Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawozdanie uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawozdanie uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzie"— Zapis prezentacji:

1 Sprawozdanie uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzie
Sprawozdanie ze Zlotu Krajoznawczego "Moja mała ojczyzna jest ciekawa" XI Sprawozdanie uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzie

2 Moja mała ojczyzna jest ciekawa
Po rozpakowaniu i zadomowieniu w Szkole Podstawowej nr 18, ruszyliśmy na sentymentalną wycieczkę odcinkiem Kolei Szprotawskiej. Trasa prowadziła od wiaduktu nad Alejami Wojska Polskiego do zbiegu ulic Moniuszki i Wiśniowej

3 Moja mała ojczyzna jest ciekawa
Na wiadukcie zauważyliśmy stare podkłady z drewna. Mimo upływu lat są doskonale zachowane. Ale uważajcie drewno jest bardzo śliskie. Zastanawialiśmy się również po co są cztery szyny zamiast dwóch. Wymyśliliśmy, że stanowi to formę wzmocnienia toru.

4 Moja mała ojczyzna jest ciekawa
A tu widzimy, że i szyny potrafią mówić. To bicie wskazuje, że została wykonana w zachodnich Niemczech w mieście Osnabrueck w roku Staruszka ma 84 lata a trzyma się bardzo dobrze jak na swój wiek. Czy ta huta jeszcze istnieje?

5 Moja mała ojczyzna jest ciekawa
Z wiaduktu przeszliśmy do przekopu. Tor powoli ginie w gruncie, zarasta go trawa i krzewy. Jesienna szata nadaje miejscu bardzo ładną oprawę

6 Moja mała ojczyzna jest ciekawa
Nasz przewodnik przekazał nam ciekawostkę dotyczącą miejsca. Przez ukształtowane przekopu często jest w tym miejscu cieplej niż w najbliższej okolicy a w lecie gromadzi się tu mgła.

7 Moja mała ojczyzna jest ciekawa
Czy tor w tym miejscu został rozebrany? Nie, nic z tego. O to miejsce upomniała się przyroda i tor został dosłownie wchłonięty. W tle – wieżowce przy Al. Wojska Polskiego.

8 Moja mała ojczyzna jest ciekawa
A to znów my. Późna jesień daje się we znaki ale co to dla nas. Odkrywca musi być twardy!!!. W tle widzimy dwa wiadukty przy ulicy Łużyckiej. Ten bliżej jest nowy, ten w tle pamięta świetność Kolei Szprotawskiej.

9 Moja mała ojczyzna jest ciekawa
Taki widok mógł widzieć maszynista pędzącego parowozu

10 Moja mała ojczyzna jest ciekawa
Nie, nie to nie puszcza. Takie niespodzianki czekają odkrywców pięć kroków od nowoczesnych bloków. Trakt kolejki wytycza już tylko ścieżka wydeptana przez bywalców.

11 Moja mała ojczyzna jest ciekawa
Tu, przy ul. Pierwszego maja tor przykryto drogą. Jak widzicie kiepski to był pomysł. Szyny poradziły sobie nawet z asfaltem.

12 Moja mała ojczyzna jest ciekawa
Ten dom niewiele się zmienił i na pewno pamięta stukot kół i sapanie parowozu.

13 Moja mała ojczyzna jest ciekawa
U zbiegu ulic Moniuszki i Wiśniowej natknęliśmy się na resztki zwrotnic

14 Moja mała ojczyzna jest ciekawa
Zakończyliśmy eksplorację i wracamy do cywilizacji. Nad nami figlarnie zgięty Krzyż Świętego Andrzeja. Teraz spełnia funkcje przystanku dla ptaków, bo pociąg tu już nigdy nie przejedzie.

15 Moja mała ojczyzna jest ciekawa
Przygotowujemy się do prezentacji

16 Moja mała ojczyzna jest ciekawa
Bieg na orientację. Oj najgorzej było z pierwszym punktem ukrytym w bibliotece. Pozostałe błyskawicznie odnaleźliśmy. Tu jesteśmy przy najwyżej położonym punkcie przy kościele Św. Ducha.

17 Moja mała ojczyzna jest ciekawa
A to już wieczernica. Ognisko bez ogniska ale klimat stworzony przez świeczki był niesamowity

18 Moja mała ojczyzna jest ciekawa
Wierzcie lub nie ale było w tym coś z magii.

19 Moja mała ojczyzna jest ciekawa
Tu prezentujemy siebie samych

20 Moja mała ojczyzna jest ciekawa
Zawody w zapalaniu świeczek. Naprawdę było gorąco i to nie ze względu na ogień ale rywalizację. I to gaszenie świeczek przez konkurencję

21 Moja mała ojczyzna jest ciekawa
Po zabawach do wieczora nadszedł ranek, a z nim najprzyjemniejsza chwila – rozdanie nagród i pucharów

22 Moja mała ojczyzna jest ciekawa
Pierwsze, drugie, trzecie miejsce za konkurencje i puchar zawieziemy do szkoły w Zawadzie

23 Moja mała ojczyzna jest ciekawa
Na koniec mimo pierwszego ataku zimy udaliśmy się szlakiem murów obronnych. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o historii Zielonej Góry

24 Moja mała ojczyzna jest ciekawa
I to już koniec naszych wspomnień. Było naprawdę ciekawie, nawiązaliśmy wiele przyjaźni. Bardzo dziękujemy organizatorom i wszystkim osobom biorącym udział w przygotowanie Zlotu. Ale mamy nadzieję, że nie raz spotkamy się na szlaku poszukiwań pamiątek historii.

25 Moja mała ojczyzna jest ciekawa
Uczestnicy zlotu i wykonawcy prezentacji z Publicznej Szkoły podstawowej w Zawadzie: Andrzej Nowacki – opiekun Emilia Kopeć – klasa 6 Adrian Poskrop – klasa 6 Adrian Mazur – klasa 5b Konrad Dziurla – klasa 5b Paulina Kuczak – klasa 5a Angelika Kryńska – klasa 5a


Pobierz ppt "Sprawozdanie uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google