Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ochotnicza Straż Pożarna

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ochotnicza Straż Pożarna"— Zapis prezentacji:

1 Ochotnicza Straż Pożarna
W Jugowie

2 Wywiad z panem Grzegorzem Ścigaczem – zastępcą naczelnika

3 Sam chciał pan zostać strażakiem ochotnikiem?
Tak, kiedyś zobaczyłem strażaków w akcji, nie zważając ani minuty dłużej postanowiłem zapisać się do jednostki. Ilu członków liczy wasza jednostka? Tak dokładnie to sam nie wiem, ponieważ nie wszyscy wyruszają na akcje gaśnicze, osiemnastu lub dwudziestu. Często jeździcie na akcje? Czy często jeździmy? No cóż najczęściej to w lato, bo młodzież podpala łąki i trzeba to gasić dużo zgłoszeń mamy też w zimę, ponieważ zapala się sadza w kominie. Czyli sumując to nawet często, ale zależy o od pory roku. Od kiedy istnieje OSP Jugów? O Matko, teraz to dałaś pytanie, chyba od II Wojny Światowej.

4 Długo już pan stacjonuje w jednostce? 
Tak całkiem długo jestem w służbie. Jaki jest przez was największy osiągnięty sukces? Sukces ? W tamtym roku na zawodach w Dzikowcu nasza drużyna zdobyła II miejsce, młodzieżówka IV. Jest pan zadowolony z wyposarzenia waszego wozu strażackiego? Tak, mamy najlepiej wyposażony wóz w gminie niczego nam nie brakuje i chyba nie zabraknie. Jaka była najpoważniejsza akcja, w której pan uczestniczył?  Nie ma najpoważniejszej wszystkie są dla mnie tak samo ważne, nawet zdejmowanie kota z drzewa. Opowie nam pan jakąś najciekawsza historie strażacką, w której pan brał udział ? Jedną z moich najciekawszych akcji było gaszenie opuszczonych baraków w Nowej Rudzie. Przyczyną pożaru było chyba podpalenie , a w akcji gaśniczej brało udział 5 jednostek Straży Pożarnej.

5 Zarząd OSP Jugów Prezes: Zenon Kowalczyk Wiceprezes: Tadeusz Słowik Zastępca naczelnika: Grzegorz Ścigacz Sekretarz: Lidia Szuster Skarbnik: Przemysław Słowik Gospodarz: Artur Kajko Członek zarządu: Piotr Kędzierski

6 Członkowie OSP Jugów: - Rachwał Mirosław - Rewucki Tomasz
- Słowik Przemysław - Słowik Tadeusz - Szawcik Sławomir - Szumiński Mateusz - Szuster Lidia - Ścigacz Grzegorz - Trybus Zbigniew - Żak Wiesław - Cienki Łukasz - Dryko Bogusław - Hanula Łukasz - Kajko Artur - Kajko Robert - Kędzierski Piotr - Koćmirski Wojciech - Kowalczyk Zenon - Kozioł Adam - Mnisz Wojciech - Piętak Mariusz - Piętak Paweł

7 Wozy strażackie

8 GBA 2,5/25 Mercedes-Benz Unimog U 5000 4x4

9 GBM 3/16 Star 266

10 Krótka historia Ochotnicza Straż Pożarna w Jugowie powstała w 1946 roku. Początkowo użytkowano poniemiecką remizę, znajdującą się w pobliżu szkoły.  W latach osiemdziesiątych rozpoczęto budowę nowej remizy, która została oddana w 1988 roku. W tym samym roku drużyna z Jugowa otrzymała nowy samochód strażacki, marki Star. W grudniu 2011 roku dostali wóz marki Mercedes-Benz.

11 Kilka zdjęć

12

13

14

15

16

17

18 Linki:

19 Wykonawcy: Natalia Hruszczak Marta Kiciewicz Justyna Kryściak
Ewa Winnicka Klasa IIb

20 Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji 


Pobierz ppt "Ochotnicza Straż Pożarna"

Podobne prezentacje


Reklamy Google