Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podwodny ś wiat Wykona ł y Nikola i Natalka Smag ł o Kl. Ia i IIIb.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podwodny ś wiat Wykona ł y Nikola i Natalka Smag ł o Kl. Ia i IIIb."— Zapis prezentacji:

1

2 Podwodny ś wiat Wykona ł y Nikola i Natalka Smag ł o Kl. Ia i IIIb

3 Oceany i morza na naszej planecie zajmują o wiele większe przestrzenie niż lądy. Kryją w sobie fascynujący świat zwierząt i roślin o których wam opowiemy.

4 Wieloryby

5 są największymi zwierzętami zamieszkującymi Ziemię. Długość ciała tego ssaka dochodzi do 33 metrów, a masa ciała do 190 ton. W morzach i oceanach żyje współcześnie ok. 80 gatunków wielorybów. Najpopularniejsze z nich to: płetwal błękitny, wal szary, kaszalot, białucha, czy wieloryb grenlandzki.

6 Delfiny

7 to jedne z najbardziej fascynujących okazów wodnej fauny. Uważa się je za zwierząt na Ziemi, a niektóre ludy twierdzą wręcz, że jedne z najinteligentniejszych delfin to istota magiczna. Delfin potrafi pływać i spać jednocześnie! Śpi, unosząc się w wodzie na głębokości około 50 cm, z jednym okiem otwartym. Oddycha wynurzając się co 30 sek. na powierzchnię, nie budząc się.

8 Delfiny mają swój język: porozumiewają się między sobą za pomocą własnego języka na dwa różne sposoby – za pomocą gestów (to głównie gesty wykonywane płetwami, figury, czy nawet całe „taneczne” układy) oraz dźwięków (to sygnały, często ultradźwiękowe piski).

9 Orka

10 to gatunek walenia z rodziny delfinowatych. Grzbiet mają czarny, jedynie za okiem biała plama i biaława plama za płetwą grzbietową. Spód ciała orki jest biały, połączony z białą łatą na boku. Samiec może osiągać dł. ponad 6 m, samica jest nieco mniejsza. Ciężar przeciętnej orki przekracza 7 ton.

11 Koralowce

12 są odmianą parzydełkowców, które obejmują w przybliżeniu 6.000 gatunków. Środowiskiem ich bytowania są ciepłe morza, tworząc kolonie lub żyjąc pojedynczo. Rafa koralowa jest obok deszczowych lasów w gatunki najobfitszym ekosystem ziemskiej kuli.

13 Rafa koralowa jest pięknym ekosystemem, dlatego chciałybyśmy przedstawić wam kilka najpiękniejszych zdjęć:

14

15

16

17

18

19

20 Skorupiaki

21 to podtyp stawonogów, w większości wodnych, obecnie znanych jest ok. 50 gatunków. Charakteryzują się dużym stopniem zróżnicowania budowy. Wielkość od 0,5 mm do kilkudziesięciocentymetrowych okazów homarów czy langust. Największy skorupiak to krab japoński.

22 Meduzy

23 to galaretowate zwierzę morskie, którego parasolowate ciało unoszone jest przez toń morską. Meduzy są drapieżne. Do chwytania zdobyczy i do obrony używają parzydełek. Meduzy żyją tylko kilka miesięcy i mogą mieć rozmiary od całkiem maleńkich do gigantycznych (osiągających 2 metry średnicy). Jak się domyślacie, meduzy nie mogą żyć bez wody.

24 wykorzystano: http://www.zwierzetaswiata.friko.pl/8.htm https://www.google.pl/search?q=podwodny+%C5%9Bwiat&client=firefox- a&hs=HVL&rls=org.mozilla:pl:official&channel=fflb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=SBIJU- uYIMKTtAb5iIDYCg&ved=0CCkQsAQ&biw=819&bih=513&dpr=1.25#facrc=_&imgdii=_&imgrc=2eNQvSZnm 4E1uM%253A%3BabFDJBj64wLQbM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.beautifulhome.pl%252Ftowary%25 2F3948- 1.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.beautifulhome.pl%252F%253Fpage%253Dshop%2526run%253Dde t%2526id%253D3948%3B1024%3B294 http://pl.wikipedia.org/wiki/Wieloryb http://www.fotosearch.pl/fotografie-zdjecia/wieloryb.html http://www.greenpeace.org/poland/pl/co-robimy/Chronimy-morza-i-oceany/Morza-i-oceany--- informacje/gatunki-wielorybow/ http://www.ekologia.pl/wiedza/zwierzeta/orka http://pl.wikipedia.org/wiki/Orka https://www.google.pl/search?q=koralowce+opis&client=firefox- a&hs=NZh&rls=org.mozilla:pl:official&channel=fflb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=TScJU_- jB8XQtAbVlYGYCg&ved=0CEUQsAQ&biw=819&bih=513 http://pl.wikipedia.org/wiki/Koralowce http://www.bryk.pl/wypracowania/biologia/zoologia/11758-koralowce.html http://pl.wikipedia.org/wiki/Skorupiaki http://pl.wiktionary.org/wiki/meduza http://pl.wikipedia.org/wiki/Meduza http://www.superkid.pl/ciekawostki-meduzy

25 Dzi ę kujemy za uwag ę !


Pobierz ppt "Podwodny ś wiat Wykona ł y Nikola i Natalka Smag ł o Kl. Ia i IIIb."

Podobne prezentacje


Reklamy Google