Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wywiad z panem Grzegorzem Ścigaczem – zastępcą naczelnika.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wywiad z panem Grzegorzem Ścigaczem – zastępcą naczelnika."— Zapis prezentacji:

1

2 Wywiad z panem Grzegorzem Ścigaczem – zastępcą naczelnika

3 - Sam chciał pan zostać strażakiem ochotnikiem? -Tak, kiedyś zobaczyłem strażaków w akcji, nie zważając ani minuty dłużej postanowiłem zapisać się do jednostki. - Ilu członków liczy wasza jednostka? -Tak dokładnie to sam nie wiem, ponieważ nie wszyscy wyruszają na akcje gaśnicze, osiemnastu lub dwudziestu. - Często jeździcie na akcje? -Czy często jeździmy? No cóż najczęściej to w lato, bo młodzież podpala łąki i trzeba to gasić dużo zgłoszeń mamy też w zimę, ponieważ zapala się sadza w kominie. Czyli sumując to nawet często, ale zależy o od pory roku. - Od kiedy istnieje OSP Jugów? -O Matko, teraz to dałaś pytanie, chyba od II Wojny Światowej.

4 - Długo już pan stacjonuje w jednostce? -Tak całkiem długo jestem w służbie. - Jaki jest przez was największy osiągnięty sukces? -Sukces ? W tamtym roku na zawodach w Dzikowcu nasza drużyna zdobyła II miejsce, młodzieżówka IV. - Jest pan zadowolony z wyposarzenia waszego wozu strażackiego? -Tak, mamy najlepiej wyposażony wóz w gminie niczego nam nie brakuje i chyba nie zabraknie. - Jaka była najpoważniejsza akcja, w której pan uczestniczył? -Nie ma najpoważniejszej wszystkie są dla mnie tak samo ważne, nawet zdejmowanie kota z drzewa. - Opowie nam pan jakąś najciekawsza historie strażacką, w której pan brał udział ? -Jedną z moich najciekawszych akcji było gaszenie opuszczonych baraków w Nowej Rudzie. Przyczyną pożaru było chyba podpalenie, a w akcji gaśniczej brało udział 5 jednostek Straży Pożarnej.

5 Zarząd OSP Jugów Prezes: Zenon Kowalczyk Wiceprezes: Tadeusz Słowik Zastępca naczelnika: Grzegorz Ścigacz Sekretarz: Lidia Szuster Skarbnik: Przemysław Słowik Gospodarz: Artur Kajko Członek zarządu: Piotr Kędzierski

6 Członkowie OSP Jugów: - Rachwał Mirosław - Rewucki Tomasz - Słowik Przemysław - Słowik Tadeusz - Szawcik Sławomir - Szumiński Mateusz - Szuster Lidia - Ścigacz Grzegorz - Trybus Zbigniew - Żak Wiesław - Cienki Łukasz - Dryko Bogusław - Hanula Łukasz - Kajko Artur - Kajko Robert - Kędzierski Piotr - Koćmirski Wojciech - Kowalczyk Zenon - Kozioł Adam - Mnisz Wojciech - Piętak Mariusz - Piętak Paweł

7 Wozy strażackie

8 GBA 2,5/25 Mercedes-Benz Unimog U 5000 4x4

9 GBM 3/16 Star 266

10 Krótka historia Ochotnicza Straż Pożarna w Jugowie powstała w 1946 roku. Początkowo użytkowano poniemiecką remizę, znajdującą się w pobliżu szkoły. W latach osiemdziesiątych rozpoczęto budowę nowej remizy, która została oddana w 1988 roku. W tym samym roku drużyna z Jugowa otrzymała nowy samochód strażacki, marki Star. W grudniu 2011 roku dostali wóz marki Mercedes- Benz.

11 Kilka zdjęć

12

13

14

15

16

17

18 Linki: http://www.ospjugow.com.pl/index.html http://www.google.pl

19 Wykonawcy: Natalia Hruszczak Marta Kiciewicz Justyna Kryściak Ewa Winnicka Klasa IIb

20 Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji


Pobierz ppt "Wywiad z panem Grzegorzem Ścigaczem – zastępcą naczelnika."

Podobne prezentacje


Reklamy Google