Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZIELONA LIGA ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ W Zembrzycach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZIELONA LIGA ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ W Zembrzycach."— Zapis prezentacji:

1 ZIELONA LIGA ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ W Zembrzycach

2

3 W piękny jesienny dzień z naszym leśniczym Gądkiem spotkaliśmy się na prawym brzegu Paleczki. Dzień rozpoczął się przymrozkiem – 2*C ! Ale o godz. 10.30 było już 10*C. Ubrani ciepło, niezrażeni zimnem z chęcią zakładaliśmy rękawiczki, które rozdał nam leśniczy.

4 Rękawiczki założone – Ale jeszcze worki !

5 ODKRYWANIE POLSKI - to chyba właściwe hasło! - bo jest ona, przynajmniej u nas, jak widzicie przysypana śmieciami !!. Trochę gimnastyki i już jest odkryta!

6 Potem gimnastyka zamieniła się w akrobatykę a dokładnie w wspinaczkę- ważne że i tu zostawiliśmy czystą ściółkę

7 Po chwili już mieliśmy pełny pierwszy worek!

8

9 Czego to nie było w lesie !? Kolega znalazł pistolet a koleżanka dezodorant!

10 To już nasz trzeci worek! Cały czas poruszamy się wzdłuż czerwonego szlaku turystycznego i cieszymy się, że dzięki nam turystów już nie odstraszą śmieci w lesie.

11 To miejsce wymagało pracy całej klasy było tyle śmieci, że musieliśmy niektóre wyciągać ze ściółki

12 Z tego miejsca, aż dwa worki wylądowały pod kolejnym drzewem na trasie szlaku – cała klasa zadowolona z wyniku pracy z uśmiechem pozowała do zdjęcia.

13 Co wytrwali zbieracze znaleźli to co powinno się tu odkryć czyli grzyby! Nawet takie mini okazy jak u koleżanki!

14 Za nami I etap akcji! Wyszliśmy ponad granice lasu by obejrzeć panoramę gór.

15 Prawdziwi odkrywcy przyrody Polski w Zembrzycach ze z dziwieniem, mimo licznych przymrozków, natrafili jednak na: Pasikonika i maleńkie jaszczurki.

16 Bardzo się martwimy czy te gadzie maleństwa przetrwają zimę – zdjęliśmy je z drogi i położyli na ściółce – może się schowają w dogodnym miejscu.

17 Potem nasza Pani przeprowadziła warsztaty terenowe - czyli wyznaczanie kierunków świata za pomocą kompasu. Nasze koleżanki jak widzicie mają zgodne kierunki ;o) Ale w rzeczywistości, każda wymawia inny.

18 Następnie należało zorientować mapę i nazwać otaczające nas góry – pracowaliśmy w czterech grupach. Później każda prezentowała to co odczytała z mapy.

19 Po takim przerywniku wróciliśmy do sprzątania - ale został nam już ostatni siódmy worek!

20 Po drodze napotkaliśmy okazały Dąb – pomnik przyrody i oczywiście nie bylibyśmy badaczami gdybyśmy nie oszacowali jego grubości. Postanowiliśmy na razie sprawdzić ilu nas go obejmie. Jak widzicie aż 4 uczniów z trudem objęło dęba – w szkole zmierzymy jaki rozstaw mają nasze ręce ;o).

21 Na zakończenia akcji czekała na nas miła niespodzianka przygotowana przez pracowników nadleśnictwa – OGNISKO!

22 Zmęczeni,głodni z przyjemnością napełniliśmy nasze żołądki- gorącą, aromatyczną kiełbasą z ogniska. Pomagając sobie nawzajem i opowiadając leśniczemu o przygodach pracowitego dnia –zakończyliśmy naszą Akcję Zielonej Ligi.

23 Sprawozdanie wykonali uczniowie kl.5 z Zespołu Szkół w Zembrzycach - Patrol Zielonej Ligi 2013r. Pod opieką mgr K. Targosz

24 Dziękujemy za uwagę!!!


Pobierz ppt "ZIELONA LIGA ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ W Zembrzycach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google