Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DZIEŃ ERASMUSA 04.02.2014 Spotkanie z Koordynatorem kierunkowym i administracją programu, prezentacje dotyczące dokumentów i procedur administracyjnych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DZIEŃ ERASMUSA 04.02.2014 Spotkanie z Koordynatorem kierunkowym i administracją programu, prezentacje dotyczące dokumentów i procedur administracyjnych."— Zapis prezentacji:

1 DZIEŃ ERASMUSA Spotkanie z Koordynatorem kierunkowym i administracją programu, prezentacje dotyczące dokumentów i procedur administracyjnych oraz zasad rekrutacji (rozwiązania praktyczne funkcjonujące na Wydziale). Pytania studentów dotyczące uczestnictwa w Programie LLP Erasmus. Wszelkie informacje dotyczące Programu Erasmus+ są dostępne na stronie : studenta/programy-krajowe-i-zagraniczne/llp- erasmus

2 KOORDYNATORZY ERASMUS+ NA WYDZIALE NAUK GEOGRAFICZNYCH I GEOLOGICZNYCH UAM Administracja Programu Erasmus: mgr Joanna Siwiec, pokój 042, dyżur: wtorki, czwartki, piątki godz Koordynator Wydziałowy na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM dr Iwona Markuszewska, p. 319, III piętro dyżury: wtorek godz , piątek godz

3 ERASMUS+ ???Jakie możliwości??? ???Jakie różnice??? Od 1 stycznia 2014 roku ruszył program Erasmus+, wspierający edukację, szkolenia, inicjatywy młodzieżowe oraz sportowe w całej Europie. Erasmus+ zastępuje siedem wcześniejszych programów i wprowadza wiele uproszczeń. Studia Staże Wyjazdy absolwentów

4 Czy studenci, którzy już skorzystali z LLP Erasmus będą mogli uczestniczyć w Erasmus+ Tak. W nowym programie możliwe będzie skorzystanie z finansowania Erasmus+ na naukę i szkolenie za granicą więcej niż jeden raz. Studenci będą mogli wyjechać na studia lub szkolenie za granicą na okres nieprzekraczający 12 miesięcy „kapitał wyjazdowy” w każdym cyklu studiów (licencjanckich, magisterskich lub doktoranckich), niezależnie od rodzaju mobilności (studia czy praktyka zawodowa) i liczby okresów mobilności. Wcześniejszy udział w wymianie Erasmus w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” zostanie uwzględniony w przypadku studentów starających się o stypendium Erasmus+ w ramach tego samego cyklu studiów. Na przykład, jeśli w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” dany student otrzymał w przeszłości stypendium Erasmus na sześć miesięcy nauki na poziomie studiów magisterskich, wówczas może on jeszcze skorzystać ze stypendium Erasmus+ na studia magisterskie, ale maksymalnie do sześciu miesięcy.

5 „KAPITAŁ WYJAZDOWY” 12 MIESIĘCY do wykorzystania przez studenta W KAŻDYM CYKLU STUDIÓW

6 Wyjazdy absolwentów na staż W programie Erasmus+ uprawnionymi do wyjazdu będą recent graduates (świeżo upieczeni absolwenci) - będą mogli wyjeżdżać na praktykę. Okres, w jakim absolwent może przebywać na wyjeździe stypendialnym to 12 miesięcy, a pobyt musi być zakończony przed upływem 12 miesięcy od zakończenia studiów. Okres mobilności jako recent graduate wlicza się do „kapitału wyjazdowego” przypisanego do danego cyklu studiów.

7 Stawki 2014/15 Grupa 1 – Austria, Dania, Finlandia, Francja, Irlandia, Lichtenstein, Norwegia, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania, Włochy studia 500 * / staż 600 Grupa 2 – Belgia, Chorwacja, Cypr, Czechy, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Luksemburg, Niemcy, Portugalia, Słowenia, Turcja studia 400 * / staż 500 Grupa 3 – Bułgaria, Estonia, Litwa, Łotwa, Malta, Rumunia, Słowacja, Węgry studia 300 * / staż 400 * Osoby uprawnione do stypendium socjalnego - dodatkowo 200 euro miesięcznie – Uwaga! Tylko przy wyjazdach na studia!

8 DOKUMENTY I PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W PROGRAMIE ERASMUS+ - stypendia

9 STUDENT APPLICATION FORM

10 TRANSCRIPT OF RECORDS - jako wykaz ocen zdobytych na uczelni macierzystej

11 TRANSCRIPT OF RECORDS – jako świadectwo uzyskania ocen/punktów na uczelni przyjmującej

12 LEARNING AGREEMENT program zajęć do realizacji na Uczelni Goszczącej wypełniamy w systemie !Usosweb!

13 CONFIRMATION

14 ZAPRASZAM DO UCZESTNICTWA W PROGRAMIE ERASMUS Administrator Programu LLP Erasmus/Erasmus+ Joanna Siwiec Programy krajowe i zagraniczne pokój 042 Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ul. Dzięgielowa Poznań tel faks


Pobierz ppt "DZIEŃ ERASMUSA 04.02.2014 Spotkanie z Koordynatorem kierunkowym i administracją programu, prezentacje dotyczące dokumentów i procedur administracyjnych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google