Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Pobożnego

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Pobożnego"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Pobożnego
Technik Spedytor

2 Technik spedytor organizuje transport kolejowy, samochodowy lub lotniczy towarów eksportowanych i importowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Zajmuje się również opracowywaniem instrukcji wysyłkowych i materiałów informacyjnych dla klientów oraz organizacją wyładunku towarów lub załadunku ich do samochodów, wagonów, samolotów.

3 Pol-Miedź Trans Pol-Miedź Trans sp. z o.o. jako największy przewoźnik kolejowy w regionie, kierując się perspektywicznymi potrzebami rynku pracy i deficytem edukacyjnym w zakresie kształcenia technicznego, objął patronat nad kształceniem w zawodzie technik spedytor. Pomógł w doborze kadry do nauczania kierunkowych teoretycznych przedmiotów zawodowych, w ustalaniu zasad organizacji zajęć praktycznych na terenie Spółki, współdziała w tworzeniu specjalistycznej pracowni przedmiotów zawodowych w Szkole.

4 Zarobki Początkujący spedytor krajowy może liczyć na zarobki w wysokości 2000 złotych netto. Im większe doświadczenie i dłuższy staż pracy tym zarobki ulegają znacznemu zwiększeniu i mogą wynieść nawet 3500 tysięcy złotych. Na znacznie wyższą pensję mogą liczyć osoby zatrudnione w charakterze spedytora międzynarodowego. Osoba na danym stanowisku może liczyć na pensję w wysokości około 6000 złotych netto.

5 Kształcenie w zawodzie
Kształcenie w zawodzie technik spedytor ma na celu przygotowanie przygotowanie absolwentów do wykonywania zadań zawodowych w zakresie organizacji transportu i spedycji. Technik spedytor należy do zawodów usługowych. W procesie kształcenia należy zwracać uwagę na znaczenie istotnych dla przyszłego spedytora podstaw i cech

6 Co dalej? Po ukończeniu szkoły możesz:
Prowadzić własną działalność gospodarczą Prowadzić firmę transportową lub Studiować na pokrewnych kierunkach w następujących uczelniach: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy Politechnika Wrocławska Uniwersytet Wrocławski

7 I Ty możesz zostać spedytorem !


Pobierz ppt "Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Pobożnego"

Podobne prezentacje


Reklamy Google