Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

w życiu św. Ludwiki de Marillac kliknij, aby przejść dalej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "w życiu św. Ludwiki de Marillac kliknij, aby przejść dalej."— Zapis prezentacji:

1

2 w życiu św. Ludwiki de Marillac kliknij, aby przejść dalej

3 Zastanawiałem się (…) wobec Boga i mówiłem: „Panie, chcesz, byśmy mówili o Twej służebnicy”, bo jest to dzieło Jego rąk… (teksty zaczerpnięte z dwóch konferencji „O cnotach Ludwiki de Marillac”, 3 i 24 lipca 1660 r.)

4 (EG 121)

5 [Ludwika] czyniła to, co powiedział św. Paweł: „Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus”. (…) Jest to właśnie ten obraz, moje Siostry, na który powinnyście spoglądać, obraz pokory, miłości, słodyczy, cierpliwości w swych słabościach.

6 (EG 199)

7 Miała wielkie przywiązanie do Ubogich i znajdowała wielką rozkosz w usługiwaniu im. Widziałam, jak gromadziła biednych, kiedy wychodzili z więzienia; myła im nogi, opatrywała ich rany i ubierała w rzeczy swego syna.

8 (EG 171)

9 Posiadała bardzo wielką słodycz i była łatwo dostępna.

10 (EG 169)

11 Kochała bardzo wszystkie nasze Siostry i pragnęła, byśmy wszystkie były doskonałymi jak nasz patron Jezus Chrystus. (…) Miała wielką miłość dla Ubogich.

12 (EG 198)

13 (…) bardzo się starała i bardzo pragnęła, by Zgromadzenie zachowało ducha pokory i ubóstwa, i mówiła często: „Jesteśmy sługami Ubogich; a zatem powinnyśmy być uboższe od nich”.

14 (EG 171, 49)

15 (…) miała wielką troskę o zbawienie dusz. Była bardzo skupiona wewnętrznie i wiele zajmowała się Bogiem.

16 (EG 171)

17 Posiadała roztropność w wysokim stopniu. (…) Polega ona na tym, by znaleźć środki, czas, miejsce odpowiednie, kiedy mamy dawać upomnienia i jak mamy się zachować w każdej sprawie.

18 (EG 85)

19 Miała podziwienia godne zaufanie do Opatrzności Bożej we wszystkim, (…) zalecając nam we wszystkich konferencjach, jakie dawała, byśmy się jej powierzyły. Odnosiła wszystko do Boga, bez którego łaski, mówiła, nic by się nie dokonało.

20 (…) Wasza dobra matka, która jest w niebie, moje drogie Siostry, nie ma dla was mniej dobroci, jak miała; a nawet jej miłość jest daleko doskonalsza; wybrani bowiem kochają na sposób, jak Bóg tego chce.

21 (EG 8)

22 (EG 9)

23 Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo 2014 Muzyka: Dzieciństwo, Robert Janson ścieżka dźwiękowa z filmu Świadectwo, reżyseria: Paweł Pitera, 2008


Pobierz ppt "w życiu św. Ludwiki de Marillac kliknij, aby przejść dalej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google