Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ochotnicza Straż Pożarna w Trumiejkach

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ochotnicza Straż Pożarna w Trumiejkach"— Zapis prezentacji:

1 Ochotnicza Straż Pożarna w Trumiejkach
Projekt edukacyjny kl. III Gim Ochotnicza Straż Pożarna w Trumiejkach

2 Prezesi O.S.P. w Trumiejkach
Pierwszym prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej był Jan Krajewski. Po kilkunastoletnim stażu, jego funkcję przejął Kazimierz Małkowski (obecnie mający 87 lat).

3 Najważniejsze głowy O.S.P. w Trumiejkach.
Obecnym prezesem Straży jest Tomasz Szpeflik. Pełni on również funkcję sołtysa Trumiejek. - Naczelnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Trumiejkach jest Zbigniew Mateńka.

4 Początki O.S.P. w Trumiejkach.
Ochotnicza Straż Pożarna w Trumiejkach została założona w roku przez Bolesława Spłocharskiego. Na początku zadbano o sprzęt, wyposażenie Straży. W 1991r. zakupiono wóz strażacki, tzw. Żuk.

5 ŻUK

6 Pierwotny wygląd O.S.P. w Trumiejkach.

7 STRAŻAK ROKU 2009… Tomasz Szpeflik w 2009 roku został uhonorowany mianem STRAŻAKA ROKU!

8 Podtrzymywanie tradycji.
Jeden z wnuczków założyciela O.S.P. w Trumiejkach, Tomasz Mateńka przejął pałeczkę w podtrzymywaniu rodzinnej, „strażackiej” tradycji. Od grudnia 2009r. pracuje on jako strażak w Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie.

9 Remont Straży. W roku 2011 nasz budynek Straży Pożarnej przeszedł pierwszy, generalny remont, który został dofinansowany przez gminę. Również w roku 2011 został przekazany naszej Straży nowy samochód pożarniczy „STAR” ze zbiornikiem wodnym o pojemności 2,5 tys. litrów wody (GBA 2,5).

10 Budynek straży po remoncie.

11 Syrena

12 Nowy wóz strażacki.

13 Wyposażenie Straży

14 Trumiejscy strażacy! Nasi mieszkańcy bardzo zaangażowali się w role strażaków, z chęcią niosą pomoc w różnych wypadkach i pożarach. A są to: -Cieślak Zbigniew Rakoczy Wiesław -Gajewski Leszek Szpeflik Dariusz -Gajewski Paweł Szpeflik Jacek -Głowacki Robert Szpeflik Tomasz -Krajewski Wojciech Ziółek Jarosław -Mateńka Tomasz* Ziółek Sylwester -Mateńka Zbigniew Ziółek Tadeusz -Rakoczy Marek

15 Umundurowanie dziś.

16 Strażacki strój galowy.

17 Emerytowani strażacy…
Za honorowych strażaków uważani są: - Gajewski Stefan, - Małkowski Bronisław, - Walencik Eugeniusz.

18 Strażackie konfrontacje…
Od wielu, wielu lat nasza Straż Pożarna bierze udział w różnych strażackich potyczkach. O.S.P. w Trumiejkach od zawsze posiada młodzieżowe drużyny chłopców i dziewcząt w wieku od 15-ego roku życia.

19 Najważniejsze osiągnięcia naszej straży. Puchary od 1998 r.

20 Zawody od O.S.P. w Trumiejkach zdobyła: - dwa II-e miejsca, - trzy I-e miejsca na zawodach powiatowych w Kwidzynie. Jednostka brała również udział w zawodach wojewódzkich w Gniewnie ( r.) i w Pruszczu Gdańskim.

21 Akcje ratownicze w jakich wzięli udział nasi strażacy.
Jednostka wyjeżdżała na ratunek 14 razy w 2013 roku do zdarzeń. W tym: - 3 razy do pożarów, - 3 razy brała udział w poszukiwaniu ludzi, - 1 raz pomagała w wypadku drogowym, - 7 razy uczestniczyła w innych zagrożeniach.

22 Dziękujemy Panu Tomaszowi Szpeflik za materiały dotyczące straży.
Podziękowanie. Dziękujemy Panu Tomaszowi Szpeflik za materiały dotyczące straży. Dziękujemy Panu Piotrowi Pilewskiemu za pomoc przy prezentacji.

23 Praca wykonana w ramach projektu edukacyjnego „Moja wieś wczoraj i dziś’’.

24 Projekt wykonali: Natalia Malicka Paulina Pełka Grzegorz Filipiak
Sebastian Rakoczy Arkadiusz Tyburski


Pobierz ppt "Ochotnicza Straż Pożarna w Trumiejkach"

Podobne prezentacje


Reklamy Google