Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt edukacyjny kl. III Gim. Pierwszym prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej był Jan Krajewski. Po kilkunastoletnim stażu, jego funkcję przejął Kazimierz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt edukacyjny kl. III Gim. Pierwszym prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej był Jan Krajewski. Po kilkunastoletnim stażu, jego funkcję przejął Kazimierz."— Zapis prezentacji:

1 Projekt edukacyjny kl. III Gim

2 Pierwszym prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej był Jan Krajewski. Po kilkunastoletnim stażu, jego funkcję przejął Kazimierz Małkowski (obecnie mający 87 lat).

3 Obecnym prezesem Straży jest Tomasz Szpeflik. Pełni on również funkcję sołtysa Trumiejek. - Naczelnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Trumiejkach jest Zbigniew Mateńka.

4 Ochotnicza Straż Pożarna w Trumiejkach została założona w 1957 roku przez Bolesława Spłocharskiego. Na początku zadbano o sprzęt, wyposażenie Straży. W 1991r. zakupiono wóz strażacki, tzw. Żuk.

5

6

7 Tomasz Szpeflik w 2009 roku został uhonorowany mianem STRAŻAKA ROKU!

8 Jeden z wnuczków założyciela O.S.P. w Trumiejkach, Tomasz Mateńka przejął pałeczkę w podtrzymywaniu rodzinnej, „strażackiej” tradycji. Od grudnia 2009r. pracuje on jako strażak w Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie.

9 W roku 2011 nasz budynek Straży Pożarnej przeszedł pierwszy, generalny remont, który został dofinansowany przez gminę. Również w roku 2011 został przekazany naszej Straży nowy samochód pożarniczy „STAR” ze zbiornikiem wodnym o pojemności 2,5 tys. litrów wody (GBA 2,5).

10

11

12

13

14 Nasi mieszkańcy bardzo zaangażowali się w role strażaków, z chęcią niosą pomoc w różnych wypadkach i pożarach. A są to: -Cieślak Zbigniew -Rakoczy Wiesław -Gajewski Leszek -Szpeflik Dariusz -Gajewski Paweł -Szpeflik Jacek -Głowacki Robert -Szpeflik Tomasz -Krajewski Wojciech -Ziółek Jarosław -Mateńka Tomasz* -Ziółek Sylwester -Mateńka Zbigniew -Ziółek Tadeusz -Rakoczy Marek

15

16

17 Za honorowych strażaków uważani są: - Gajewski Stefan, - Małkowski Bronisław, - Walencik Eugeniusz.

18 Od wielu, wielu lat nasza Straż Pożarna bierze udział w różnych strażackich potyczkach. O.S.P. w Trumiejkach od zawsze posiada młodzieżowe drużyny chłopców i dziewcząt w wieku od 15-ego roku życia.

19

20 O.S.P. w Trumiejkach zdobyła: - dwa II-e miejsca, - trzy I-e miejsca na zawodach powiatowych w Kwidzynie. Jednostka brała również udział w zawodach wojewódzkich w Gniewnie (23.09.2006r.) i w Pruszczu Gdańskim.

21 Jednostka wyjeżdżała na ratunek 14 razy w 2013 roku do zdarzeń. W tym: - 3 razy do pożarów, - 3 razy brała udział w poszukiwaniu ludzi, - 1 raz pomagała w wypadku drogowym, - 7 razy uczestniczyła w innych zagrożeniach.

22 Dziękujemy Panu Tomaszowi Szpeflik za materiały dotyczące straży. Dziękujemy Panu Piotrowi Pilewskiemu za pomoc przy prezentacji.

23 Praca wykonana w ramach projektu edukacyjnego „Moja wieś wczoraj i dziś’’.

24  Natalia Malicka  Paulina Pełka  Grzegorz Filipiak  Sebastian Rakoczy  Arkadiusz Tyburski


Pobierz ppt "Projekt edukacyjny kl. III Gim. Pierwszym prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej był Jan Krajewski. Po kilkunastoletnim stażu, jego funkcję przejął Kazimierz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google