Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkolenie dla bibliotekarzy MATERIAŁ POMOCNICZY KURS E-LEARNINGOWY O FINANSACH… KWESTIE TECHNICZNE Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkolenie dla bibliotekarzy MATERIAŁ POMOCNICZY KURS E-LEARNINGOWY O FINANSACH… KWESTIE TECHNICZNE Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w."— Zapis prezentacji:

1 Szkolenie dla bibliotekarzy MATERIAŁ POMOCNICZY KURS E-LEARNINGOWY O FINANSACH… KWESTIE TECHNICZNE
Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

2 Kurs e-learningowy – kwestie techniczne
adres kursu dla seniorów Po wpisaniu adresu pojawia się prosta strona logowania, gdzie należy podać login i hasło uczestnika 

3 Platforma e-learningowa – strona logowania

4 Każdy uczestnik dostaje własny login i hasło, ale to Państwo generujecie je dla swoich uczestników (w zależności od potrzeb). Jak to zrobić? Należy zalogować się w prostym panelu administracyjnym Login to nazwa gminy (wielką literą, bez polskich znaków), np. Andrychow Hasło to powtórzenie loginu i liczba „1” na końcu, np. Andrychow1 Uwaga! w przypadku nazwy krótszej niż 7 liter, w haśle dopełniamy do ośmiu znaków, np. login: Raki, hasło: Raki1234 Po zalogowaniu przechodzimy do strony administracyjnej 

5 1. Tutaj wybieramy z listy swoją biblioteką
2. Potem klikamy: Generuj użytkowników. 3. Podajemy liczbę loginów, jaką chcemy wygenerować (tylu ilu mamy użytkowników, a najlepiej jeszcze kilka zapasowych)

6 4. Pojawi się tyle pozycji, ile chcemy wygenerować loginów
4. Pojawi się tyle pozycji, ile chcemy wygenerować loginów. Wybieramy opcję: „Generuj” i zapisuje się nam na dysku plik PDF. Jest to dokument z loginami i hasłami dla użytkowników (jeden login na jednej stronie, żeby można było wydrukować i rozdać uczestnikom).

7 5. Aby powtórnie pobrać plik z loginami (PDF) wybieramy opcję: „Generuj PDF – wszystkie loginy” lub „Generuj PDF – wolne loginy” (tylko niewykorzystane)

8 Bibliotekarze na szkoleniach otrzymali swoje własne loginy i PINy (nowe biblioteki – na szkoleniach a absolwenci mailem) na potrzeby szkolenia i roboczego dostępu do kursu. (uwaga: są to loginy tzw. testowe, nie należy ich przekazywać uczestnikom spotkań w bibliotekach!

9 Przy pierwszym logowaniu osoby starsze (uczestnicy spotkań muszą podać swoje dane. Dlatego nawet jeśli w czasie kursu przy jednym komputerze pracuje więcej niż jedna osoba, pierwsze logowanie powinien przejść każdy uczestnik.

10 Po zapisaniu swoich danych, uczestnicy mogą usiąść przy komputerach w parach (grupkach) i rozpocząć wspólnie pracę. Wówczas do kursu loguje się tylko jedna osoba, ale podaje login (loginy) osób, z którymi pracuje przy jednym komputerze.

11 POWODZENIA! PYTANIA, UWAGI?


Pobierz ppt "Szkolenie dla bibliotekarzy MATERIAŁ POMOCNICZY KURS E-LEARNINGOWY O FINANSACH… KWESTIE TECHNICZNE Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w."

Podobne prezentacje


Reklamy Google