Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykonały Nikola i Natalka Smagło Kl. Ia i IIIb

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykonały Nikola i Natalka Smagło Kl. Ia i IIIb"— Zapis prezentacji:

1 Wykonały Nikola i Natalka Smagło Kl. Ia i IIIb
Podwodny świat Wykonały Nikola i Natalka Smagło Kl. Ia i IIIb

2 Oceany i morza na naszej planecie zajmują o wiele większe przestrzenie niż lądy.
Kryją w sobie fascynujący świat zwierząt i roślin o których wam opowiemy.

3 Wieloryby

4 Wieloryby są największymi zwierzętami zamieszkującymi Ziemię.
Długość ciała tego ssaka dochodzi do 33 metrów, a masa ciała do 190 ton. W morzach i oceanach żyje współcześnie ok. 80 gatunków wielorybów. Najpopularniejsze z nich to: płetwal błękitny, wal szary, kaszalot, białucha, czy wieloryb grenlandzki.

5 Delfiny

6 Delfiny to jedne z najbardziej fascynujących okazów wodnej fauny. Uważa się je za zwierząt na Ziemi, a niektóre ludy twierdzą wręcz, że jedne z najinteligentniejszych delfin to istota magiczna. Delfin potrafi pływać i spać jednocześnie! Śpi, unosząc się w wodzie na głębokości około 50 cm, z jednym okiem otwartym. Oddycha wynurzając się co 30 sek. na powierzchnię, nie budząc się.

7 Delfiny mają swój język:
porozumiewają się między sobą za pomocą własnego języka na dwa różne sposoby – za pomocą gestów (to głównie gesty wykonywane płetwami, figury, czy nawet całe „taneczne” układy) oraz dźwięków (to sygnały, często ultradźwiękowe piski).

8 Orka

9 Orka to gatunek walenia z rodziny delfinowatych.
Grzbiet mają czarny, jedynie za okiem biała plama i biaława plama za płetwą grzbietową. Spód ciała orki jest biały, połączony z białą łatą na boku. Samiec może osiągać dł. ponad 6 m, samica jest nieco mniejsza. Ciężar przeciętnej orki przekracza 7 ton.

10 Koralowce

11 Koralowce są odmianą parzydełkowców, które obejmują w przybliżeniu gatunków. Środowiskiem ich bytowania są ciepłe morza, tworząc kolonie lub żyjąc pojedynczo. Rafa koralowa jest obok deszczowych lasów w gatunki najobfitszym ekosystem ziemskiej kuli.

12 Rafa koralowa jest pięknym ekosystemem, dlatego chciałybyśmy przedstawić wam kilka najpiękniejszych zdjęć:

13

14

15

16

17

18

19 Skorupiaki

20 Skorupiaki to podtyp stawonogów, w większości wodnych, obecnie znanych jest ok. 50 gatunków. Charakteryzują się dużym stopniem zróżnicowania budowy. Wielkość od 0,5 mm do kilkudziesięciocentymetrowych okazów homarów czy langust. Największy skorupiak to krab japoński.

21 Meduzy

22 Meduzy to galaretowate zwierzę morskie, którego parasolowate ciało unoszone jest przez toń morską. Meduzy są drapieżne. Do chwytania zdobyczy i do obrony używają parzydełek. Meduzy żyją tylko kilka miesięcy i mogą mieć rozmiary od całkiem maleńkich do gigantycznych (osiągających 2 metry średnicy). Jak się domyślacie, meduzy nie mogą żyć bez wody.

23 wykorzystano: http://www.zwierzetaswiata.friko.pl/8.htm

24 Dziękujemy za uwagę!


Pobierz ppt "Wykonały Nikola i Natalka Smagło Kl. Ia i IIIb"

Podobne prezentacje


Reklamy Google