. Klasy IV – VI brały udział w Szkolnym Konkursie Matematycznym o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły. Uczniowie wszystkich klas mogli się pobawić matematyką i mile spędzić czas, rozwiązując ciekawe krzyżówki i rebusy. Dnia 20 marca uczniowie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Całość  uświadomiła uczniom, iż matematyka wcale nie musi być nudna, trudna i nieciekawa. PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ: tytuł: Klasa 5 sprzedaje galaretki. data : r zasięg: szkolny cel, opis działania, efekt: Uczniowie wspólnie z wychowawcą uszykowali 100 deserów. Sprzedali wszystko podczas przerw. Poznali proces produkcyjny deserów. Od zakupu produktów, przez uszykowanie galaretek, aż do podliczenia zysku. Zarobili 152zł. tytuł: Sklepik szkolny „Grosik”. data : cały rok zasięg: szkoła cel, opis działania, efekt: Sklepik działa w szkole od 12 lat. Sprzedają w nim uczniowie. Otwierany jest podczas przerw. Można w nim kupić artykuły papiernicze, napoje, słodkie przekąski. Zysk przeznaczony jest na potrzeby szkoły (nagrody w konkursach, słodycze np. na Mikołaja, doposażenie klasopracowni, materiały na dekoracje itp.)

12 tytuł: Zbiórka używanej odzieży.
data : listopad 2013r. / maj 2014r. zasięg: wszystkie miejscowości, w których mieszkają uczniowie naszej szkoły, cel, opis działania, efekt: odbyły się dwie zbiórki odzieży ( jesienią i wiosną), odzież była również odbierana od osób, które nie mają dzieci w naszej szkole. Pierwsza zbiórka to: 851,5 kg i (425,75zł plus 50zł - dla kl. 6 i kl.1- które nazbierały najwięcej.) Druga zbiórka to:1307,90 kg i (653,95 zł plus 100 zł -dla kl.4). Odzież odbierała od nas „Fundacja dla Ziemi” z Torunia. tytuł: Sprzedaż ciasta/ pierników. data : r./ r. zasięg: cała szkoła cel, opis działania, efekt: uczniowie kl.5 wraz z rodzicami uszykowała w domu (ciasto/pierniki) i sprzedała podczas przerw w szkole. Zarobek: ciasto- 230 zł. / pierniki- 83 zł tytuł: Loteria fantowa/ sprzedaż ciasta/ sprzedaż galaretek data: r. / r./ r. zasięg: cała szkoła cel, opis działania, efekt: uczniowie kl. 4, wspólnie z wychowawcą, zorganizowali loterię fantową/ sprzedaż ciasta. Podczas przerw  było można zakupić los. Każdy był wygrany. Pieniążki zebrane podczas loterii to: 114 zł - / sprzedaży ciasta – 136,60 zł / sprzedaży galaretek-119 zł -zasiliły książeczkę klasową.

13 tytuł: Kawiarenka podczas: Jasełek szkolnych / Imprezy „Z kobietą w tle”. data : r./ r zasięg: Łomnica i okoliczne miejscowości. cel, opis działania, efekt: podczas zebrania z rodzicami, połączonego z Jasełkami i Wieczorkiem muzyczno-literackim „Z kobietą w tle” w szkole działała kawiarenka, do której rodzice upiekli ciasta. Podczas występów rodzice mogli wypić kawę z słodkim dodatkiem oraz zabrać pyszne ciasto na wynos. Zysk, - 682,40 zł./ 1096,50 zł., przeznaczony na remont łazienek szkolnych. tytuł: Inicjatywy zarobkowe Rady Rodziców. data: zabawa sylwestrowa r./ r.- zabawa karnawałowa zasięg: szkoła i okoliczne miejscowości, cel, opis działania, efekt: Rada Rodziców aktywnie włączyła się w pozyskiwanie środków pieniężnych na remont łazienek szkolnych. Zorganizowała dwie zabawy dla dorosłych, z których dochód był następujący : 2300 zł / 1290 zł. Pieniądze wpłacono na konto Rady Rodziców. tytuł: Portrety podczas balu przebierańców. data: r. zasięg: Łomnica i okoliczne miejscowości. cel, opis działania, efekt: podczas balu SKO wykonało każdemu dziecku portret w karnawałowym przebraniu, rodzice na zebraniu zakupili zdjęcia. Zysk- 365 zł przeznaczony na remont łazienek szkolnych. tytuł: Kawiarenka SKO data : maj 2013r zasięg: szkoła cel, opis działania, efekt: podczas przerw SKO sprzedawało lody. Zysk w kwocie 305zł. przeznaczony na remont łazienek szkolnych .

14 WIZYTA W BANKU PKO BP W TRZCIANCE:
tytuł: Wycieczka do Banku PKO BP w Trzciance. data : r zasięg: kl.5 cel, opis działania, efekt: klasa udała się na umówione spotkanie z dyrektorem banku, panem Jerzym Szymanowskim. Zwiedziła całą placówkę, wysłuchała opowieści pana dyrektora o pracy w banku, o jego funkcjonowaniu. tytuł: Wycieczka Warszawy. data : r.r zasięg: kl.5 cel, opis działania, efekt: W nagrodę za sukcesy w oszczędzaniu otrzymaliśmy od Banku PKO BP vouchery do Planetarium Niebo Kopernika w Warszawie. Stało się to impulsem do klasowego wyjazdu. Kl. 5 uczestniczyła w wycieczce, na której wydała, wcześniej zarobione w akcjach szkolnych, pieniądze. EKOLOGIA: Akcje, konkursy i inne imprezy: tytuł: Sprzątanie Świata data : r. / zasięg: Łomnica i okolica cel, opis działania, efekt: Jak co roku wzięliśmy udział w akcji. Młodsi uczniowie sprzątali najbliższą okolicę szkoły, starsi wyruszyli do lasu. Posprzątaliśmy pobocze drogi w kierunku Trzcianki (ok 4 km). Na koniec grochówka dla wszystkich ufundowana przez nadleśnictwo, z którym nasza szkoła współpracuje. tytuł: Zbiórka kasztanów. data : październik 2013r., zasięg: uczniowie wraz z rodzinami, cel, opis działania, efekt: przez cały miesiąc trwała zbiórka kasztanów. Zaangażowały się całe rodziny. Zebraliśmy 540 kg, zarobiliśmy 216 zł.

15 tytuł: Ocal swego kasztanowca.
data : październik 2013r zasięg: Łomnica cel, opis działania, efekt: Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 7 już edycji akcji grabienia liści kasztanowców zaatakowanych przez szrotówka. Teren pod kasztanowcami, który znajduje się blisko szkoły został wysprzątany z liści. Ma to zapobiec chorowaniu tych drzew. tytuł: Turniej Leśny w Sarbii. data : r zasięg: województwo cel, opis działania, efekt: Na leśnej ścieżce dydaktycznej Nadleśnictwa Sarbia rozegrany został XIV Turniej Leśny, w którym wzięliśmy udział. W turnieju brały udział szkoły z całego powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego oraz części powiatu pilskiego i obornickiego. Naszej drużynie udało się zająć 4 miejsce. tytuł: Konkurs plastyczny „Cudaki śmieciaki” data : r zasięg: powiat cel, opis działania, efekt: Uczniowie kl. 3 wzięli udział w konkursie plastycznym „Cudaki Śmieciaki" organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Trzciance. Materiały, które wykorzystali nadawały się już tylko do KOSZA, a prace wyglądały bardzo interesująco. Nagrodzeni i wyróżnieni w tym konkursie pojechali do Regionalnego Składowiska Odpadów w Kłodzie na ciekawą i niecodzienną lekcję ekologii. tytuł: Dokarmiamy ptaki. data : zima zasięg: szkoła cel, opis działania, efekt: Jak co roku podczas zimy uczniowie naszej szkoły karmią ptaki. Pomagają zwierzętom przetrwać zimę.

16 tytuł: Konkurs- „Pomniki przyrody”.
data : r zasięg: powiat czarnkowsko- trzcianecki cel, opis działania, efekt: Uczniowie kl.5 wzięli udział w powiatowym konkursie wiedzy przyrodniczej „Czarnkowsko – trzcianeckie pomniki przyrody”. Organizatorem była Biblioteka Publiczna w Trzciance oraz Nadnoteckie Koło PTOP Salamandra. Uczestnicy w trzyosobowych zespołach rozwiązywali test dotyczący znajomości pomników przyrody występujących na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny i zajęły 1 miejsce i 3 miejsce. tytuł: Dzień Ziemi. data : r zasięg: szkoła cel, opis działania, efekt: Uczniowie podzieleni na kolorowe zespoły uczestniczyły w biegu patrolowym, po okolicznym lesie. Musieli znaleźć zadania o tematyce przyrodniczej i rozwiązać je. Potem była rywalizacja sportowa. Wygrali wszyscy- nagrodami były „słodkie woreczki”, które również należało poszukać w lesie. tytuł: Wycieczka edukacyjna do Zdrojowej Góry. data : r zasięg: szkoła cel, opis działania, efekt: W dniu 31 marca 2014r. uczniowie naszej szkoły należący do kółka przyrodniczego wybrali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra. Obejrzeli prezentację na temat ekologicznego dekalogu zachowania się w lesie, podziwiali wypchane eksponaty zwierząt oraz zwiedzili „ścieżkę edukacyjną”, mieli również okazję na żywo podziwiać rezerwat przyrody ”Kuźnik”, w którym panował niezwykły klimat przy malowniczym Jeziorze Rudnickim. tytuł: Przyrodnicza wycieczka rowerowa. data : r zasięg: szkoła cel, opis działania, efekt: Koło Przyrodnicze przez cały rok szkolny solidnie pracowało. W nagrodę, uczniowie kl. 5, pojechali na rajd rowerowy do Trzcianki. Odwiedzili Park Ryb Słodkowodnych, a na strzelnicy myśliwskiej spotkali się z leśniczym. Było też ognisko.

17 kasztanów 540 kg makulatury 971 kg
tytuł: Zbieractwo. data : cały rok zasięg: szkoła cel, opis działania, efekt: Jesteśmy ekologiczną szkołą. SKO współpracuje z innymi organizacjami w szkole, razem przeprowadza akcje. Nakrętki zbieramy wspólnie z SP 3 w Trzciance. Prowadzimy zbiórki: odzieży 2159,9 kg- 1229,90 zł kasztanów 540 kg puszek 1268 szt. - 77,20 zł nakrętek szt. makulatury 971 kg tonerów 152 szt.-312,36 zł płyt CD 2028 szt. baterii szt.

18 Działalność na rzecz lokalnej społeczności.
tytuł: Loteria z sercem. data : r zasięg: szkoła cel, opis działania, efekt: Zorganizowana została loteria, z której cały dochód został przeznaczony dla rodziny  naszych uczennic. W wakacje, w wyniku pożaru domu, siedmioosobowa rodzina straciła  cały swój dobytek. Dom, przy pomocy wielu ludzi dobrych serc, został wyremontowany. Zysk z loterii, 200 zł., został wpłacony na konto rodziny. tytuł: Mikołaj w szkole data: r zasięg : szkoła i przedszkola (Łomnica, Stobno) cel, opis działania, efekt: Każde dziecko czekało w tym dniu na Mikołaja. Do nas przyjechał i rozdawał wszystkim milusińskim słodkie upominki. SKO maczało w tym palce. tytuł: Wigilia i jasełka. data :grudzień 2013r zasięg: szkoła cel, opis działania, efekt: W wigilii biorą zawsze udział wszyscy pracownicy szkoły, uczniowie, chętni rodzice, dziadkowie. Przyjeżdżają również dzieci niepełnosprawne, które na co dzień mają nauczanie indywidualne w domu. Takie imprezy integrują środowisko, a dzieci uczą się tolerancji i empatii dla innych. tytuł: Góra grosza/WOŚP Data: październik 2013r./ styczeń 2014r zasięg : akcje ogólnopolskie cel, opis działania, efekt: W efekcie zbiórki w szkole na Górę Grosza zebraliśmy 125,95zł. Pieniądze zostały przekazane na konto organizatora. WOŚP- dołączyliśmy do trzcianeckiej orkiestry. Sztab znajdował się przy SP2 w Trzciance. Mamy czworga naszych uczniów upiekły ciasta do kawiarenki, jedna uczennica kwestowała. Zebrała do swojej puszki ponad 500zł.

19 tytuł: Dzień Babci i Dziadka
data: r zasięg : szkoła cel, opis działania, efekt: W naszej szkole jest to bardzo ważne święto. Przedszkolaki i uczniowie kl. I-III zapraszają swoich  najbliższych Wszystko oczywiście z piękna oprawą i życzeniami dla babć i dziadziusiów. O pyszne ciasto i kawę dbają rodzice. tytuł: Bal karnawałowy data: r zasięg: szkoła i przedszkole cel, opis działania, efekt: Odbył się w naszej szkole bal przebierańców, podczas którego były konkursy na przebranie, taniec i inne. Dzieci nagradzane były słodyczami, sponsorowanymi przez SKO. Rodzice również bardzo chętnie uczestniczą w tej imprezie tytuł: Z kobietą w tle. data: r zasięg : gminny cel, opis działania, efekt: Wieczorek muzyczno literacki „ Z kobietą w tle” zorganizowany przez SKO. Program artystyczny (śpiew, recytacja i taniec) w wykonaniu dzieci kl.0-6 i absolwenta naszej szkoły, który dał koncert saksofonowy. Na zaproszenia przybyli pan burmistrz Trzcianki, przedstawiciele Banku PKO BP w Trzciance, sołtysi okolicznych wsi i oczywiście rodzice dzieci i ich rodziny. Impreza bardzo się udała. tytuł: Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, Matki i Ojca data: maj 2014r zasięg: gmina cel, opis działania, efekt: Przez cały maj trwały przygotowania do festynu. Dzieci przygotowywały program artystyczny, robiły i losy plakaty, zbierane były fanty do loterii fantowej. Impreza gromadzi społeczność z najbliższych wsi, przyjeżdżają również do nas goście z Trzcianki. Bawią się całe rodziny. Biorą udział w zawodach i innych wesołych konkurencjach. W tym roku XII Festyn Rodzinny odbędzie się 1 czerwca. Już po oddaniu tej kroniki.

20 Aktywne prowadzenie bloga SKO na platformie blogowej
Powszechność oszczędzania Promocja oszczędzania W szkole i w oddziale przedszkolnym jest 86 uprawnionych uczniów. W tym roku szkolnym do SKO zapisało się 26 uczniów (tj. 30,23% wszystkich uprawnionych uczniów). Aktywne prowadzenie bloga SKO na platformie blogowej Blog istnieje od r. 147 wpisów na blogu w roku szkolnym 2013/2014 Udział w Spotkaniu Autorów Najlepszych Szkolnych Blogów Warszawa, r. WYRÓŻNIENIE BLOG MIESIĄCA LISTOPADA ! RANKINGI: 31 miejsce 36 miejsce


Pobierz ppt "Szkolna Kasa Oszczędności"

Podobne prezentacje


Reklamy Google